Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Eikony i Verite Closed. Obie pary mi się podobały, choć charakter mają nieco inny. VC grają bardzie wyczynowo, dosadnie podczas gdy Eikony były dla mnie takie bardziej muzykalne, do dłuższego słuchania, cieplejsze. Na obu słuchałem w zasadzie tylko metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tommir napisał:

Miałem Eikony i Verite Closed. Obie pary mi się podobały, choć charakter mają nieco inny. VC grają bardzie wyczynowo, dosadnie podczas gdy Eikony były dla mnie takie bardziej muzykalne, do dłuższego słuchania, cieplejsze. Na obu słuchałem w zasadzie tylko metalu.

Ciekawe jaka jest różnica między Eikon a Auteur

Teraz, blackromek napisał:

Ciekawe jaka jest różnica między Eikon a Auteur

Oczywiście po za budową chodzi o różnice soniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auteur będą bardziej neutralne i pewnie lepsze technicznie. W zależności od tego co preferujesz mogą być lepszym rozwiązaniem, choć jeśli podobają Ci się Audeze to może Eikony? Nie wiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wstecz masz moje dość rozległe wypociny na temat brzmienia Eikon i Auteur. Miałem obok siebie obie pary i ja dla siebie wybrałem Eikony nie tylko z uwagi na zamkniętą konstrukcję, ale przede wszystkim brzmienie. I mówiąc krótko - Eikony mam na stockowym kablu, do TH900 mam trzy kable z czego dwa bardzo zayedwabiste... Od kiedy mam Eikony nie założyłem TH900 ani razu xD 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Vaiet napisał:

Kilka stron wstecz masz moje dość rozległe wypociny na temat brzmienia Eikon i Auteur. Miałem obok siebie obie pary i ja dla siebie wybrałem Eikony nie tylko z uwagi na zamkniętą konstrukcję, ale przede wszystkim brzmienie. I mówiąc krótko - Eikony mam na stockowym kablu, do TH900 mam trzy kable z czego dwa bardzo zayedwabiste... Od kiedy mam Eikony nie założyłem TH900 ani razu xD 

Th900 to jednak inne brzmienie, bardzo dobre zresztą, ale Ci się nie dziwię. Przyjemność z odsłuchów, zwłaszcza dłuższych większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek

Nie wspomniałeś nic o budżecie, więc mniemam, że bierzesz Verite też pod uwagę. Idź tą drogą. Ja jestem zachwycony brzmieniem tych słuchawek. Są dużo lepsze niż LCD3. Audeze jedynie ma lepszy bas. Wręcz referencyjny i na prawdę go uwielbiam. Reszta już zdecydowanie na plus Verite. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21446]blackromek[/mention]
Nie wspomniałeś nic o budżecie, więc mniemam, że bierzesz Verite też pod uwagę. Idź tą drogą. Ja jestem zachwycony brzmieniem tych słuchawek. Są dużo lepsze niż LCD3. Audeze jedynie ma lepszy bas. Wręcz referencyjny i na prawdę go uwielbiam. Reszta już zdecydowanie na plus Verite. 

Verite biorę jak najbardziej , czy słuchałeś na nich muzyki typu rock metal . Więc może sprzedać th- 900 i Ether i kupić Verite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76 ciężko mi to ubrać w słowa, ale bas w Audeze jest jakby w 3D, ma wiele warstw, a do tego jest fizyczny, bardzo mocny i zwarty. Technicznie niesamowity. Bardziej mi się podoba. Choć Verite pod tym względem też jest bardzo dobry. 

@blackromek

Ja słucham dużo dynamicznej i szybkiej muzyki, duzo właśnie rocka, rapów, elektroniki. Jak masz budżet na flagowe słuchawki ZMF, to się nie zastanawiaj. Są genialne. Mi się tak bardzo spodobały, że oprócz wersji zamkniętej domówiłem sobie jeszcze otwarte Verite :)

 

Jeżeli lubisz czyste, muzykalne, dynamiczne, średnicowe, basowe granie, o kapitalnych wokalach, dużej scenie w każdą strone i świetnej barwie, nieco ocieplonej, ale wciąż blisko neutralnej strony, to Verite są dla Ciebie.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze Empyrean ma najgorszy technicznie bas sposrod tych sluchawek, to Ci powiem szczerze. Choć też bardzo je lubie. Doceniam ich wygode uzytkowania. No i też grają po cieplejszej stronie, bardzo muzykalną średnicą - czyli moje klimaty :)

 

Na Verite Closed czekalem długo, bo zdaje się ponad 4 miesiace. Na Verite Open podejrzewam, że też poczekam 2 może 3 mc. Mam nadzieje, że będą szybciej. 

 

A zamówilem wersje African Blackwood LTD. Kolorystycznie dokładnie taką jak ze zdjęcia poniżej (zdjecie znalezione gdzies w sieci).

 

 

20201210_111438.jpg

 

 

 

7 minut temu, Adam 76 napisał:

Ciekawe jakie różnice między Meze Empyrean a otwartymi Verite. 

 

Mój dobry kolega może sie na ten temat wypowiedziec, bo sprzedał mi swoje Empyreany, a sobie kupil wlasnie otwarte Verite. Zapytam go czy doda tutaj swoje trzy słowa na ten temat. Zresztą z tego co przeczytalem caly tutejszy wątek, to wszyscy mieli zamkniętą wersje Verite, a nikt otwartej, wiec tym bardziej powinno byc to dla nas ciekawe :)

 

Już do niego pisze.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze Empyrean ma najgorszy technicznie bas sposrod tych sluchawek, to Ci powiem szczerze. Choć też bardzo je lubie. Doceniam ich wygode uzytkowania. No i też grają po cieplejszej stronie, bardzo muzykalną średnicą - czyli moje klimaty
 
Na Verite Closed czekalem długo, bo zdaje się ponad 4 miesiace. Na Verite Open podejrzewam, że też poczekam 2 może 3 mc. Mam nadzieje, że będą szybciej. 
 
A zamówilem wersje African Blackwood LTD. Kolorystycznie dokładnie taką jak ze zdjęcia poniżej (zdjecie znalezione gdzies w sieci).
 
 
20201210_111438.thumb.jpg.0fa172ffb804e2119da24da66603fa90.jpg
 
 
 
Mój dobry kolega może sie na ten temat wypowiedziec, bo sprzedał mi swoje Empyreany, a sobie kupil wlasnie otwarte Verite. Zapytam go czy doda tutaj swoje trzy słowa na ten temat. Zresztą z tego co przeczytalem caly tutejszy wątek, to wszyscy mieli zamkniętą wersje Verite, a nikt otwartej, wiec tym bardziej powinno byc to dla nas ciekawe
 
Już do niego pisze.

Też jestem bardzo ciekaw porównania wersji otwartej z zamkniętej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Mój dobry kolega może sie na ten temat wypowiedziec, bo sprzedał mi swoje Empyreany, a sobie kupil wlasnie otwarte Verite. Zapytam go czy doda tutaj swoje trzy słowa na ten temat. Zresztą z tego co przeczytalem caly tutejszy wątek, to wszyscy mieli zamkniętą wersje Verite, a nikt otwartej, wiec tym bardziej powinno byc to dla nas ciekaw

 

Wszystko prawda:) ale dla mnie za wczesnie cos powiedziec jeszcze:) z tego co moge juz powiedziec troche naokolo to:

 

Meze to takie sluchawki, co maja dobra gore i fajna odsunieta ale obecna srednice. Nie sa z kolei zbyt rozdzielcze i do tego maja podbity midbas i nieco luzny bas. Za to ujete calosciowo sa niesamowicie muzykalne i wszystko tam u nich do siebie bardzo pasuje. To jest to co w nich ujmuje. Mozna w nich siedziec godzinami, bo sa tez wygodne strasznie. Ze wzgedu na ten bas mimo pozornej latwopedliwosci do Meze trzeba dobrze dobrac wzmacniacz. Wszystko to sa uwagi na padach welurowych.

 

Na tym tle 2 tygodnie temu porownywalem u siebie Meze 1:1 Verite closed. W VC bylo nieco wiecej gory, ale byla taka oleista, bardziej dociazona. To odnosilo sie zreszta do calego dzwieku. Srednica w VC byla znacznie blizej i taka paradoksalnie bardziej "mokra". Ogolnie VC znacznie bardziej detaliczne, tu roznica bylanspora. VC mialy bardziej wywazony bas (bez podbicia midbasu), co bardziej eksponowalo srednice, ale schodzily znacznie nizej na basie niz Meze. Bas na VC mial tez znacznie wieksza fakture. Ogolnie VC wydaly mi sie bardziej od Meze srednicowe, Meze bardziej operowaly kontrastem bas/wysokie, mimo ze srednica tam jest dobra. Przez to scena byla bardziej holograficzna, znacznie nawet, choc porownujemy tu sluchawki otwarte i zamkniete.

 

I teraz najtrudniej, bo o Verite Open. Mi trudno cos powiedziec, bo dostalem sluchawki, ktore nawet nie byly rozpakowane po opuszczeniu fabryki. Jak je podlaczylem to zagraly krzykliwie i bez polotu:))) Ale po paru godzinach zaczely sie zmieniac. Juz teraz sa zupelnie inne, podobne do VC, ale potrzebuja czasu. Ogolnie w porownaniu do VC powinny miec mniej gory i basu i miec lepsza scene. To mi sie w zasadzie potwierdza. Barwa juz teraz jest podobna do tej z VC (taka oleisto analogowa troche), a basu jest troche mniej, choc absolutnie go nie brakuje. Nie maja za to tak przysunietej srednicy jak VC, przez co scena jest glebsza. Znacznie nawet. To mi w VC najbardziej przeszkadzalo i mialem nadzieje, ze otwarte beda bardziej graly w glab i tak jest.

 

Verite musza sie wygrzac. Zobacze tez jak z innym wzmacniaczem. Te sluchawki to raj dla lampiarzy:) Slucham ich teraz z Ayonem i jest dobrze, ale pod koniec tygodnia poslucham z OTLem (woo wa3) i tu wroze tez dobra synergie, moze nawet lepsza niz z Ayonem ale zobaczymy. Byc moze nadarzy sie tez okazja po wygrzaniu porownac VO i VC jeden do jednego. Wtedy bedzie to bardziej miarodajne.

 

Rozpisalem sie, a tu VO sie musza wygrzac:) 

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qaz12 napisał:

@bpiotrow13Dzięki za porównanie, zmiana padów na Verite poprawia bas, na jakim torze słuchasz?

Sluchalem wczoraj na Ayon ha3 i neko d100 (dac). Pady mam universe i nie zamierzam na razie ich zmieniac. Mam w komplecie verite, ale z opisow to universe sa najlepsze dla mnie. Basu na nich nie brakuje. Po prostu nie jest podbity:)

 

Tor jest do ustawienia potem. To sa zreszta elastyczne sluchawki jak sadze. Jak sie wygrzeja i porownam je na ayonie i otl to sie zdecyduje w ktora strone isc. Choc na forach niektorzy twierdza, ze one dostaja skrzydel na otl.

Zobaczymy, to wszystko wstepne wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

 

 

Meze to takie sluchawki, co maja dobra gore i fajna odsunieta ale obecna srednice. Nie sa z kolei zbyt rozdzielcze i do tego maja podbity midbas i nieco luzny bas. Za to ujete calosciowo sa niesamowicie muzykalne i wszystko tam u nich do siebie bardzo pasuje. To jest to co w nich ujmuje. Mozna w nich siedziec godzinami, bo sa tez wygodne strasznie. Ze wzgedu na ten bas mimo pozornej latwopedliwosci do Meze trzeba dobrze dobrac wzmacniacz. Wszystko to sa uwagi na padach welurowych.

 

Na tym tle 2 tygodnie temu porownywalem u siebie Meze 1:1 Verite closed. W VC bylo nieco wiecej gory, ale byla taka oleista, bardziej dociazona. To odnosilo sie zreszta do calego dzwieku. Srednica w VC byla znacznie blizej i taka paradoksalnie bardziej "mokra". Ogolnie VC znacznie bardziej detaliczne, tu roznica bylanspora. VC mialy bardziej wywazony bas (bez podbicia midbasu), co bardziej eksponowalo srednice, ale schodzily znacznie nizej na basie niz Meze. Bas na VC mial tez znacznie wieksza fakture. Ogolnie VC wydaly mi sie bardziej od Meze srednicowe, Meze bardziej operowaly kontrastem bas/wysokie, mimo ze srednica tam jest dobra. Przez to scena byla bardziej holograficzna, znacznie nawet, choc porownujemy tu sluchawki otwarte i zamkniete.

 

Dzięki za porównanie. W zasadzie pokrywa się to z tym co napisałem w innym wątku :

 

Kolejne trzy słowa co do porównania Meze Empyrean vs. ZMF Verite Closed. Na początek zaznacze, że Verite, to lepsze technicznie słuchawki - mają więcej powietrza, grają czyściej, mają wiecej detalu, choć cały czas grają bardziej po ciepłej stronie neutralności. Meze są cieplejsze i nie sposób im odmówić klimatu - są bardzo relaksujące, przyjemne w odbiorze. Odprężające. Do tego na pewno mają bardziej przyjemną góre. Scenicznie Meze grają szerzej aniżeli ZMFy, natomiast ZMFy mają wiecej do powiedzenia jeżeli chodzi o głębie. Verite mają lepszy technicznie wielowarstwowy i bardziej zwarty bas. Meze natomiast mogę słuchac dłużej od Verite, które to grają większym dzwiekiem, napewno bliższym, namacalnym. Na odsłuchy tak powiedzmy do ~3 godzin preferuje Verite, natomiast z Meze moge siedziec zdecydowanie dłuzej i nie odczuwać żadnego zmęczenia muzyką. Dzisiaj na ten przykład prawie cały dzien przesiedziałem z Empyreanami. Czasami robiłem sobie przerwe i zmieniałem na Verite. Empy są wygodniejsze, co nie znaczy, że ZMFy są niekomfortowe - nic z tych rzeczy, ale przebić wygode użytkownia Meze Empyrean będzie ciężko. Na koniec napisze jeszcze żeby nie zrozumieć mnie źle - Meze Empyrean to dobre słuchawki, nawet bardzo dobre, lepsze nawet niż moje Audeze LCD3f, które uwielbiam, ale uważam też, że Verite są lepszymi słuchawkami niż Meze Empyrean. Czy pomyslalem aby sprzedać Meze? Absolutnie nie! Czasami musze pracowac na komputerze długie godziny i do tego wlasnie będę miał Meze. W ogole mnie nie dekoncentrują. Zapominam, że mam je na głowie. Jasne, że zostają :) Już je bardzo lubie. Jutro spróbuje zmienic pady na welurowe, ciekawy jestem jaka bedzie roznica. 

 

ps. Meze Empyrean tylko na kablu ze srebra!

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same jak w Audeze i Meze Empyrean. Mini XLR 4 pin. Jeżeli zamowisz Verite, to tam wcale nie jest zły stockowy kabel. Najpierw pograj na nim, pozniej sobie mozesz zmienic. Ja uzywam srebro - Argentum Extreme. Tak bardzo mi się podoba dzwiek słuchawek z tym kablem, że zamowilem sobie jeszcze jeden taki sam, tyle tylko, że zbalansowany :D 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blackromek napisał:

Mam jeszcze jedno ważne pytanie , czytając ten wątek dowiedziałem się że wymiana kabla będzie raczej konieczna , jakie kable brać pod uwagę w moim przypadku zbalansowane dotąd jestem wierny forza audio works . Jakie wtyki są w muszlach słuchawek Zmf takie jak w Audeze ?

 

Najpierw pograj na stocku i dopiero za jakiś czas można pomyśleć nad zmianą kabla, żeby było wiadomo co ewentualnie chcemy poprawić. Wybór jest spory, bo choćby Plussound z wyborem ~10 przewodników. 

Można też coś zakonfekcjonować, wkrótce pojawi się u nas w ofercie seria kabli na miedzi lub miedzi posrebrzanej UP-OCC type 6 litz 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie to Olive - są cięższe, natomiast standardowe (teraz od niedawna z drzewa sapele) lżejsze. Te pierwsze to zdaje sie Monkeypod ? 

 

Jak chcesz, to jutro zrobie galerie Sapele, bo jeszcze nie robilem :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76

 

Przepraszam Cię, ale nie mialem dzis za duzo czasu na zabawe z aparatem. Tyle co sobie zrobilem na chwile przerwe w pracy i cyknąłem na szybko trzy zdjęcia. Więcej zdjec zrobie jak będę miał troche wiecej wolnego czasu :)

 

Verite Closed Sapele :

 

 

 

 

IMG_2618.JPG

IMG_2645.JPG

IMG_2650.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności