Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

@Vaiet Twoja recenzja ZMF Eikon potwierdza to co od dawna myślałem przeglądając zagraniczne fora na ich temat :D

Tzn, że będę musiał je mieć... kiedyś. Znając siebie pewnie w ciągu kilku miesięcy :D Ale zobaczymy ile wytrzymam.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, saudio napisał:

 

w Verite C słychać szczegóły i smaczki, wprawdzie są częścią przekazu, ale ich nie brakuje, zgodzę się z tym że wciągają, grają inaczej na tyle że trudno je porównać do innych, trzeba odejść od ich całościowego przekazu i rozbić na kawałki i tu jest problem bo w przypadku Verite C wszystko jest całością.

Właśnie podsłeś przepis na świetne sluchawki;).

 

53 minuty temu, Spawn napisał:

T1v1 nie są aż tak szczegółowe jak krążą legendy. Tzn jak na słuchawki za 1000 dolców to są ale w klasie open da sie lepiej, o wieeele lepiej. 

Garść przykładów? Tylko mnie już nie rozśmieszaj, wystarczy.:D

 

56 minut temu, Spawn napisał:

Jak je sprzedasz taniej niż za dyszke to będziesz frajer ;)

Sprzedam z tyle co kupiłem; tzn mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam co słyszałem na T1v1, słyszę później i na takich Philipsach HS900 tyle że mniejsze, zbite i nie tak wielowymiarowe. Ale może nie znam się na rozdzielczości :P

 

P.S. Tyczy się to wszystkich innych słuchawek jakie miałem. 

 

@Vaietciekawy opis, praktycznie recenzja z tego wyszła bo dużo tego do czytania :D Ale takie "napady" weny są najlepsze i świadczą że sprzęt się spodobał. Gratulacje co do odnalezienia brzmienia idealnego, ja w kontekście swoich legendarnych odsłuchów rodem z 2014 wiem, jak trudno znaleźć Magię.

 

 Sam czaję się na jakieś ZMF-y (w domyśle raczej Atticusy bo one wszystkie drogie jak na moją kieszeń). Chociaż kto wie czy jak mnie już dopadnie kolejna audio-nerwica to czy nie pójdę w stronę Bajerów T1v3, ale to już rozważania na inny fanklub. 

 

Niemniej jednak super są te ZMF-y, ja tam jakimś fanem drewna nie jestem ale ogólna prezentacja produktu to coś co hipnotyzuje w przypadku tej marki. 

13 minut temu, audionanik napisał:

Sprzedam z tyle co kupiłem; tzn mam nadzieję.

Oho, ktoś tu widzę szykuje się do przywalenia z grubej rury. :D Coś czuję że ZMF moda na jesień 2020. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spawn napisał:

#elektrostaty ;)

 

Biore!

No i rozśmieszył mnie oraz rozczulił na dokładkę.

18 minut temu, Undertaker napisał:

Oho, ktoś tu widzę szykuje się do przywalenia z grubej rury. :D Coś czuję że ZMF moda na jesień 2020. 

Przyznaję, ciekawią mnie bardzo;  ale narazie za chudy portfel mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pabloj napisał:

@Vaiet Twoja recenzja ZMF Eikon potwierdza to co od dawna myślałem przeglądając zagraniczne fora na ich temat :D

Tzn, że będę musiał je mieć... kiedyś. Znając siebie pewnie w ciągu kilku miesięcy :D Ale zobaczymy ile wytrzymam.

To nie recka. Recenzja później, na razie emocjonalne impresje :D I też planuję je kupić i też za kilka miesięcy, bo portfel jeszcze za chudy xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet Dziękuje Ci za intersujący opis tych słuchawek. Powiedz jeśli możesz i czujesz jak one na Twoje ucho mogą zgrywać się z lampą? To może być dobre połączenie? Sam osobiście skłaniałbym się w kierunku otwartych ZMF ale nie mam gdzie i jak sprawdzić...zarówno zamkniętych jak i otwartych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Spawn napisał:

Możliwe też, że dzięki tym dokom mam szerszy obraz sytuacji którego Tobie pomimo lepszego stanu rzęsków (rzęsek?) brakuje chyba. ;)

Topsze, już topsze;  jesteś Królem Znawców...

Ale w sumie mi też kilka niezłych doków  przez uszy się przewinęło...to ten...mogę być  takim malutkim znawcą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audionanik napisał:

Topsze, już topsze;  jesteś Królem Znawców...

Ale w sumie mi też kilka niezłych doków  przez uszy się przewinęło...to ten...mogę być  takim malutkim znawcą???

Już ustaliliśmy, że Ty jesteś papieżem tego forum to weź zostaw coś dla innych :D

 

PS

Wcale się za znafce nie uważam tyle, że mam swoje uszy i zdanie. Jak ktoś ma inne zdanie (bo uszy to wiadomo że ma swoje) to chętnie je usłyszę i jeszcze chętniej poprzerzucam się argumentami bogatymi w metafory. Na koniec jak już się poobrażamy i pogodzimy to nasze życia przynajmniej będą bogatsze w nowe doświadczenie. Oczywiście każdy ma pełne prawo uważać mnie za głuchego idiotę i na to że tak nie jest argumentów nie posiadam.

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

@Vaiet Twoja recenzja ZMF Eikon potwierdza to co od dawna myślałem przeglądając zagraniczne fora na ich temat :D

Tzn, że będę musiał je mieć... kiedyś. Znając siebie pewnie w ciągu kilku miesięcy :D Ale zobaczymy ile wytrzymam.

Ty masz jeszcze argument w postaci OTL SinusAudio 6n13s :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn @audionanik Te wszystkie kłótnie o słuchawki i ich odbiór przez nasze uszy to wina tego, że każdy ma inne kable :D Interkonekty i sieciowe...

image.jpeg

 

@The Grand Wazoo O to też mnie chodzi, o czym nie wspomniałem.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Name44 napisał:

@Vaiet Dziękuje Ci za intersujący opis tych słuchawek. Powiedz jeśli możesz i czujesz jak one na Twoje ucho mogą zgrywać się z lampą? To może być dobre połączenie? Sam osobiście skłaniałbym się w kierunku otwartych ZMF ale nie mam gdzie i jak sprawdzić...zarówno zamkniętych jak i otwartych. 

Naprawdę chciałbym móc pomóc, ale nie słuchałem żadnej lampy od dawna, a te z którymi miałem do czynienia gościły u mnie kupę czasu temu. Samo ZMF twierdzi, że ich słuchawki równie mocno lubią tranzystor co lampę i powiem szczerze, że po odsłuchu Eikon i Aeolus jestem w stanie w to uwierzyć zwłaszcza w odniesieniu do tych pierwszych. Gdyby je posłodzić, nieco wygładzić niższy sopran, to mogłoby dać naprawdę spektakularnie grającą kombinację. Lampę mam w planach, ale póki co najpierw Eikony, a potem DAP... Więc może pod koniec przyszłego roku xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KaszaWspraju napisał:

🦄Wracamy z krainy snów do tematu.

Patataj...patataj...🦄

 

Właśnie takie drogie słuchawki, w których wymiana pałąka (!) na magnezowy kosztuje 1200zeta to jest prawdziwa kraina snów:D.

Coś ktoś więcej o przetwornikach? Widzę że i bioceluloza się pojawia i beryl...sami se strugają?

@Vaiet wspominałeś, że mają podkreślony niższy sopran - niepokoi mię to; to z reguły utwardza całą górę i czyni czasem nieznośną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Patataj...patataj...🦄

 

Właśnie takie drogie słuchawki, w których wymiana pałąka (!) na magnezowy kosztuje 1200zeta to jest prawdziwa kraina snów:D.

Coś ktoś więcej o przetwornikach? Widzę że i bioceluloza się pojawia i beryl...sami se strugają?

@Vaiet wspominałeś, że mają podkreślony niższy sopran - niepokoi mię to; to z reguły utwardza całą górę i czyni czasem nieznośną.

Nic z tych rzeczy. W gruncie rzeczy mam wrażenie, że ta delikatna tendencja do ostrości zniknęła po tym, jak pady nieco się ułożyły i przestały być tak diablo sztywne, a same słuchawki pograły te 30-40 godzin. Teraz nadal czuć lekki peak, coś jak akcent położony na ten konkretny zakres, ale jest on jeszcze w granicach dobrego smaku i kultury tak, że nie zaburza całej harmonii brzmienia. Bo mimo tego lekko podbitego sopranu i sub-basu są one dla mnie bardzo koherentne i spójne pod kątem tonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrzucę takie złoto od cenionego "recenzenta" xDDDDD

 

Nawet nie będę komentował, bo żenadą to trąci jak po ostatnim wylewie oczyszczalni do Wisły...

eikon.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet Pewnie gościu ma jakieś spartolone nierówne źródło, do którego się przyzwyczaił i pod które dobiera słuchawki.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pabloj napisał:

@Vaiet Pewnie gościu ma jakieś spartolona nierówne źródło, do któego się przyzwyczaił i pod które dobiera słuchawki.

IFI micro Black Label na którym testował WSZYSTKIE słuchawki z listy. Taki test to sobie można... ;D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet dziękuję za podzielenie się wrażeniami z Eikonami! Najważniejsze, że się podobają i w ulubionym repertuarze świetnie się sprawdzają. Według mnie największym wyróżnikiem tych słuchawek jest budowanie sceny od środka przed słuchaczem, gdy w przypadku większości słuchawek od boków ku środkowi, który bywa często wręcz przed "nosem". Również mam podobne spostrzeżenia do dobrego rozchodzenia się dźwięków z jednej strony sceny do drugiej, co świadczy o ich dobrej stereofonii i zdolności budowania holograficznej sceny. Zdaję sobie sprawę, że kilka aspektów w ich brzmieniu może nie odpowiadać (szczególnie na padach welurowych), ale są to ogólnie dobre słuchawki w swoim przedziale cenowym. Szczególnie jeśli wpasowały się w system. Polecam posłuchać Verite, które są spójniejsze, ale również spokojniejsze od Eikonów, z równiejszą średnicą. A oto ich "serce". 

 

20200930_213458.jpg

 

Przejrzałem listę słuchawek: https://crinacle.com/rankings/headphones/ i są też modele, które musiały być testowane na innym sprzęcie, jak STAX 009 oraz RAALe. Po opiniach na ich temat widać, że nie był on dla nich zbyt synergiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Przejrzałem listę słuchawek: https://crinacle.com/rankings/headphones/ i są też modele, które musiały być testowane na innym sprzęcie, jak STAX 009 oraz RAALe. Po opiniach na ich temat widać, że nie był on dla nich zbyt synergiczny.

 

Beyerdynamic T1 3 gen w kategorii E (The truly horrible), a na pomiarach wypadły gorzej nawet niż Amirony :(

 

Z drugiej strony KSC75 okazały się lepsze niż LCD3 i LCD4, a K701 lepsze niż Staxy 009 i Meze Empyrean, kolega Rafacio byłby dumny z tego rankingu :)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Beryl Panie.

Warto za ten beryl dołożyć te kilka groszy czy to bardzo zbliżony performance do takich Eikonów?

@Tytus1988 wspomniał, że Verite są spójniejsze, a jak to czysto jakościowo wygląda? Z tego co słyszałem nie są tak chirurgiczne jak inne berylowe słuchawki, czyli Utopia. Bardziej ukrywają detal na poczet muzykalności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności