Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swoje Eikony LTD czekam 5 miesięcy i tydzień :D Takie życie, COVID robi robotę a jak ktoś nie wierzy, to niech zobaczy stocki magazynowe dużych sieciówek z elektroniką. Brak dostępności smartfonów, Xiaomi Mi11 Ultra niedostęny od ponad dwóch miesięcy a wcześniej pojawiał się 3 razy w tak ograniczonej ilości, że ywprzedawały się w 2h po tym, jak dostawałem powiadomienie o dostępności. 

 

P.S. @MichalZZZ przed weekendem będą. Potwierdzone info, dzisiaj paczka została odprowiona w Kato i jedzie do Żywca :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

 P.S. @MichalZZZ przed weekendem będą. Potwierdzone info, dzisiaj paczka została odprowiona w Kato i jedzie do Żywca :D

 Tak wiem, @Mayster mi pisał, że są w drodze już :) Nie mogę się ich doczekać :)

 

Tak wiec @konrad_a jak chcesz funkiel nóweczki, skladane od podstaw, to sie przygotuj na pare dlugich miesiecy czekania. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bo trzymam spory stan, ale jak się skończą albo ktoś chce model z innego drewna (cały czas się zmieniają, do tego wersje LTD kolejne) to rzeczywiście czas oczekiwania jest spory (obecnie 45-90 dni zależnie od modelu). Urok ręcznie wykonywanych sprzętów cieszących się ogromną (i co istotne - rosnącą) popularnością. Akurat w tym wypadku poza już długim czasem planowanym, doszło jeszcze opóźnienie. 

Tak czy inaczej większość modeli jest na stanie, jedynie Verite Closed i Eikony były uzupełniane (w tym wersje LTD). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. 

 

Swoją drogą Verite C to fenomen jeżeli chodzi o zamknięte słuchawki. Z moich obserwacji wynika, że jest częściej wybierany niż otwarta wersja. Nie tylko w pl. Da sie zauważyć, że jest bardziej ceniony. Ciekawe czy posiadanie w kolekcji wersji otwartej i zamkniętej ma sens? Na ile sie one różnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tak tylko wskoczę mały ślad zostawić.

 

Jaram się. Jaram się jak węgiel w piecu przy 30-stopniowym mrozie :D Z pamięci mogę powiedzieć, że Marblewood LTD różnią się od standardowych Camphor, bo nie ma tego niesamowitego zapachu, który rozchodził się po pokoju za każdym razem, kiedy otwierałem kufer. IMO wyglądają jednak jeszcze lepiej, bo to drewno po prostu wymiata i podoba mi się bardziej od obecnego LTD Bocote. IMO Padauk nadal wymiata, ale tego drewna nie było już chyba od kilku(?) lat. Niemniej grzeją się i już po tych 2-3 godzinach na głowie czuć, że zaczynają się wyrabiać, choć przed nimi długa droga. Na pewno na plus... wszystko? :D Kocham tą organiczną, naturalną i swobodną średnicę. Jak lubię bas i ten ich fajny, sprężysty sub-bas, jak lubię dobrze rozciągniętą górę, świetną holografię i może nie ogromną, ale bardzo dobrze rozbudowaną w każdą stronę scenę, tak średnica dla mnie to jest to, czym chyba nie będę w stanie przestać się jarać. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. 
 
Swoją drogą Verite C to fenomen jeżeli chodzi o zamknięte słuchawki. Z moich obserwacji wynika, że jest częściej wybierany niż otwarta wersja. Nie tylko w pl. Da sie zauważyć, że jest bardziej ceniony. Ciekawe czy posiadanie w kolekcji wersji otwartej i zamkniętej ma sens? Na ile sie one różnią...
Może wynika to z tego faktu, że niewiele jest wysokich modeli słuchawek zamkniętych, a jednak niektórzy z różnych względów potrzebują właśnie takich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szwagiero napisał:
W dniu 31.08.2021 o 18:47, MichalZZZ napisał:
Rozumiem. 
 
Swoją drogą Verite C to fenomen jeżeli chodzi o zamknięte słuchawki. Z moich obserwacji wynika, że jest częściej wybierany niż otwarta wersja. Nie tylko w pl. Da sie zauważyć, że jest bardziej ceniony. Ciekawe czy posiadanie w kolekcji wersji otwartej i zamkniętej ma sens? Na ile sie one różnią...

Może wynika to z tego faktu, że niewiele jest wysokich modeli słuchawek zamkniętych, a jednak niektórzy z różnych względów potrzebują właśnie takich.

Sony, Denon, Fostex, Final Audio, Audio-Technica. Generalnie Japonia, może to wynika z warunków lokalowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzilo o Verite Closed vs. Verite Open, że częściej wybierany jest model Closed i czy na tyle są różne, że jest sens posiadania ich obu. To mnie zastanawia :) Nie mialem na mysli innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam w końcu moje upragnione Verite - grają wyśmienicie. Trafiłem w dziesiątke. Po przeczytanych wszystkich recenzjach i opiniach ludzi na forach jest dokładnie tak jak sobie to wyobrażałem. Jestem zachwycony, a pewnie zagrają jeszcze lepiej jak się wygrzeją. Czeka mnie jeszcze zmiana padów, ale to już jutro na spokojnie. Wiem też już, że pasuje im srebro - z Argentum Extreme grają lepiej niż na stocku. Moje pytanie brzmi - jakie polecacie jeszcze kabelki (zbalansowane) do tych sluchawek ? Chętnie sobie o nich poczytam. Dzięki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 23:14, MichalZZZ napisał:

Dobra, mam w końcu moje upragnione Verite - grają wyśmienicie. Trafiłem w dziesiątke. Po przeczytanych wszystkich recenzjach i opiniach ludzi na forach jest dokładnie tak jak sobie to wyobrażałem. Jestem zachwycony, a pewnie zagrają jeszcze lepiej jak się wygrzeją. Czeka mnie jeszcze zmiana padów, ale to już jutro na spokojnie. Wiem też już, że pasuje im srebro - z Argentum Extreme grają lepiej niż na stocku. Moje pytanie brzmi - jakie polecacie jeszcze kabelki (zbalansowane) do tych sluchawek ? Chętnie sobie o nich poczytam. Dzięki.

Panie, ten suspens to wykończy! Szczegółów więcej, detali dla złaknionych tychże. A tak poważnie, to jestem ciekaw, jak odbierasz Verite i jakie ten Argentum wprowadza zmiany względem kabla z zestawu. Atticusów co prawda nie słuchałem, ale jeżeli między nimi a Aeolus jest tyle podobieństw i różnic jak to opisano na stronie, to porównanie do niższego modelu też chętnie przeczytam. Słuchałem Eikon i Auteur obok siebie i przyznaję, że opis na stronie ZMF celnie oddaje różnice między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet Na pewno holografia, scena i czystość w przekazie. Z tym, że ja na stoku sluchalem tylko przez chwile, po czym zmeniłem na Argentum i odrazu miałem wrażenie jakbym przetarł kurz z szyby ;) Przekaz stał się bardziej przejrzysty.

 

Co do samych Verite, to co tu dużo mówić - absolutnie genialne słuchawki. Z czystego lenistwa pozwole sobie skopiowac mój post z sąsiedniego forum, gdzie kolega się mnie pytał jak wypadają w porównaniu z Audeze LCD3f.

 

Pytaleś o porównanie z LCD3f. A wiec tak na szybko po dwóch dniach odsłuchów... Weź też poprawkę, że Verite potrzebują wg. Zacha ok. 200h wygrzewania. Czyli jeszcze musze dać im czas. W każdym razie już teraz mogę Ci powiedzieć, że ZMF Verite Closed są w innej lidze, półka wyżej bez dwóch zdań. Zach stworzył naprawdę genialne słuchawki i udało mu sie to osiągnąć w wersji zamkniętej! Czapki z głów. Wg. wielu ludzi, którzy się osłuchali wielu słuchawek, VC, to najlepsze zamknięte słuchawki i ja w to wierze. Trafiłem z nimi w dziesiątkę. Wszystko co o nich czytałem się sprawdziło. Jestem zachwycony. Mimo, że LCD3 są wspaniałe i mają swój niepowtarzalny klimat, do tego strojenie które lubię, oraz ten referencyjny bas dla którego je sobie pewnie zostawie, to Verite je przewyższają w wielu rzeczach. W zasadzie ten niesamowity bas w Audeze, to jedyna rzecz w której mają niewielką przewagę nad Verite, które to pod tym względem też są bardzo dobre i niczego im nie brakuje. Przede wszystkim Verite grają dużo czyściej od LCD3. To sie odrazu rzuca w ucho. Słucham dużo muzyki w której jest mnóstwo wokalu i czasami są teksty w mniej znanych mi kawałkach, gdzie nie mogę wyłapać jakiegoś słówka na Audeze, a na Verite słysze je dobrze i wyraźnie. Średnica na plus w Verite. Np. gitary brzmią obłędnie! Obie puszki są bardzo muzykalne, ale Verite daje jeszcze więcej. Scena? Verite ma zdecydowanie więcej do zaoferowania, ale bądzmy szczerzy - LCD3 pod tym względem nie są jakieś wybitne, jedynie głębia robi naprawdę świetne wrażenie. Tu są porównywalne, ale Verite grają do tego znacznie szerzej. Brzmią absolutnie jak otwarte. Coś niesamowitego. Góra jest w nich gładziutka, nic mi nie iskrzy, choć jest obecna. W ogóle strojenie Verite określiłbym jako lekko cieple, angażujące, muzykalne, a do tego przejrzyste i techniczne. No są magiczne! :D Na chwile obecną nie zmienialem jeszcze w nich padów. W zestawie mam też pady o nazwie Verite. Ponoć na nich grają jeszcze większą sceną, z nieznacznie odsuniętym wokalem. Góra też podobno wtedy potrafi pokazać pazurka. Dam znać jak zmienię. Póki co te co mam oryginalnie założone są super. Co jeszcze? Wygoda również na plus ZMFów. Są dużo lżejsze od Audeze, choć ja na wygodę w Audeze wcale nigdy nie narzekałem. To tak na szybko. Jak się ich osłucham, to postaram sie napisać więcej. Jedno jest pewne - jest to zdecydowanie mój typ grania. Do tego stopnia mi się podobają, że przez myśl mi przeszło, aby zamówić też wersje otwartą Verite ;) LTD African Blackwood - przepiękne są!

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

@Vaiet Na pewno holografia, scena i czystość w przekazie. Z tym, że ja na stoku sluchalem tylko przez chwile, po czym zmeniłem na Argentum i odrazu miałem wrażenie jakbym przetarł kurz z szyby ;) Przekaz stał się bardziej przejrzysty.

 

Co do samych Verite, to co tu dużo mówić - absolutnie genialne słuchawki. Z czystego lenistwa pozwole sobie skopiowac mój post z sąsiedniego forum, gdzie kolega się mnie pytał jak wypadają w porównaniu z Audeze LCD3f.

 

Pytaleś o porównanie z LCD3f. A wiec tak na szybko po dwóch dniach odsłuchów... Weź też poprawkę, że Verite potrzebują wg. Zacha ok. 200h wygrzewania. Czyli jeszcze musze dać im czas. W każdym razie już teraz mogę Ci powiedzieć, że ZMF Verite Closed są w innej lidze, półka wyżej bez dwóch zdań. Zach stworzył naprawdę genialne słuchawki i udało mu sie to osiągnąć w wersji zamkniętej! Czapki z głów. Wg. wielu ludzi, którzy się osłuchali wielu słuchawek, VC, to najlepsze zamknięte słuchawki i ja w to wierze. Trafiłem z nimi w dziesiątkę. Wszystko co o nich czytałem się sprawdziło. Jestem zachwycony. Mimo, że LCD3 są wspaniałe i mają swój niepowtarzalny klimat, do tego strojenie które lubię, oraz ten referencyjny bas dla którego je sobie pewnie zostawie, to Verite je przewyższają w wielu rzeczach. W zasadzie ten niesamowity bas w Audeze, to jedyna rzecz w której mają niewielką przewagę nad Verite, które to pod tym względem też są bardzo dobre i niczego im nie brakuje. Przede wszystkim Verite grają dużo czyściej od LCD3. To sie odrazu rzuca w ucho. Słucham dużo muzyki w której jest mnóstwo wokalu i czasami są teksty w mniej znanych mi kawałkach, gdzie nie mogę wyłapać jakiegoś słówka na Audeze, a na Verite słysze je dobrze i wyraźnie. Średnica na plus w Verite. Np. gitary brzmią obłędnie! Obie puszki są bardzo muzykalne, ale Verite daje jeszcze więcej. Scena? Verite ma zdecydowanie więcej do zaoferowania, ale bądzmy szczerzy - LCD3 pod tym względem nie są jakieś wybitne, jedynie głębia robi naprawdę świetne wrażenie. Tu są porównywalne, ale Verite grają do tego znacznie szerzej. Brzmią absolutnie jak otwarte. Coś niesamowitego. Góra jest w nich gładziutka, nic mi nie iskrzy, choć jest obecna. W ogóle strojenie Verite określiłbym jako lekko cieple, angażujące, muzykalne, a do tego przejrzyste i techniczne. No są magiczne! :D Na chwile obecną nie zmienialem jeszcze w nich padów. W zestawie mam też pady o nazwie Verite. Ponoć na nich grają jeszcze większą sceną, z nieznacznie odsuniętym wokalem. Góra też podobno wtedy potrafi pokazać pazurka. Dam znać jak zmienię. Póki co te co mam oryginalnie założone są super. Co jeszcze? Wygoda również na plus ZMFów. Są dużo lżejsze od Audeze, choć ja na wygodę w Audeze wcale nigdy nie narzekałem. To tak na szybko. Jak się ich osłucham, to postaram sie napisać więcej. Jedno jest pewne - jest to zdecydowanie mój typ grania. Do tego stopnia mi się podobają, że przez myśl mi przeszło, aby zamówić też wersje otwartą Verite ;) LTD African Blackwood - przepiękne są!

 

 

LCD-3F nie słuchałem, a moja styczność z Audeze ogranicza się jedynie do LCD-X, ale cieszę się ogromnie, że Ci siadły. W niedalekiej przyszłości myślę wypożyczyć, jeżeli będzie szansa rzecz jasna, demo Atticus i Verite C - wtedy nie licząc Verite Open, miałbym przesłuchane całe portfolio ZMF ;D 
Co do kabli, to ja już wiem, co będę brał do moich Eikon i to bez dwóch zdań. W sumie wizja zrodziła się jakieś kilka tygodni temu, bo mając możliwość posłuchania jaka jest różnica między starą taśmą, nowym stockiem i OFC wiedziałem, że nie ma co żałować na kabel do Eikonów. 

Chciałem napisać, że "Eulerian" brzmi na Eikon tak zjawiskowo, że aż mam ciary na łydkach, ale wrzucić mogłem tylko cały album, który IMO jest genialny. Ma w sobie to coś, a na Eikon... ach, miodzio ❤️

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj siadły i to bardzo :) Co za kabelek będziesz do nich zamawiał? Sam coś szukam ciekawego. Ja swoje Atticusy będę sprzedawał, musze sie zebrac, żeby je wystawić na bazarek. Robi mi się nadmiar słuchawek, a planuje jeszcze jakieś otwarte słuchawki sobie zakupić - Meze Elite, Phobosy, albo Abyssy, a może właśnie otwarte Verite? :) Coś z tego towarzystwa. Gdzieś po drodze chciałbym też sprawdzić MDR-Z1R.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał:

Oj siadły i to bardzo :) Co za kabelek będziesz do nich zamawiał? Sam coś szukam ciekawego. Ja swoje Atticusy będę sprzedawał, musze sie zebrac, żeby je wystawić na bazarek. Robi mi się nadmiar słuchawek, a planuje jeszcze jakieś otwarte słuchawki sobie zakupić - Meze Elite, Phobosy, albo Abyssy, a może właśnie otwarte Verite? :) Coś z tego towarzystwa. Gdzieś po drodze chciałbym też sprawdzić MDR-Z1R.

8 żył czystej miedzi Litz Type 6, 1,5m, wtyk XLR ranko, ale jeszcze nie zdecydowałem który i wtyki mXLR PlusSound Carbon (te lepsiejsze). Tyle w sumie mogę powiedzieć, póki nie było oficjalnej prezentacji przewodnika, ale z zasłyszanych info wiem, że pierwsze testowe modele na tym przewodniku to czad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To Sapele ?

 

A ja mam dylemat, którą wersje LTD African Blackwood zamówić u kolegi @Maystera. Tak bardzo mi podpasowało granie Verite Closed, że sobie pomyślałem, że fajnie by było mieć do pary jeszcze wersje otwartą.

 

Która wersja kolorystyczna Waszym zdaniem najładniejsza? Mi chyba najbardziej sie podoba wersja ze srebrnym grilem, ale te dwie pozostałe też są zjawiskowe...

 

 

DSC06230_1024x1024@2x.jpg

DSC06251_1024x1024@2x.jpg

DSC06266_1024x1024@2x.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Która wersja kolorystyczna Waszym zdaniem najładniejsza? Mi chyba najbardziej sie podoba wersja ze srebrnym grilem, ale te dwie pozostałe też są zjawiskowe...

Srebrny grill z tym drewnem wygląda naprawdę świetnie, ale nie pogardziłbym żadnym wariantem ;) 

Normalnie szczęka opada. Nie wiadomo czy słuchać czy oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak bardzo mi się podobają te słuchawki, że zanim zaczynam słuchac moich Verite, to chwile je zawsze oglądam i się ciesze jak małe dziecko z ulubioną zabawką :D Nie mam innego wyjścia i musze im dobrać braciszka, w postaci otwartej wersji ;)

Też ciut bardziej mi się podobają ze srebrnym grillem, natomiast małżonka stwierdziła, że zdecydowanie all black się ciekawiej prezentują. Ja natomiast lubie troche kontrastu, choć nie powiem, bo czarny grill też wymiata. Zobacz jak sie to drewno prezentuje na innym modelu (zdjecie znalezione w sieci) :

 

Jest to African Blackwood 😍

 

 

bweaf3hn15d31.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sapele ?
 
A ja mam dylemat, którą wersje LTD African Blackwood zamówić u kolegi [mention=42206]Mayster[/mention]a. Tak bardzo mi podpasowało granie Verite Closed, że sobie pomyślałem, że fajnie by było mieć do pary jeszcze wersje otwartą.
 
Która wersja kolorystyczna Waszym zdaniem najładniejsza? Mi chyba najbardziej sie podoba wersja ze srebrnym grilem, ale te dwie pozostałe też są zjawiskowe...
 
 
DSC06230_1024x1024@2x.thumb.jpg.34b8f937cc2d645ac5862ac0596aa3eb.jpg
DSC06251_1024x1024@2x.thumb.jpg.7cb57274c7204af202bfbd0d3004d264.jpg
DSC06266_1024x1024@2x.thumb.jpg.16345da5eecd1ffc69aac2f698278cac.jpg
Moje ulubione drewno. :) mój głos na all black :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MichalZZZ napisał:

No wlasnie tak bardzo mi się podobają te słuchawki, że zanim zaczynam słuchac moich Verite, to chwile je zawsze oglądam i się ciesze jak małe dziecko z ulubioną zabawką :D Nie mam innego wyjścia i musze im dobrać braciszka, w postaci otwartej wersji ;)

Też ciut bardziej mi się podobają ze srebrnym grillem, natomiast małżonka stwierdziła, że zdecydowanie all black się ciekawiej prezentują. Ja natomiast lubie troche kontrastu, choć nie powiem, bo czarny grill też wymiata. Zobacz jak sie to drewno prezentuje na innym modelu (zdjecie znalezione w sieci) :

 

Jest to African Blackwood 😍

All black wymiatają jak dla mnie ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam grono użytkowników marki Zmf. Noszę  się z zamiarem zakupu słuchawek zmf , proszę o pomoc w wyborze modelu .Słucham 90% ostry metal i bardzo dużo Prog- Rocka ,Metalu itp , sprzęt jaki posiadam na dzień dzisiejszy Dac Matrix Sabre pro +X-Spdif 2 , Wzmaki - Bryston Bh-1 , Litlle Dot VI  Słuchawki Audeze Lcd-3, Ether Flow , Fostex Th 900 mk II,

Pytanie którym modelem Zmf się zainteresować , ewentualnie które słuchawki z mojej kolekcji warto zamienić na Zmf ( oprócz Lcd dożywocie ) poradzicie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności