Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Kolejnych pare fotek moich Verite. Wybaczcie ilość i że Was przynudzam, ale uwielbiam te słuchawki :)

Są przepiękne, ale muszę powiedzieć, że dla siebie wziąłbym z całkowicie czarnym hardware'm :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga połówka tez skrytykowała, mówiąc, że nudne, bo na białym tle, a do tego słabe technicznie. No ale ona umie w zdjęcia lepiej ode mnie, więc przyjmuje z pokorą. Krytyka działa na mnie motywująco :) Niestety przy moich kochanych dzieciakach nie byłem w stanie być dzisiaj kreatywny jeżeli chodzi o tło, bo odrazu mi wszystko chcieli wywracac do góry kołami - jak to dzieci :D Tu potrzebna była szybka akcja. Znajde więcej swobody, to coś zmajstruje.

Teraz, Vaiet napisał:

Są przepiękne, ale muszę powiedzieć, że dla siebie wziąłbym z całkowicie czarnym hardware'm :D 

Dlatego m.in. zamówilem sobie też właśnie otwarte Verite z drzewa African Blackwood - te to dopiero są piękne :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manuelvetro napisał:

Idę stąd, Panowie.

Mnie nerki są potrzebne :D 

Czasem wystarczy odrobina cierpliwości i samozaparcia :) I można mieć obie nerki, i fajne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

Słuchawki są jak kobiety :D

Nie można mieć wszystkich :P 

Ale można mieć te, które się uwielbia i z którymi czas spędzony to czas wspaniały. Życie jest zbyt krótkie, żeby słuchać muzyki na kiepskim sprzęcie ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma super sprzęt, ja na ten przykład mógłbym zostać ze stackiem IFI Zen Dac + Can, do tego Nighthawki i na dobrą sprawe więcej do słuchania muzyki na dobrym poziomie potrzebne nie jest :) Wszystko ponad to, to tylko i wyłącznie nasze fanaberie i wymysły :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Każdy z nas ma super sprzęt, ja na ten przykład mógłbym zostać ze stackiem IFI Zen Dac + Can, do tego Nighthawki i na dobrą sprawe więcej do słuchania muzyki na dobrym poziomie potrzebne nie jest :) Wszystko ponad to, to tylko i wyłącznie nasze fanaberie i wymysły :) 

Ale nie mówimy tego naszym żonom :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie skradam przed małżonką :) Ona ma swoje pasje, ja swoje i jakoś się dogadujemy. 

 

ps. oczywiście zazwyczaj lepiej się nie wychylać z zakupami w czasie, kiedy przechodzi dni kobiece 😂

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Ja tam się nie skradam przed małżonką :)

 

No ja też nie, prawie cała kolekcja w sypialni. Tylko ona jest święcie przekonana, że ja koniecznie potrzebuję mieć tyle tego sprzętu. Nie zdradzam jej tajemnicy, że:

 

32 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Wszystko ponad to, to tylko i wyłącznie nasze fanaberie i wymysły :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajne zdjęcie jakiegoś użytkownika z Head-Fi. Verite wersja LTD African Blackwood, czyli dokładnie taka jak się robi dla mnie na zamówienie :

 

 

headfi_1.jpeg

 

Strasznie mi się podobają :)

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem właśnie bardzo fajnego maila. Co się okazuje nowa dostawa ZMF Verite (w tym moje zamówienie na African Blackwood) będzie już z nowym pałąkiem. Bardzo jestem ciekaw co to Zach wymyślił :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądając strone ZMF zobaczyłem, że VC African Blackwood mają inny pałąk. Zdaje się to jest ten nowy pałąk, który dostane z moimi VO African Blackwood.

 

Mam racje @Mayster ?

 

 

VeriteClosed_LTDShopify_v22_1024x1024@2x.jpg

VeriteClosed_LTDShopify_v25_1024x1024@2x.jpg

VeriteClosed_LTDShopify_v26_1024x1024@2x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  

W dniu 14.12.2021 o 19:48, pabloj napisał:

Tak apropo ZMFów. Rozważam Eikon, Aeolus, Auteur do OTLa. Lubie dobre zejście w subas, nielubie podbitego wysokiego i średniego basu (troche może być ale bez przesady żeby łupało), miodną średnice, musi być dość gruba i grać szeroko, góra mnie najmniej interesuje, byle nie kłua w uszy. To które z tych trzech? 
@bpiotrow13@MichalZZZ


Nie ma sensu robić offtopa w temacie o lampkach zwłaszcza, że chłopaki całkowicie tam odlecieli z dyskusją.

 

Z tego co piszesz, to zdecydowanie Eikon. Aeolus mają bardziej zaokrąglone skraje i akcenty wyraźnie położone na mid-bas i wyższą średnicę. To genialne słuchawki, ale do muzyki kameralnej czy opartej na wokalach (zwłaszcza kobiecych). Auteur to z kolei płaszczyzna totalna w sensie całkowitej tonalnej neutralności. Są równe jak stół, ale nie w sensie nudnej, sterylnej monitorowości. Pasmo mają idealnie niemal pozbawione jakichkolwiek peak'ów, które faworyzowałyby jakąś część pasma. Tonalnie to też neutralność, ale jeszcze ta ludzka, gdzie są jakieś emocje i charakter. 

Eikony to mój święty graal i ulubione na ten moment słuchawki. Nie są tak płaskie jak Auteur, choć podobieństwo między nimi jest ewidentne jak u dwóch braci po tych samych rodzicach :D Różnica polega na tym, że Eikon mają ciut podbity sub-bas i niższy sopran. Przed wygrzaniem ten sopran może się dawać nieco we znaki (ja tak miałem), ale potem się uspokaja i już od 50h jest lepiej. Sub-bas jest podkreślony w tej absolutnie najniższej części, gdzie już powoli zaczyna się go bardziej czuć, niż słyszeć. Jak pierwszy raz ich słuchałem po przesiadce z TH900 mk2 to się zastanawiałem, gdzie ten podbity sub-bas jest do momentu, w którym go zwyczajnie poczułem. Za co kocham jednak te słuchawki, to za fenomenalną średnicę. Czytelna, klarowna, przejrzysta, detaliczna i organiczna. Jest pałer, jest energia, a jednocześnie jest realistyczny naturalizm. Uważam je za genialnie zestrojone i mogę o nich pisać w samych superlatywach, bo jestem w nich bezkreśnie zakochany i przez to odrobinę bezkrytyczny. Z drugiej strony, naprawdę nie mam się do czego przyczepić jeżeli o nie chodzi, bo jest tu wszystko. Sprężysty, nisko schodzący bas. Genialna średnica. Rozciągnięty, pełen blasku sopran z akcentem w niższej części. Jest rozbudowana w każdym kierunku, ale nieprzesadnie rozdmuchana na szerokość scena ze świetnym pozycjonowaniem. Z Burkiem C3XP dla mnie zestaw kompletny, a jak w końcu zafunduję im konkret kabel, to pewnie będę musiał przed słuchaniem zakładać pampersy :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VaietDziękuje bardzo za opinie. Fostexy TH900 miałem na uszach i faktycznie basior i subbas genialne, aż nie wiem czy nie za dużo, ale średnicy mi w nich bardzo brakowało, była cieńka jak pindol glizdy. To co mówisz o lekko podbitychm niższym sopranie, to akurat lubie, np za to (i nie tylko) cenie sobie ATH W1000Z. Wiem jeszcze że z słuchawkami ZMF można sporo zrobić wymianą padów, dodatkowo one mają być do OTLa, a tutaj dochodzi jeszcze żonglerka lampami, też sporo potrafiąca zmienić. W takim razie utwierdzam się w moim poprzednim przekonaniu bazującym na czytaniu internetów, że Eikony byłyby chyba jednak dla mnie najodpowiedniejsze. Tylko kurcze czemu to zaraz musi być skok na 7tyś zł :D Jest nisza w wysokoohmowych słuchafonach, brak takowych w przedziale 2-4kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pabloj napisał:

@VaietDziękuje bardzo za opinie. Fostexy TH900 miałem na uszach i faktycznie basior i subbas genialne, aż nie wiem czy nie za dużo, ale średnicy mi w nich bardzo brakowało, była cieńka jak pindol glizdy. 

Jak nie słuchałeś, to polecam AH-D7000, technicznie trochę gorsze od TH900, ale za to średnica jest o wiele lepiej wypełniona i grają całościowo bardziej uniwersalnie, przyjemniej, no i cena znacznie niższa od w/w tutaj. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności