Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pomoc w wyborze słuchawek TWS


Zenden

Pytanie

Hejo!

 

Kolejny raz padły mi sluchawki. W ostatnim czasie miałem Mee 6 Pro i VSONIC GR07. Zawsze kabel jest problemem i on umiera pierwszy. Dobrze, że Mee oferuje dwa kable co wydłużyło ich żywotność 😄 Biorąc to pod uwagę oraz to, że jestem osobą aktywną zdecyduje się pierwszy raz na słuchawki bezprzewodowe typu TWS. Tak z grubsza przeczytałem ostatnio tematy z forum na ten temat i koło zawęziło się do trzech modeli dostępnych bez problemu na rynku polskim w tej samej cenie:

 

Mee Audio x10 
Creative Outlier Air 
Shaling MTW100 

 

Mógłby mi ktoś przybliżyć jakie są różnice pomiędzy tymi słuchawkami? Co mają, czego nie mają, jak trzymają się w uchu, aki typ grania itp :)

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam Creative outlier air sports i bardzo będę je polecał, reszty nie mialem i nie znam. Z creative jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jestem ciekawy czy aptX w Creative Outlier Air robi różnicę na plus w jakości dźwięku względem Shanling MTW100 z AAC/SBC? 

 

Charakterystyka dźwięku na pewno inna (szczególnie jeśli weźmiemy wersję MTW100 z balanced armature) ale czy sam kodek zrobi różnicę? A może przy tej klasie słuchawek AAC/SBC wystarcza?

 

Na duży minus Mee Audio x10 i Creative Outlier Air to fizyczne przyciski -takie rozwiązanie to porażka bo trzeba wciskać słuchawkę do ucha niszcząc sobie seal przy każdym wciśnięciu. Shanling MTW100 ma dotykowy przycisk.

 

Do tego Shanling ma tryb surrounding awareness a Creative nie. Nie wiem jak z Mee Audio. Sam czekam na wersję MTW100 V2 aż się pojawi w audeos.

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

 

 

 

 

Na duży minus Mee Audio x10 i Creative Outlier Air to fizyczne przyciski -takie rozwiązanie to porażka bo trzeba wciskać słuchawkę do ucha niszcząc sobie seal przy każdym wciśnięciu. Shanling MTW100 ma dotykowy przycisk.

 

 

 

Co niszczymy za każdym razem? Nie wiem czy jakaś literówka czy to coś innego miałeś na myśli.

 

 

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, bukomisiek napisał:

niszcząc sobie seal

 

Niszcząc sobie izolację :) 

Chodzi o to, że jak wciskasz guziki, to słuchawka się przemieszcza w uchu i w ten sposób tracisz / pogarszasz izolację - tak ważną dla dobrej jakości dźwięku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja również polecam Creative , chociaż nie mam porównania z innymi tws. 

Z minusów: raczej nie do muzyki instrumentalnej, przyciski ciężko się wciskają, nie można sprawdzić stanu naładowania słuchawki oraz etui. 

Poza tym mam problem. Jedna słuchawka działa wyraźnie dłużej, może źle ładuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności