Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[1500 zł]Zestaw stereo do PC


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Potrzebowałbym trochę audiofilskiej pomocy, gdyż fora HiFi świecą pustkami, jeśli chodzi o aktywność użytkowników. Mam srogi dylemat jeśli chodzi o nowy setup audio.
Mój obecny sprzęt: SupremeFX 2014 (integra ASUS Rampage V), Superlux HD681 EVO MKII i Logitech X-540 w setupie 2.1.
Budżet 1,5 tys. złotych (w grę oczywiście wchodzą używki), a pokój ok. 16m2.
Sprzęt ma służyć przede wszystkim do odsłuchu muzyki, lubię brzmienie ciemne i głębokie niskie tony. Nie jestem żadnym twórcom muzyki, dlatego boję się że monitory studyjne będą "zbyt idealne", choć i tak wziąłem je pod uwagę.
Rozważałem aktywne kolumny głośnikowe lub monitory bliskiego pola:

  • Microlab Solo 7C/Edifier R2730DB + Audiotrak Prodigy Cube/Fiio K3
  • M-Audio BX5 D3 + no właśnie, myślałem o czymś od SMSL lub nawet o interfejsie audio pokroju Scarlett Solo 2gen.

Do całego zestawu chciałbym dorzucić jeszcze ISK HD9999, więc źródło powinno mieć wyjście słuchawkowe jak i wyjścia na głośniki.
Czy ktoś mógłby doradzić jakiś lepszy zestaw?
Polecano mi także zestawy 2.1 od Edifier, modele S350DB i S360DB, które na pewno są pewniakami, ale czy są warte swojej ceny?

Edytowane przez Krynger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kontrowersyjnie ale zanim postanowisz topić kasę w audio - zrób to po konsumencku (może się uratujesz?)

Głośniki:
https://allegro.pl/oferta/glosniki-komputerowe-edifier-s1000db-7860290486?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Źródło adekwatne do klasy sluchawek:
Używany Dragonfly Red/Black czy jakiś inny pizdryk po USB.

I stacjonarnie i mobilnie - wszystko w zestawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Cytat

Może kontrowersyjnie ale zanim postanowisz topić kasę w audio - zrób to po konsumencku (może się uratujesz?)

Głośniki:
https://allegro.pl/oferta/glosniki-komputerowe-edifier-s1000db-7860290486?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Źródło adekwatne do klasy sluchawek:
Używany Dragonfly Red/Black czy jakiś inny pizdryk po USB.

I stacjonarnie i mobilnie - wszystko w zestawie

Rozumiem, że kolumny podłączam do PC po optyku? Jeśli miałbym się skłaniać ku konsumenckim rozwiązaniom, to chyba jednak zdecydowałbym się na S350DB ze względu na Subwoofer.

Cytat

W takich sytuacjach polecam mój budżetowy HIT :)

Jeżeli kolumienki używane, to można mierzyć wyżej. 

Oczywiście używki wchodzą w grę, jednak nie mam miejsca na typowy wzmacniasz i kolumny pasywne - ewentualnie DAC/AMP z kolumnami, ale nie wiem czy mieści się to w budżecie 😅

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek_m napisał:

Topping MX3 jest wielkości niedużej książki :) 

599 + 898 = 1497 PLN. Mam wrażenie, że się w budżecie mieści :D 

A jeśli chodzi o używki, dałoby radę coś fajnego skomponować? Najlepiej w okolicach Krakowa 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolumny podłączam do PC po optyku? Jeśli miałbym się skłaniać ku konsumenckim rozwiązaniom, to chyba jednak zdecydowałbym się na S350DB ze względu na Subwoofer.

   

 

 

 Optyk, Audio in przez RCA, BT - jak chcesz.

To nie ta klasa sub'a i głośników żeby 2.1 było lepsze od 2.0

 

P.s. tapatalk to G....o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy znalazłem takie cuda:
B&W DM 601 S3

Pylon Audio PEARL MONITOR

Pylon Opal Monitor Audio

W Audio-Mix w Krakowie jest możliwość odsłuchu Cambridge Audio SX50, także na pewno się skuszę i wybiorę posłuchać 😃
Na co zwracać uwagę przy zakupie kolumn używanych? Takie propozycje myślę, żeby odpuścić?:

Wharfedale Diamond 10.2 z trzeszczącym wysokotonowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie byłem dzisiaj w salonie audio, przesłuchałem Cambridge Audio SX50, SX60 i Monitor Audio Bronze 2. Najprędzej byłbym w stanie skusić się na M-Audio, lecz dalej brakuje mi niskich tonów. Niestety, chyba pojawia się tu mem - wymagania klienta Mercedes S-Klasa, budżet klienta Daewoo Tico. A czy jest byłaby różnica w niskich tonach w przypadku kolumn trójdrożnych (nawet podłogowych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie byłem dzisiaj w salonie audio, przesłuchałem Cambridge Audio SX50, SX60 i Monitor Audio Bronze 2. Najprędzej byłbym w stanie skusić się na M-Audio, lecz dalej brakuje mi niskich tonów. Niestety, chyba pojawia się tu mem - wymagania klienta Mercedes S-Klasa, budżet klienta Daewoo Tico. A czy jest byłaby różnica w niskich tonach w przypadku kolumn trójdrożnych (nawet podłogowych)?
Przesłuchaj Edifiery z serii Pro (1000/2000/3000) lub idź w 8calowe monitory. Daruj sobie podstawkowe głośniki pasywne - nie do tego powstały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę odskocznia, ale mam możliwość wzięcia od rodzinki takiego zestawu:
KENWOOD Amplituner R-V251, CD-Player D-R350, Deck X-W320 i kolumny 3 szt. S-CRS501, 2 szt. S-F101 + subwoofer od Universum DVD-DR 3037. Do tego wystarczyłby zwykły DAC pokroju Fiio K3?

Cytat

Przesłuchaj Edifiery z serii Pro (1000/2000/3000) lub idź w 8calowe monitory. Daruj sobie podstawkowe głośniki pasywne - nie do tego powstały.

Jakie monitory mógłbyś polecić? I jakie źródło do tego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje monitorów 8" wychodzą poza budżet, bo trzeba do nich dokupić jeszcze sensowne źródło. Z pasywnych propozycji znalazłem coś takiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal alpha 65(najlepiej poszukac używek spokojnie do 1300-1400 dorwiesz) + Focusrite solo (interfejs audio za 200zł używka). 

Jak będa grały ci za sucho(chociaz ja po przejsciu na monitory studyjne innego dzwieku juz nie uznaje :) jak kawałek gra ciemno;ciepło to taki na nich będzie. )to zawsze mozesz odpalic equalizer.

POlecam APO Equalizer darmowy na PC i masz 31 zakresów regulacji z ogromną precyzją i działa z każdego rodzaju sprzetem - ja np na moich monitorach studyjnych lekko przyciałem góre i dociązyłem bass i mam ciepłe brzmienie :) Z holografia i stereofonią której nie znajde w tej cenie w innych glosnikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie i przespaniu się z myślami stwierdzam, że może warto dorzucić do budżetu trochę grosza i spróbować zamknąć się w 2000 zł, ale nie żałować zakupu. Boję się, że monitory studyjne będą miały zbyt "studyjne" brzmienie, a ze mnie producent muzyki żaden. Najbardziej aktualnie po głowie chodzi mi taki zestaw:

Nie chciałbym stracić na niskich tonach po przesiadce z systemu 2.1 na 2 kolumny podstawkowe, stąd moje obawy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wytargować to:

 

https://www.avstore.pl/glosniki-i-kolumny-stereo/hivi-swans-m300-zestaw-kolumn-stereo-20-240w-bluetooth.html

Kompletne rozwiązanie all-in-one łącznie z BT.

Któryś sprzedawca powinien zejść o 500. Ostatnio też szukałem kolumn aktywnych do salonu i kupiłem ich dużego brata m3a za 3k mimo że półkowa cena to ponad 4. W audio zawsze warto się targować. Jeśli grają chociaż w połowie tak dobrze jak te moje to nadal rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie i przespaniu się z myślami stwierdzam, że może warto dorzucić do budżetu trochę grosza i spróbować zamknąć się w 2000 zł, ale nie żałować zakupu. Boję się, że monitory studyjne będą miały zbyt "studyjne" brzmienie, a ze mnie producent muzyki żaden. Najbardziej aktualnie po głowie chodzi mi taki zestaw:
Nie chciałbym stracić na niskich tonach po przesiadce z systemu 2.1 na 2 kolumny podstawkowe, stąd moje obawy
Szukasz potężnego dźwięku a wybierasz "pierdziawki". Jak zwiekszasz budżet to zainwestuj w coś z wykopem na średnich i niskich - niewiele jest na rynku głośników które oszukują akustykę -> duży dźwięk = duże pudło!
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim akustyka jest bardzo ważna jeżeli chce się mieć dobry wykop niskich tonów by poczuć uderzenie, jeszcze nie uświadczyłem niczego takiego w pokoju który miał dużo płaskich powierzchni gdzie było pełno odbić fal akustycznych.

Za 2 tys zł można złożyć kolumny i wzmacniacz który ma dużo niskich tonów, zależy jakiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności