Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do domu - 400 - 600 zł


KrystianQ

Pytanie

Dzień dobry,

 

Utknąłem a natłok informacji przytłacza.

Poszukuje słuchawek które będą współpracować z FX Audio DAC X3 (obecnie podpięte Superluxy HD600, z nausznicami wymienionymi)

 

Obecnym "typem" zakupowego celu były AUNE E1 - dobrze zrecenzowane, chwalone i w odpowiedniej cenie co do opisywanej jakości. Jednak nie jestem do końca przekonany i chciałbym zweryfikować swoje poglądy.

 

A więc jeśli odsłuch w domu, to czemu nie słuchawki wokółuszne? Czy nie stracę na jakości dzwięku kupując AUNE? Nie lepiej wybrać jakiś model wokółuszny - jak w stylu styranych superluxów?

Jeśli chodzi o typ w który celowałem jeśli chodzi o modele wokółuszne, to nie posiadam takowego - AKG K240 MKII byłyby fajne, ale chcę trochę bardziej nadszarpnąć budżet, oczekując jakości która przełamie dotychczasowe "odczucia" z superluxów.

 

Co będzie słuchane? Wszystko, począwszy od muzyki poważnej, przez rap po pop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Używane DT150  do 450 lub nowe ok 600. Nadmienię , że jakby cisnęło w kieszeń zestawu poniżej  zostały by DT150 i BLON-y.

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.02.2020 o 19:00, KrystianQ napisał:

A więc jeśli odsłuch w domu, to czemu nie słuchawki wokółuszne? Czy nie stracę na jakości dzwięku kupując AUNE? Nie lepiej wybrać jakiś model wokółuszny - jak w stylu styranych superluxów?

E1 i ogólnie doki do słuchania w domu? Jak dla mnie, szaleństwo. Brałbym jakieś wokółuszne.

 

DT150 polecam.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś u siebie ten DAC X3, niestety to jest taka mała popierdółka która dobrze nie napędzi żadnych poważnych słuchawek nausznych, chyba że mówimy o czymś bardzo skutecznym, jak K371 czy K550, ale te to równie dobrze zagrają z telefonu. Oczywiście słuchać się da, kiedyś do tego podłączyłem HD650 i jakoś tam grały, ale cudów bym nie oczekiwał :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, KrystianQ napisał:

No dobrze, wiec pozostaje pytanie, w jakim kierunku skierować swoje zainteresowanie :)

 

Idź do mp3store i posłuchaj różnych sprzętów, to będziesz wiedział na czym stoisz. Tak to każdy Ci poleci to, co jemu się podoba :) Ja Ci mogę powiedzieć, że najlepsze słuchawki do 1000 zł (i nie tylko), to moje DT990 Edition, tylko co Ci po wiedzy co mnie się podoba? ;)

 

Natomiast jak się zdecydujesz na jakieś dobre słuchawki nauszne, to pewnie się skończy na tym, że jeszcze będziesz dokupował wzmacniacz, bo Twój X3 nie napędzi DT150 czy HD58X, więc ostatecznie pewnie będziesz musiał zainwestować trochę więcej, niż 400-600 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Top HiFi ma w ofercie Sennheiser Momentum 2 AEi w cenie 579 PLN (jest kilka wariantów)

 

To są słuchawki konsumenckie o impedancji zaledwie 18 Ohm. Napędzisz je dosłownie wszystkim.

 

Kto wie, może to one wywołają uśmiech :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, KrystianQ napisał:

Utknąłem a natłok informacji przytłacza.

 

Tak w ogóle, to chciałbym złożyć wyrazy współczucia, bo audio to wskakiwanie do króliczej nory jak w Alicji w Krainie Czarów. 

 

Porzuciłbym nastawienie w stylu szukania "najlepszego dźwięku", coś takiego doesn't exist. kamienia filozoficznego w tej dziedzinie nie wynaleziono. 

 

Można by całe eseje pisać, ale ja na praktycznym przykładzie Ci coś przedstawię. 

 

Weźmy dla przykładu AKG K712 pro. 

- otwarte

- znana, rozpoznawalna marka

- najwyższy model w serii

- wykonanie nie najlepsze, ale i nie złe, wygodne są, odpinany kabel (dwa w zestawie). 

- poprawiona wersja (wariacja) legendarnego już modelu K701

- dostosowane do konsumenckich oczekiwań: więcej basu i ciepła, lekko barwiony, gładki dźwięk. 

- od początki filozofia grania zbalansowanego dobrze w całym paśmie, nic się szczególnie nie wybija nic nie chowa. Duża kultura grania.

- chwalone za przestrzenne granie i dużą scenę

- wszystko to powyższe sprawia, że nie porywają czymś konkretnym (nie są żywiołowe w graniu), ale słucha się z przyjemnością.

- jakością dźwięku przyrównywane są raczej w górę i samo w sobie stanowią pewien standard słuchawek premium.

- z dobrym dac/amp zyskują - świetnie skalują, ale już z telefonu przyjemnie grają.

- używki w dobrym stanie, albo nowe z okazji można mieć za 650-700zł. Nowe z thommana 900-1000zł. Co jest rozsądną ceną za słuchawki wysokiej klasy. 

 

Gdybym zaczynał swoją przygodę z audio i dokonywał swojego pierwszego zakupu audio, ale wcześniej mógłym się trochę osłuchać i rozeznać w rynku to kupiłbym właśnie te. Bynajmniej nie dlatego, że są "najlepsze", ale spełniają wszystkie moje oczekiwania, a po czasie jakbym chciał odmiany to pewnie nie miałbym dużych problemów z odsprzedażą. Choć jeśli takie słuchawki przypasują nam to nie mamy ochoty się z nimi rozstawać i ja nie miałbym zamiaru ich sprzedać. Nauczyłbym się je kochać, doceniać, wybaczać im i skupił się na słuchaniu muzyki, zapominając, że można słuchać z czegoś innego. 

 

K712pro to nie jedyne słuchawki, które sprawić mogą dużo radości - nie mniej modeli spełniających podobne kryteria wbrew pozorom nie ma dużo, przynajmniej takich modeli sprawdzonych, dostępnych, rozpoznawalnych. Bo "dobrych" (ale niekoniecznie bezpiecznych, spełniających kryteria, wchodzących w moje gusta) słuchawek teraz jest bardzo dużo i wciąż powstają nowe. 

 

Wiem, że można pewnie lepiej/inaczej/równie-dobrze-ale-taniej (prawdopodobnie)/drożej-ale-lepiej, ale mam ten komfort, że nie muszę się tym wszystkim przejmować. Mogę próbować sobie innych prezentacji, ale potem wrócić do czegoś co mnie nie zawiedzie. 

 

Nie jest to uniwersalny sposób patrzenia, ale według mnie się sprawdza. 

 

Choć prawdę mówiąc najwięcej teraz słucham na K70x, bo są leciutkie i mają mniej więcej te same zalety co K712, z tym że grają bardziej akuratnie i spokojnie, bliższym dźwiękiem. Są to takie trochę inne HD600, które za sposób grania oceniam jeszcze wyżej (stąd teraz moje podejście do HD58x)

 

Wymienione wyżej słuchawki są już wystarczająco dobre by wyłapywać najdrobniejsze smaczki w muzyce, nie w sposób ultra, ale w stopniu w jakim prawdopodobnie odsłuchiwany utwór miał być słyszany w intencji twórcy i który zakłada, że ludzki słuch/mózg ma ograniczenia, tak jak i same możliwości nagrań. Słuchawki które zagrają z lepszą szczegółowością to pewnie słuchawki w stylu/z półki focal elex. Dla konsumenta takiego jak ja to, k712 są aż nad to (potrafię się cieszyć dźwiękiem superluxów, CAL, czy pionieer BT, akg i inne wyżej wywmienione alternatywy ze wzmacniaczem to już naprawdę dźwięk exlusive).

 

@blueme coś tam czytałem o wygrzewaniu ich. Dam im szansę. :)

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, KrystianQ napisał:

Ok, w inną strone spróbujmy. Mając te 600zł co można kupić aby wykrzesać najlepszy dźwięk, wywołujący uśmiech w domowym zaciszu? Ale budżetem maksymalnym jest załóżmy właśnie te 600zł.

Kupić HD58x, zagrają z czegokolwiek mocniejszego niż telefon. No chyba, że słuchasz regularnie 110dB+ i chcesz stracić słuch w ciągu najbliższych paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, szwagiero napisał:

DT-150 do tego daczkoampa? Wolne żarty...

 

6 godzin temu, neonlight napisał:

Polecacie DT150 i HD58X, które potrzebują mocnego ampa, a nie takiej popierdółki.

 

7 godzin temu, KrystianQ napisał:

Czy w polecanych DT150, nie będzie problemu z napędzeniem?

 

 

Podpinam DT150 pod odblokowanego Sony A45 i czy to źle gra? Nie. Czy podpięcie ich pod x7s po XLR daje 100 razy lepszy dźwięk? Nie. Więc moim zdaniem z tą elektrownią jest różnie. Ale jeśli ten DAC X3 jest gorszy od grajka Sony to może być źle. Więc dobra, w ciemno brać nie polecam (chyba, że zwrot do sklepu), ale sprawdzić jak to razem zagra nie zaszkodzi :P.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, bob2000 napisał:

 

 

 

Podpinam DT150 pod odblokowanego Sony A45 i czy to źle gra? Nie. Czy podpięcie ich pod x7s po XLR daje 100 razy lepszy dźwięk? Nie. Więc moim zdaniem z tą elektrownią jest różnie. Ale jeśli ten DAC X3 jest gorszy od grajka Sony to może być źle. Więc dobra, w ciemno brać nie polecam (chyba, że zwrot do sklepu), ale sprawdzić jak to razem zagra nie zaszkodzi :P.

 

Miałem jakiś tydzień ten X3 u siebie, jak podłączyłem do niego HD650, to musiałem go rozkręcić na maksa, żeby było w miarę głośno, a jakość dźwięku była taka sobie, choć oczywiście słuchać się da. Mój telefon gra równie głośno, co dziurka w tym DACu, a Fiio X5 gra zdecydowanie głośniej. Dla mnie kupno X3 to strata kasy, bo za 200 zł można na Allegro znaleźć Sap 2 który napędzi większość słuchawek.

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podpinałem DT150 pod X6 i grało to odpowiednio głośno, efektownie, rytmicznie, ciasno, bezpośrednio.

Jak ktoś idzie na kompromisy idzie tego słuchać, chociaż X3 na pewno nie napędzi tak DT150.

 

Znam kolegę co na Prodigy Cube słucha HE300 czy HE350 od Hifimana może to być nie najgorszy trop?

 

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Dla mnie kupno X3 to strata kasy, bo za 200 zł można na Allegro znaleźć Sap 2 który napędzi większość słuchawek.

Też tak uważam. Że lepiej sap2 i dac. Chociaż obecnie nie widzę takiego taniego sapa.

 

@Aro91 kompromisy czy nie, ja uważam, że lepsze są gorzej napędzone lepsze słuchawki niż dobrze napędzone słabsze (w których słychać, że to nie ta jakość dźwięku co w tych lepszych).

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.02.2020 o 23:59, MrBrainwash napisał:

 

 

@blueme coś tam czytałem o wygrzewaniu ich. Dam im szansę. :)

 

 

 

Wypal wypal, w moim przypadku to 2 rzeczy zaszły: 1. naprawił się balans stereo między dwoma przetwornikami. 2. zdumiewająco poprawiła się ogólna jakość dźwięku, tak że już obecnie aż tak mnie nie dziwi, że wielu recenzentów zrównuje je z serią 6xx

Poza tym  powiem ci że masz niezwykle lekkie pióro, przyjemnie się ciebie czyta, nie myślałeś o tym żeby napisać poradnikową książkę o perypetiach z audio? to mógłby być best sel ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności