Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to nie moje te powyżej, bo moje były w innej kolorystyce (ze srebrnym grillem i srebrnymi prętami). :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, już się sam przekonam na własnej głowie :) Otwierałeś moje, czy są oryginalnie zapakowane i tak je już wysyłasz? Ciekawe jak sie prezentuje moja wersja kolorystyczna w porównaniu z All Black. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to najcieplejsze sluchawki spośród oferty ZMF. Są zwolennicy takiego brzmienia. Zgadzam się co do basu, jest krótko mówiąc bułowaty. One potrzebują tylko i wyłącznie kabla ze srebra, ten oryginalny jest bardzo kiepski. Srebro właśnie odsłania ten kocyk o którym wspominasz i nieco bardziej uspokaja/kontroluje bas. Góra też robi się wtedy bardziej zaznaczona, ale wciąż nie jest to ich silna strona ;)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem, że kabel może trochę uratować brzmienie, ale zasadniczego charakteru słuchawek to raczej nie odmieni. Swoją drogą podstawowy od ZMF jest rzeczywiście jakąś pomyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

ZMF Atticus, ehhh porażka, bas dudni, przesterowany, średnica pod kocem, góra ledwo wyczuwalna. Grały bardzo ciepło nawet z Hugo 2. Aeony 2 Noire je rozjechały w bezpośrednim porównaniu.

Z którym kablem słuchane? Tak z ciekawości. Bo jak z taśmą, to tragedia i masakra niezależnie od modelu. Dobrze, że zmienili ten padaczkowy kabel na coś sensownego. Niemniej strojenie, z tego co wiem, jest takie typowo hamerykańskie - zaokrąglone skraje, podbity mid-bas i wyższa średnica, ciepłe i dość gładkie.

 

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Bo to najcieplejsze sluchawki spośród oferty ZMF. Są zwolennicy takiego brzmienia. Zgadzam się co do basu, jest krótko mówiąc bułowaty. One potrzebują tylko i wyłącznie kabla ze srebra, ten oryginalny jest bardzo kiepski. Srebro właśnie odsłania ten kocyk o którym wspominasz i nieco bardziej uspokaja/kontroluje bas. Góra też robi się wtedy bardziej zaznaczona, ale wciąż nie jest to ich silna strona ;)

Nie koniecznie. Są srebra gładkie i ciepłe, wypychające mocno wokale. Raczej bym tu widział dobrą, czystą miedź która poprawi kontrolę dołu, doda blasku w sopranie i ogólnie odmuli całe brzmienie :)

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Zaraz Ci tu wytłumaczą ze wpinales je w nie to co trzeba ;)

No jak by je wpinał w dongla, który nie wyciąga nawet 100mw przy 32ohm, to tak by było. Wpiął w co miał, nie zagrało czy nie podeszło - LAJF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taśma. Cóż słuchałem z czym było, jakoś nie chcę mi się wierzyć aby kabel aż tak bardzo je polepszył. Z ZMF mam ten problem że jedynie Verite mi grają a to i tak dopiero po zmianie padów. Jak słuchałem Aeony po ZMF to jakby mi ktoś watę z ucha wyją a trzeba pamiętać że słuchałem z Hugo 2, z moim torem byłoby jeszcze cieplej. One mogą być dobre jak ktoś szuka gładkiego, ciepłego wręcz gorącego brzmienia z mocnym basem. Aeony za to utwierdziły mnie w przekonaniu że Hugo 2 jest wyborny ze słuchawkami Dan Clark.

 

Aeony skopały mocno Atticusy a Focale Clear Mg jeszcze im poprawiły...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma je ogranicza w jakimś stopniu, ale Atticusy są dość specyficzne, to tako ichni soundhouse, niespecjalnie lubianyw EU. Co ciekawe ma to swoich zwolenników i u nas, bo Atticusy są bardzo popularne spośród ich niższych modeli (prawie jak Eikony). 

 

Pady w ZMFach to inna sprawa, pytanie co było założone w standardzie. Be2 lambskin solid są spoko. Można też pobawić się w perforowane, co mocno je zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Tak taśma. Cóż słuchałem z czym było, jakoś nie chcę mi się wierzyć aby kabel aż tak bardzo je polepszył. Z ZMF mam ten problem że jedynie Verite mi grają a to i tak dopiero po zmianie padów. Jak słuchałem Aeony po ZMF to jakby mi ktoś watę z ucha wyją a trzeba pamiętać że słuchałem z Hugo 2, z moim torem byłoby jeszcze cieplej. One mogą być dobre jak ktoś szuka gładkiego, ciepłego wręcz gorącego brzmienia z mocnym basem. Aeony za to utwierdziły mnie w przekonaniu że Hugo 2 jest wyborny ze słuchawkami Dan Clark.

 

Aeony skopały mocno Atticusy a Focale Clear Mg jeszcze im poprawiły...

Nie słuchałem Aeonów nowych, ale Atticusów też nie. Póki co miałem doświadczenie z Eikon, Eikon LTD które kupiłem, Aeolus i Auteur. Kabel w nich dużo, naprawdę dużo zmienia, a testowałem jedynie przeskok z taśmy na OFC. Taśma jest tragiczna i kastruje te słuchawki z dynamiki, z powietrza, z faktury w całym paśmie. Wszystko na taśmie, dla mnie oczywiście, brzmi matowo, jest rozlazłe i nijakie. Nie wiem na ile skalują się z jeszcze lepszymi kablami, bo nie miałem okazji sprawdzić, ale faktem jest, że kabel do ZMF to dobra opcja.

 

P.S. Nie bronię Atticusów, po prostu wiem jak jest. No i z opisów sam wiedziałem, że to nie są słuchawki dla mnie jeszcze zanim posłuchałem jakichkolwiek ZMF :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eikony słuchałem dawno ale też średnio mi się podobały, niestety (dla mnie) Zach lubi brzmienie łagodne i ciepłe, jedynie Verite idą trochę w innym kierunku ale niestety przeszkodą jest cena.

Od Atticusów wolę nawet LCD2C, czasem bywają ostre ale dużo bardziej detaliczne i rozdzielcze, do tego tańsze.

Szkoda żę Radiance mieli tylko jedne i nie chcieli ich otwierać.

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Nie słuchałem Aeonów nowych, ale Atticusów też nie. Póki co miałem doświadczenie z Eikon, Eikon LTD które kupiłem, Aeolus i Auteur. Kabel w nich dużo, naprawdę dużo zmienia, a testowałem jedynie przeskok z taśmy na OFC. Taśma jest tragiczna i kastruje te słuchawki z dynamiki, z powietrza, z faktury w całym paśmie. Wszystko na taśmie, dla mnie oczywiście, brzmi matowo, jest rozlazłe i nijakie. Nie wiem na ile skalują się z jeszcze lepszymi kablami, bo nie miałem okazji sprawdzić, ale faktem jest, że kabel do ZMF to dobra opcja.

 

P.S. Nie bronię Atticusów, po prostu wiem jak jest. No i z opisów sam wiedziałem, że to nie są słuchawki dla mnie jeszcze zanim posłuchałem jakichkolwiek ZMF :D

Koniecznie posłuchaj, bardzo dobre są w swojej cenie, Jak lubiłeś Ethery to Aeony też polubisz.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vonBaron napisał:

Eikony słuchałem dawno ale też średnio mi się podobały, niestety (dla mnie) Zach lubi brzmienie łagodne i ciepłe, jedynie Verite idą trochę w innym kierunku ale niestety przeszkodą jest cena.

Od Atticusów wolę nawet LCD2C, czasem bywają ostre ale dużo bardziej detaliczne i rozdzielcze, do tego tańsze.

Szkoda żę Radiance mieli tylko jedne i nie chcieli ich otwierać.

Koniecznie posłuchaj, bardzo dobre są w swojej cenie, Jak lubiłeś Ethery to Aeony też polubisz.

Eikony nie są łagodne i ciepłe :D Może nie są tak ostre jak TH900mk2, ale na pewno od nich o wiele bardziej finezyjnie zestrojone.

 

Jak będzie okazja, to posłucham na pewno. A nuż się przekonam, że są coś warte? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, vonBaron napisał:

Jak lubiłeś Ethery to Aeony też polubisz.

Sam mam Noir i bardzo je lubię, a dla odmiany uważam że Ether 2 są tez dobre 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

@radzik55 dziękuję za link do recenzji!🙂👍 Z mojej strony ich demo dźwiękowe... z wiadomego kanału 🎶😉

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności