Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Vaiet napisał:

 

EDYTA 2. Ja wiem, że się za każdym razem znęcam nad tym kablem, bo ale... no jak żyć z tym czymś?! NO JAK?!

No nie da się..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodne te Verite, niby ciężkie w ręce a jak się je zakłada na głowę to ciężar znika, bardzo dobrze rozkładają masę, dość spory clamp force choć nie tak duży jak w RAD-0 (całe szczęście).

Słucham na razie na padach hybrydowych (dostałem jeszcze pady Universe i Auteur i z kablem ZMF OFC.

Pierwsze wrażenia pozytywne, ciepłe, muzykalne brzmienie z bardzo dobrą sceną, szczególnie w głąb.

Co mi się nie podoba to werbel na płycie Plini - Sunhead, jest taki oderwany od reszty pasma, strasznie nachalny, pogłosowy nie słyszałem tego w żadnych swoich słuchawkach. O dziwo im głośniej grają tym ten werbel uspokaja się i wraca tam gdzie jego miejsce.

To na pewno są inne słuchawki od TH-900, bardziej równe, z mniejszym basem, cieplejsze, góry jest mniej za to wyższa średnica może niektórym być za ostra.

Kabel ZMF won, czas na WyWires Platinum.

I od razu zmiana na plus, więcej powietrza, detalu (mikro i makro), ogólnie jest zdecydowanie lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram je tak, ze im głośniej się ich słucha tym są lepsze na każdym polu. Nie podłączałem innego kabla, ale po fabrycznym nawet widać, ze szału nie będzie. Ja bym im jakieś srebro dopasował. Tak zreszta zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tommir napisał:

Ja odbieram je tak, ze im głośniej się ich słucha tym są lepsze na każdym polu. Nie podłączałem innego kabla, ale po fabrycznym nawet widać, ze szału nie będzie. Ja bym im jakieś srebro dopasował. Tak zreszta zrobię :)

Na HF użytkownik Verite C zachwalał bardzo mocno combo pady Verite BE-2 + PlusSound X8 SPC. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całościowo VC są na pewno lepsze od TH-900, aż się prosi o porównanie VC do Stelli.

Średnica VC ma chyba jeszcze więcej miecha niż w D8000, gitary brzmią mega.

Zgadzam się że VC, grają gładko i muzykalnie, takie zamknięte D8000 ;)

Choć sam osobiście chciałbym ciut większej rozdzielczości i ostrości, pewnie da się to uzyskać odpowiednimi padami.

Zmieniłem pady na te najchudsze pady ze skóry które mam i jest zdecydowanie lepiej, więcej powietrza, rozdzielczość lepsza, grają teraz jak takie TH-900 ale na sterydach :D

@tommir pamiętasz które to są stockowe pady? Jednak te twoje ulubione hybrydowe tak średnio mi się podobają, zbyt ciepło jak na mój gust jest, ale po zmianie to chcę te VC mieć!

Dobra wiem że te pady co teraz mam założone to Universe i są super dla mnie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad  synergia słuchawek zmf, czy lampa  (np .pendant , Feliks audio  )faktycznie dużo lepiej wypada niż tranzystor ( ktoś pisał na head fi o słabym połączeniu z Bursonem c3 ) , może ktoś testował , porównywał ??

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radzik55 napisał:

Zastanawiam się nad  synergia słuchawek zmf, czy lampa  (np .pendant , Feliks audio  )faktycznie dużo lepiej wypada niż tranzystor ( ktoś pisał na head fi o słabym połączeniu z Bursonem c3 ) , może ktoś testował , porównywał ??

Ale w jaki sposób zła? Bo ja nie zauważyłem, żeby coś w tym parowaniu wypadało niekorzystnie, przynajmniej jeżeli idzie o C3X Performance, którego posiadam. Może kwestia preferencji, może ten człowiek nie otrzymał takiej sygnatury, jaką lubi, ale ja mając możliwość posłuchania 3 modeli, w każdym dostawałem to, co spodziewałem się usłyszeć po przeczytaniu testów i opisów na stronie producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ciekawią mnie  opinie na head fi i itp o synergii z zmf .Mówi się  że  c3 łapią lepszą synergie z Audeze niż z Zmf . Może jest w tym trochę racji ? Chciałem nie dawno zamówić  pendata ( szukałem używek na head )  ,ale koszt jednak za duży , nawet z zniża dla posiadaczy słuchawek zmf , będzie coś z vatami 9  tys +  .... Ciekawe czy nowy  flagowy feliks , będzie miał cenę powyżej  Euforii jubileuszowej ...  

Szkoda że nie ma @Mayster wzmacniacza od Zacha w ofercie ( do wypożyczenia) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C3 z ZMF właśnie świetnie gra, więc jakieś bzdury ktoś wypisuje (nic nowego na headfi w sumie). Zawsze można zmienić opampy na np V6 Classic, bo taki opis sugeruje, że ktoś szuka pełniejszego i wyraźniej ocieplonego dźwięku.

 

Nie będę ściągał tego ampa, bo wkrótce ma wyjść nowy. Poza tym nie wiem czy w ogóle je będę ściągał, bo to trochę problematyczny sprzęt w imporcie i nawet nie wiem czy ma to sens - jak będzie zainteresowanie to pomyślimy.

 

Jakiego masz C3? Szukasz ampa w jakimś konkretnym celu czy tak o, żeby zobaczyć co wniesie?

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności