Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

@neonlightNIestety Denony mają ten mankamen co i TH610 (a te miałem na uszach), płytkie i wąskie w środku pady, a ja mam duże uszy, nie wejdą i będą się stykać z siatką na przetworniku i z samymi padami.

Pozostają mi raczej tylko ZMFy.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Nie ma sensu robić offtopa w temacie o lampkach zwłaszcza, że chłopaki całkowicie tam odlecieli z dyskusją.
 
Z tego co piszesz, to zdecydowanie Eikon. Aeolus mają bardziej zaokrąglone skraje i akcenty wyraźnie położone na mid-bas i wyższą średnicę. To genialne słuchawki, ale do muzyki kameralnej czy opartej na wokalach (zwłaszcza kobiecych). Auteur to z kolei płaszczyzna totalna w sensie całkowitej tonalnej neutralności. Są równe jak stół, ale nie w sensie nudnej, sterylnej monitorowości. Pasmo mają idealnie niemal pozbawione jakichkolwiek peak'ów, które faworyzowałyby jakąś część pasma. Tonalnie to też neutralność, ale jeszcze ta ludzka, gdzie są jakieś emocje i charakter. 
Eikony to mój święty graal i ulubione na ten moment słuchawki. Nie są tak płaskie jak Auteur, choć podobieństwo między nimi jest ewidentne jak u dwóch braci po tych samych rodzicach  Różnica polega na tym, że Eikon mają ciut podbity sub-bas i niższy sopran. Przed wygrzaniem ten sopran może się dawać nieco we znaki (ja tak miałem), ale potem się uspokaja i już od 50h jest lepiej. Sub-bas jest podkreślony w tej absolutnie najniższej części, gdzie już powoli zaczyna się go bardziej czuć, niż słyszeć. Jak pierwszy raz ich słuchałem po przesiadce z TH900 mk2 to się zastanawiałem, gdzie ten podbity sub-bas jest do momentu, w którym go zwyczajnie poczułem. Za co kocham jednak te słuchawki, to za fenomenalną średnicę. Czytelna, klarowna, przejrzysta, detaliczna i organiczna. Jest pałer, jest energia, a jednocześnie jest realistyczny naturalizm. Uważam je za genialnie zestrojone i mogę o nich pisać w samych superlatywach, bo jestem w nich bezkreśnie zakochany i przez to odrobinę bezkrytyczny. Z drugiej strony, naprawdę nie mam się do czego przyczepić jeżeli o nie chodzi, bo jest tu wszystko. Sprężysty, nisko schodzący bas. Genialna średnica. Rozciągnięty, pełen blasku sopran z akcentem w niższej części. Jest rozbudowana w każdym kierunku, ale nieprzesadnie rozdmuchana na szerokość scena ze świetnym pozycjonowaniem. Z Burkiem C3XP dla mnie zestaw kompletny, a jak w końcu zafunduję im konkret kabel, to pewnie będę musiał przed słuchaniem zakładać pampersy

Czyli według ciebie Eikon są lepsze od Fostex th 900 mk II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek Wejdę w paradę ale według mnie i dla mnie Eikony grają lepiej, fakt że Fostexy słyszałem tylko  na audioshow bo chciałem je kupić  w zamian za th610 (które miałem)  ale grały dla mnie zbyt ofensywnie. Eikonów można słuchać godzinami w różnych gatunkach muzy. Grają bardzo dobrze z Fluxlabem a z OTLem to już bajka. Zabawa w podmianę padów też jest bardzo ok. mam 3 rodzaje i każde grają inaczej.

Edytowane przez Maniolo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można tak łatwo porównać Fostexy do ZMF, to zupełnie inaczej grające słuchawki, a więc to raczej kwestia preferencji. W przypadku th900 znaczenie będzie też miał użyty wzmacniacz. Dla mnie też th900 były zbyt natarczywe do długich odsłuchów, za to ZMF do nich świetnie się nadają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blackromek napisał:


Czyli według ciebie Eikon są lepsze od Fostex th 900 mk II

 

3 godziny temu, Maniolo napisał:

@blackromek Wejdę w paradę ale według mnie i dla mnie Eikony grają lepiej, fakt że Fostexy słyszałem tylko  na audioshow bo chciałem je kupić  w zamian za th610 (które miałem)  ale grały dla mnie zbyt ofensywnie. Eikonów można słuchać godzinami w różnych gatunkach muzy. Grają bardzo dobrze z Fluxlabem a z OTLem to już bajka. Zabawa w podmianę padów też jest bardzo ok. mam 3 rodzaje i każde grają inaczej.

To nie taka prosta sprawa. Gdyby było inaczej, TH900mk2 już dawno wrzuciłbym w komis podobnie jak HD800S i siedział wyłącznie w Eikonach. 

Prawda jest taka, że stockowy kabel OKRUTNIE kaleczy TH900mk2. Bas jest luźny i dudniący, sopran ostry i cienki, a średnica wciśnięta między nie i praktycznie nie mająca za wiele do powiedzenia pomijając być może żeńskie wokale.
Mam trzy kable do Fostexów i one naprawdę mocno reagują na zmianę okablowania (Eikon w zasadzie też). Idzie TH900mk2 uspokoić i to dość mocno, poprawić zarówno kontrolę basu jak i tonów wysokich. Na ten przykład mój kabel Astral Acoustics SSPC wyraźnie zacieśnia bas, który staje się twardszy, bardziej precyzyjny i nie tak obszerny. Góra jest nieco gładsza, spokojniejsza, nie tak ostra i nienaturalnie rozjaśniona, choć nadal zachowuje swój charakter. Do tego średnica wyraźnie wychodzi do przodu, staje się bardziej klarowna i obecna, a do tego poprawia się jeszcze scena i wrażenie szczegółowości. 

Eikony nie będą miały tej przebojowej energiczności znanej z TH900mk2. Nie zagrają tak szeroką sceną, ani z taką werwą, bas w nich nie będzie miał takiej masy i "powera". Eikony są bardziej kulturalne, spokojniejsze, mniej "narowiste". TH900mk2 to słuchawki wyczynowe, trochę dzikie i z charakterem. Nie da się tych dwóch modeli porównywać zero-jedynkowo pod kątem lepszości, bo oba mają swój własny charakter. IMO jeżeli pasuje Ci granie TH900mk2, ale przeszkadza zbyt masywny i dominujący bas oraz ostra góra, które w obu przypadkach chciałbyś ukulturalnić bez utraty cech wiodących tych słuchawek, to zainwestował bym w kabel. Ja tonalnie uwielbiam kabel od @Maysterna przewodniku od Ranko zwanym tinsel - miedź z folią ze srebrzonej miedzi. 
No i jedna istotna kwestia - TH900 na głowie niemal nie istnieją. Przy nich Eikony ściskają czerep i stawiają wyzwanie mięśniom karku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kabelek polecacie do Eikonów, mam zbalansowany i tę nieszczęsną taśmę dla jacka. Chyba że adapter XLR/6,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maniolo napisał:

A jaki kabelek polecacie do Eikonów, mam zbalansowany i tę nieszczęsną taśmę dla jacka. Chyba że adapter XLR/6,3

W Audeos jest świetny adapter z XLR na 6,3mm od PlusSound, którego osobiście używam i jestem bardzo zadowolony :) Jeżeli o sam kabel chodzi, to ja po długim riserczu w temacie będę zamawiał właśnie u @Maysterkabel na jednym z jego przewodników autorskich, tylko jeszcze nie podjąłem decyzji ostatecznej ,czy to będzie miedź, czy miedź posrebrzana.

 

IMG_20211216_202435.jpg

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Vaiet said:

Ja tonalnie uwielbiam kabel od @Maysterna przewodniku od Ranko zwanym tinsel - miedź z folią ze srebrzonej miedzi. 

Gdzie o takich kablach można poczytać i kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pabloj napisał:

Gdzie o takich kablach można poczytać i kupić?

Jutro, to jest dzisiaj, wrzucę parę słów razem ze zdjęciami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Ci którzy skończyli szkoły o profilu elektrycznym lub elektronicznym już tak dobrze się nie bawią...

...bo wiedzą jak działają filtry RLC, którymi są kable.

wiem wiem spokojnie, wszystko wpływa na dzwięk w mniejszym lub większym stopniu , blaszka w gniazdku też 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos kiedys zrobi takie porównanie, i przylutuje słuchawki na stałe czy jest jakas poprawa czy nie 😅 ale to i tak byloby cięzkie do zrobienia porównanie bo musialyby byc dwie identyczne słuchawki jedne na kablu z wtyczką a drugie lutowane tylko jak to zwykle bywa roznice są tez pomiędzy poszczegolnymi modelami, i jak to zwykle bywa "jeden rabin powie tak a inny rabin powie nie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności