Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba te połączenie , ale żyć nie daje ciekawość :)Mam 3xr (od godziny ) , maiłem 3xp wcześniej .

 

Kiedyś się skuszę , jak się pojawi używka pendata i dam znać ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Taka nowość i ciekawostka zarazem, a wszystko dzięki uprzejmości @Mayster, który przed odsyłką wypożyczonych Auteur podrzucił jeszcze nowy kabelek do nich. I to kabelek nie byle jaki, bo będący nowym standardem w ofercie ZMF, o czym może nie wszyscy wiedzą. Mianowicie ta tragiczna taśma, na którą tak lubiłem zawsze narzekać w końcu stała się przeszłością, a zastąpiło ją cudo, które można podziwiać na poniższym zdjęciu ukazując przy tym różnice między old stock i new stock.

 

1.jpg

 

Wtyki pozostały te same, ale teraz w nowym kablu wtyki mXLR zostały dodatkowo zabezpieczone grubą termokurczką, która z pewnością wpłynie na dłuższą żywotność przewodnika sprawiając, że ten będzie mniej pracował przy wejściu do wtyku. I to w sumie tyle, jeżeli chodzi o podobieństwo, bo cała reszta uległa zmianie. Zamiast tragicznej taśmy jest teraz - jak widać - dwużyłowy kabel w oplocie. Taśma jest co prawda nieco bardzie giętka i elastyczna, ale przy płaskim przekroju zachowuje się momentami dziwnie i wręcz drażniąco. Nowy kabel jest wyraźnie sztywniejszy i odnoszę wrażenie, że jest to efekt albo grubszego oplotu albo dość ciasnego splotu. Niemniej w wygodzie użytkowania zdecydowanie bardziej wolę nowy model od poprzedniego. Wydaje się też od niego znacznie solidniejszy i śmiem założyć, że pod kątem żywotności wypadnie o wiele lepiej.

W kwestii dźwięku mam wrażenie, że przeskok jest niemal taki, jak w przypadku przejścia z taśmy na firmowy OFC. Nie mam niestety możliwości porównać nowego stocka do OFC, więc należy brać to z odrobiną rezerwy, ale różnica na korzyść nowego kabla bazowego jest ewidentna i niepodważalna. Lepsza dynamika, większa przestrzeń, lepsza szczegółowość, więcej powietrza, czarniejsze tło, twardszy, lepiej kontrolowany i bardziej rozdzielczy bas, żywsza średnica, czy lepiej doświetlone, bardziej jaskrawe soprany... Na każdym polu jest poprawa i jeżeli ktoś szuka taniego, a dobrego upgrade'u w stosunku do taśmy, to cytując kwestię z jednego serialu - "This is the way". Auteur zyskują naprawdę dużo i moje pierwsze skojarzenie było właśnie takie, że poprawa jest na poziomie tej, jaką odnotowałem podczas słuchania Eikon, gdy miałem do porównania taśmę i OFC. Mam nadzieję, że będzie mi dane w niedługim czasie przekonać się, jak wiele dzieli OFC i nowy kabel podstawowy, ale póki co pozwolę sobie jedynie powiedzieć, że jest to naprawdę znaczący upgrade przy zachowaniu tej samej ceny wyjściowej słuchawek.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojI tak nieczynna. Ale fajnie można na niej słuchawki powiesić😉. Steampunkowy stojak w planach. Aeony na pudle ale nie na szczycie

Edytowane przez Maniolo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudioMuszę dopisać bo po balansie są naprawdę bardzo dobre do spokojnych odsłuchów, jeżeli chodzi o wygodę to "the best" szkoda że mało tłumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PalpatineGeneralnie mają tam miękko i bezpiecznie to tylko tak groźnie wygląda

Edytowane przez Maniolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
36 minut temu, Spawn napisał:

Gdybym chciał stricte zamknięte nauszne to wolałbym jednak Sony Z1R, ale ogólnie jeśli chodzi o zamknięte to dźwiękowo wole IEMy

 

Dzięki za recenzję, a zwłaszcza to zdanie bo znowu zaczęła mnie nachodzić audionerwoza i zacząłem się rozglądać za dużymi nausznikami. Chwilowo mi przeszło ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stanowczo wole dobrej klasy iemy niż zamknięte duże nauszne słuchawki. Raz że za mniejszą cenę dostaje się wyższej jakości dźwięk, dwa są bardziej praktyczne, można ich słuchać zarówno w domu jak i pracy czy w podróży.

Niestety IEMom ciężko konkurować z dobrymi otwartymi w kwestii sceny i powietrza, chyba jedynie i3/i4 mogą tutaj być zawodnikiem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się tu pojawiać ciekawe teorie. Jeszcze chwilę i ktoś stwierdzi, że inwestycja w tor stacjonarny jest nieopłacalna, bo w tej samej cenie odtwarzacze przenośne oferują lepszą jakość brzmienia, a zajmują mniej miejsca i można je ze sobą zabierać wszędzie :D

 

@Spawnz czym słuchałeś Atticus, że zagrały Ci tak słabo? Z tego co piszesz można wywnioskować, że to kiepawe słuchawki za kupę kasy, które nie oferują niczego szczególnego za kwotę, którą trzeba za nie wyłożyć. No ale pozwolę sobie wypunktować parę kwestii, które zwróciły moją uwagę, bo co prawda konkretnie Atticus nie słuchałem, ale miałem okazję dłużej pobyć z trzema pozostałymi modelami (Eikon, Auteur i Aeolus) i nawet dość obszernie opisałem moje wrażenia z tegoż obcowania.

 

Na pewno nie powiedziałbym, że duża część ceny jest podyktowana wykonaniem. Powiedziałbym raczej, że jakość i precyzja wykonania stanowią jeden z elementów uzasadniających ich cenę. Mając okazję porównać je z Audeze, Fostexami i Sennheiserami mogę powiedzieć, że ZMF to po prostu produkt pancerny, wykonany precyzyjnie i z dbałością o detale. Skóra, metal i drewno idealnie ze sobą spasowane, bez szczelin, bez niedoróbek, bez jakichkolwiek rażących błędów. Może i ręczna manufaktura, ale precyzyjna i dopracowana na ile mogę stwierdzić po macaniu trzech różnych modeli. I tak, ich unikalny zapach to jedna z tych cech, z którymi dotąd nie miałem okazji się spotkać. 

 

Przy okazji. Eikon (ta sama konstrukcja) dla mnie izolowały na naprawdę wysokim poziomie, choć fakt, da się lepiej. Z pewnością izolują dobrze jak na zamkniętą konstrukcję mimo moich obaw związanych z portami wyciętymi w kubkach, przez które "oddycha" przetwornik. Reklamowane jako zamknięte TH900 mają izolację na poziomie HD800S lub niewiele lepszą (czyli żadną), ale mniej wyciekają na zewnątrz. 

 

Czytając w sumie opis brzmienia odnoszę wrażenie, że ani nie podeszła Ci ich sygnatura - czyli house-sound ZMF mocno nawiązujący w niektórych elementach do amerykańskiej szkoły dźwięku - ani Twój tor specjalnie się z nimi nie polubił. Jeżeli jednak różnice między Atticus a Aeolus są tak duże, jak między Auteur a Eikon, to można powiedzieć, że jakieś pojęcie mam o tym, jak to jednak gra. I tu mogę się w pełni zgodzić, że te cieplejsze, bardziej zaokrąglone na skrajach brzmienie ZMF z przetwornikami o membranach z TPE świetnie sprawdzają się w muzyce popularnej. Wysunięte wokale, podbity mid-bas i całkiem niezłe zejście w dół, przy okazji dość sporo ciepła i gładka góra nie męczą. Nie jest to najbardziej ekscytujące brzmienie na świecie, powiedziałbym nawet, że dalekie od moich preferencji. Niemniej Aeolus porwały mnie swoją muzykalnością, rozrywkowym charakterem, niezłą dynamiką, trójwymiarową sceną nawet, jeżeli niezbyt rozwiniętą na boki, za to z doskonałym rozłożeniem instrumentów w przestrzeni i pozycjonowaniem tychże. 

Ogólnie ZMF to nie są słuchawki, które atakują technikaliami i rzucają na kolana gabarytami sceny. Gdzieś tam wcześniej pisałem, że cały ich czar polega na tym właśnie, że oferują detal, ale nie chamsko wypchnięty do przodu. Tło jest tłem i smaczki w tym tle pozostają, zamiast być sztucznie wypychanymi do przodu. 

 

P.S. Nic nie straciłeś, że nie miałeś okazji posłuchać ich z fabryczną taśmą. W zasadzie to uchroniłeś się przed bolesnym doświadczeniem, którego nikomu nie polecam. Na całe szczęście ZMF zmienił bazowy kabel  przyszli właściciele nie będą już musieli przechodzić przez te przykre doświadczenia :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Vaiet napisał:

 

@Spawnz czym słuchałeś Atticus, że zagrały Ci tak słabo? Z tego co piszesz można wywnioskować, że to kiepawe słuchawki za kupę kasy, które nie oferują niczego szczególnego za kwotę, którą trzeba za nie wyłożyć.

 

Nie przypominam sobie abym użył stwierdzeń pokroju "kiepawe" ;) WIdzę za to " Ot dobre słuchawki, fajnie wykonane i trzeba to mieć na uwadze, że ten wykon to jednak spora część ceny. " czy "Są ok, ale bardzo rzadko po nie sięgałem bo wolałem wziąć inne".  Jest bardzo mało naprawdę wyśmienitych słuchawek i równie mało naprawdę słabych bo wiekszość jest jednak dobra ale nie nadzwyczajna i do nich zaliczyłbym Atticusy. No i w sumie tyle, ani nie jestem ich przeciwnikiem ani zwolennikiem. Kupilem z ciekawości, którą zaspokoiłem, rozstałem się z nimi bez żalu i nie będę tęsknić i napisałem co wiedziałem. Życie toczy się dalej :)

 

Co do tego z czym słuchałem to słuchałem ich w różnych konfiguracjach z:

 

Ibasso DX160, Sony WM1A, Grace Design m9XX, Musical Fidelity X-Can V2 z Amperex Bugle Boy ECC83, Lake People HPA RS 02, Xduoo Link2 z kablami Neotech NEI-3004, Straight Wire Musicable II, Supra Biline-MP i kable zasilajace DIY

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Nie przypominam sobie abym użył stwierdzeń pokroju "kiepawe" ;) WIdzę za to " Ot dobre słuchawki, fajnie wykonane i trzeba to mieć na uwadze, że ten wykon to jednak spora część ceny. " czy "Są ok, ale bardzo rzadko po nie sięgałem bo wolałem wziąć inne".  Jest bardzo mało naprawdę wyśmienitych słuchawek i równie mało naprawdę słabych bo wiekszość jest jednak dobra ale nie nadzwyczajna i do nich zaliczyłbym Atticusy. No i w sumie tyle, ani nie jestem ich przeciwnikiem ani zwolennikiem. Kupilem z ciekawości, którą zaspokoiłem, rozstałem się z nimi bez żalu i nie będę tęsknić i napisałem co wiedziałem. Życie toczy się dalej :)

 

Co do tego z czym słuchałem to słuchałem ich w różnych konfiguracjach z:

 

Ibasso DX160, Sony WM1A, Grace Design m9XX, Musical Fidelity X-Can V2 z Amperex Bugle Boy ECC83, Lake People HPA RS 02, Xduoo Link2 z kablami Neotech NEI-3004, Straight Wire Musicable II, Supra Biline-MP i kable zasilajace DIY

 

Do Atticusów potrzeba min. Aune S6 Pro po balansie, a najlepiej Burson C3. Na liście którą podałeś niewiele (a w zasadzie nic) nie pozwoli im zagrać jak trzeba.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @Spawn nic złego o tych słuchawkach nie napisał, wręcz przeciwnie. Podzielił się swoją opinią, a tu od razu pracownik sklepu i właściciel sklepu piszą dwa reakcyjne posty. Nie każdy musi każdymi słuchawkami się zachwycać, niezależnie od ceny. Najczęściej to kwestia preferencji, synergii, repertuaru. Ja osobiście chciałbym je usłyszeć z nieprodukowanym już Matrix Quatrro II.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Ale @Spawn nic złego o tych słuchawkach nie napisał, wręcz przeciwnie. Podzielił się swoją opinią, a tu od razu pracownik sklepu i właściciel sklepu piszą dwa reakcyjne posty. Nie każdy musi każdymi słuchawkami się zachwycać, niezależnie od ceny. Najczęściej to kwestia preferencji, synergii, repertuaru. Ja osobiście chciałbym je usłyszeć z nieprodukowanym już Matrix Quatrro II.

 

Widzę jesteś w stałym kontakcie z moją kadrową i wiesz nawet lepiej ode mnie kto jest pracownikiem. Jeśli jednak jakimś trafem tak nie jest, to proponuję powstrzymać się od snucia głupich i nieprawdziwych teorii (nie pierwszy raz).

 

Akurat sprzedając te słuchawki siłą rzeczy wiem z czym grają dobrze, więc i mam prawo się odnieść. Ty natomiast zapewne styczności w ogóle nie miałeś z tym sprzętem, ale zabierasz głos co rusz szukając zdaje się tylko i wyłącznie zaczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał:

Ale @Spawn nic złego o tych słuchawkach nie napisał, wręcz przeciwnie. Podzielił się swoją opinią, a tu od razu pracownik sklepu i właściciel sklepu piszą dwa reakcyjne posty. Nie każdy musi każdymi słuchawkami się zachwycać, niezależnie od ceny. Najczęściej to kwestia preferencji, synergii, repertuaru. Ja osobiście chciałbym je usłyszeć z nieprodukowanym już Matrix Quatrro II.

Ja wiem, że nie jesteś w stanie zaakceptować pewnych faktów, które nie mieszczą się w Twoim pojmowaniu świata i jego wizji, ale napiszę jeszcze raz tak, żebyś był w stanie zrozumieć. Nie jestem pracownikiem Audeos, nie otrzymuję od w/w sklepu żadnych pieniędzy, a głoszenie wszem i wobec jakiejś prawdy objawionej na ten temat to pomówienie. Na forum wypowiadam się jako ja, użytkownik i osoba prywatna. Za wszystkie sprzęty jakie posiadam płacę z własnej kieszeni, polskimi orzełkami zarobionymi w drukarni i z programu 500+ ;) Jak szukasz konspiracji, szukaj dalej. Tu jej niestety nie znajdziesz. 

 

Poza tym sądzę, że Spawn jest w stanie wypowiadać się za siebie, nie potrzebuje obrońcy i jest w stanie samodzielnie bronić stawianych na tym forum tez. To, że nie zgadzam się z pewnymi jego twierdzeniami nie jest atakiem personalnym, bo człowieka nie znam, nie mam z nim żadnego konfliktu, a jak potrafiłbyś czytać ze zrozumieniem to może nawet byłbyś w stanie dostrzec, że próbuję nawiązać jakąś formę dyskusji, wymienić się spostrzeżeniami i wypowiadam się rzeczowo na temat. Jak masz z tym problem, to zgłoszę go do administracji forum. 

 

Nie pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności