Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO FH1s


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

FiiO FH1s w kontekście Jade Audio EA3. Zamieniłem też kabelki.

 

FiiO FH1s to nowa wersja popularnych słuchawek hybrydowych, modelu FH1. Przetworniki są podobne, ale obudowy zostały zmienione. Słuchawki mają oferować jeszcze lepsze brzmienie, a do tego są tańsze od pierwowzoru. Jak wypadają w praktyce?

 

W styczniu przetestowałem Jade Audio EA3, czyli niedrogie hybrydy od submarki FiiO. Bazują one na modelu FH1, ale są dostępne tylko w sprzedaży bezpośredniej. Okazało się, że to zupełnie inne brzmienie od pierwowzoru – słuchawki są pod pewnymi względami lepsze, pod innymi gorsze, ale bez wątpienia stanowią atrakcyjną ofertę. W trakcie testu modelu EA3 otrzymałem przesyłkę z FiiO FH1s. Byłem przekonany, że to po prostu model EA3 z logo FiiO, ale okazało się, że tak nie jest. Słuchawki mają inne wyposażenie, zmienione okablowanie i różnią się specyfikacją – mają wyższą impedancję i niższą skuteczność. Wstępne oględziny wykazały, że dźwięk również nie jest identyczny. Postanowiłem zatem dogłębniej przyjrzeć się modelowi FH1s, zestawić go raz jeszcze z EA3 i poeksperymentować z okablowaniem.

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fh1s-recenzja/

 

6a-3.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Dobrze, że @maciux ostrzega przed tym , że FH1s to nie ulepszenie FH1. Mogę w sumie nie odsłuchiwać.

 

Wszystko zależy od gustu, jeśli wolimy mniejszy bas, to FH1s będą ulepszeniem. Teoretycznie to lepsze słuchawki, bo pełniejsze w subbasie i bardziej zrównoważone w sopranie od FH1, ale na tyle różnią się charakterem, że nie stanowią realnego następcy FH1 :) Warto posłuchać przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności