Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Palpatine napisał:

No cóż Chińczycy robią Dapy ze złota za 8k zł, a Amerykanie stabilizowane drewniane muszle za skromne 3k zł. Niby DE gustibus, ale nie można się później dziwić ze ceny audio są śmieszne jak ktoś nie widzi w jakich oparach absurdu zaczynamy się poruszać. 

Na całe szczęście Koreańczycy wiodą prym ze złotym DAPem za 15k, a Amerykanie słuchawkami za podobną kwotę, które wyglądają jak ciosane toporem i gięte na rancie stołu. W tamtych wątkach nie narzekasz, bo nie ma tam ruchu i nikt nie musi czytać tego ciągłego stękania? Maść się skończyła, czy brak umiejętności pisania konstruktywnych postów, które nie są ciągłym narzekaniem i przejawem skrajnego malkontenctwa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Na całe szczęście Koreańczycy wiodą prym ze złotym DAPem za 15k, a Amerykanie słuchawkami za podobną kwotę, które wyglądają jak ciosane toporem i gięte na rancie stołu. W tamtych wątkach nie narzekasz, bo nie ma tam ruchu i nikt nie musi czytać tego ciągłego stękania? Maść się skończyła, czy brak umiejętności pisania konstruktywnych postów, które nie są ciągłym narzekaniem i przejawem skrajnego malkontenctwa? :)

Ale od Abyssow to się proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Palpatine napisał:

No cóż Chińczycy robią Dapy ze złota za 8k zł, a Amerykanie stabilizowane drewniane muszle za skromne + 3k zł. Niby de gustibus, ale nie można się później dziwić ze ceny audio są śmieszne jak ktoś nie widzi w jakich oparach absurdu zaczynamy się poruszać. 

Nie wydaje żeby sytuacja w audio była różna od innych branż luksusowych skierowanych do pasjonatów (wędkarstwo, zegarki, kije do golfa, samochody itp.). Sprzętu w różnych kategoriach cenowych jest od zatrzęsienia, więc nikt nie zmusza do rzucania się na najdroższy model ZMF czy inne słuchawki w podobnym budżecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akustikzgadzam się w całej rozciągłości, jednak z zastrzeżeniem ze to nie cena powoduje ze towar jest luksusowy. No bo umowny się przecież nie będziemy mówić o chińskim dapie ze jest luksusowy, skoro ekran, procesor czy pamięć jest na poziomie telefonów sprzed kilku lat. Podobie ze słuchawkami. To ze ktoś za nie wola 3k zł za stabilizację drewna nie oznacza, ze stają się bardziej luksusowe. Przynajmniej wg mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mayster napisał:

Jakie to szczęście, że ZMF to nie 500+ - nie trzeba brać ;D

Żadnych słuchawek nie trzeba brać; zwłaszcza cudacznych, chyba że ktoś lubi takie, a sprzedawcy nic do tego. To klienci mogą komentować wygląd towaru na forum mu poświęconym, a sprzedawcy mają nie dyskutować, tylko skakać na dwóch łapkach żeby ich zadowolić; ewentualnie usłużnie doradzać.

500+ też nie musisz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zobaczeniu wariantów kolorystycznych muszli ZMF-ów, pomyślałem o tym filmiku ;) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak z trochę innej paki, jak już temat kolorów trochę opadł.

Wczoraj z ciekawości założyłem na Eikony perforowane suede, które przyjechały z Aeolusami i o ile początkowo można się nawet zachwycić, bo się robi tak jaśniej, lżej i z większym naciskiem na wokale, to szybko zaczyna brakować basu. A bas w Eikonach to jest creme de la creme jak dla mnie. Więc poza spadkiem w ilości samego basu, niższa średnica też traci na wypełnieniu, co skutkuje jaśniejszym w odbiorze przekazem.

Z pozytywów to na pewno zauważalnie szersza scena. Na dłuższą analizę nie miałem ochoty, bo szybko wróciłem do stockowych skórek, na których jednak Eikony grają mi zdecydowanie przyjemniej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną opcją są pady skórkowe Auteur, troszkę rozjaśniają, trochę dodają powietrza i basu nadal jest sporo :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MFRD napisał:

Fajną opcją są pady skórkowe Auteur, troszkę rozjaśniają, trochę dodają powietrza i basu nadal jest sporo :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Tak naprawdę jedyne co mógłbym ewentualnie zmienić, to nieco mocniejszy impakt basu, żeby uderzał mocniej i twardziej, ale z zachowaniem obecnej ilości. Poza tym nic, ale to nic więcej bym w nich nie zmieniał, a gdybym miał tę powyższą zmianę dokonać kosztem czegoś, to pozostawiłbym je w obecnej postaci. Wiadomo, że taka zmiana jak napisałem najprędzej odbyłaby się za pomocą zmiany kabla na coś ze zdecydowanie wyższej półki, ale to zapewne pociągnęłoby za sobą daleko idące ingerencje w ich sygnaturę, co nie koniecznie mogłoby całościowo wyjść na plus. No ale jak już będę je miał, to sobie poeksperymentuję ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wyjazd do sklepu Ikea zakończył się odsłuchem ZMF Atticus😉 tylko ten model był na miejscu w salonie audio.

Granie zdecydowanie dla miłośników wycofanej góry, mocno przyciemnione. Bas z fajnym uderzeniem. Scena całkiem przyzwoicie poukłada. Charakterem bardzo przypominają Rosson RAD-0, które miałem okazję kiedyś posłuchać u @vonBaron ale ZMF mimo tego, że gra ciemną barwą ma bardziej od RAD-0 napowietrzony przekaz. Nie jest to granie moim stylem ale całkiem przyjemnie się ich słuchało.

 

IMG_20201019_1604114.jpg

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z basem można poeksperymentować różnymi padami . Najlepszą  formę dla mnie ma na Uniwersalnych skórzanych .

Pady zmienią sporo ,niestety zawsze jest koszt coś za coś ... scena za bass itd :) 

Kupiłem też nie dawno pełno srebro , to sprawdzenia jak spasuje się z  Verite i połączenie wypadło ciekawie , nie lepiej , ale po prostu inaczej , średnica bardziej naturalna , mniej ciepła , ale bassu ubyło :)

@saudio ma jakich padach słuchasz ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dziękuję za podzielenie się wrażeniami o ZMF, a przy okazji Empyreanów na Argentum! 

 

@radzik55 to prawda, że w przypadku padów różnice bywają dość znaczące, chociaż dobrym kompromisem między odpowiednią ilością basu, dociążeniem, a napowietrzaniem, nośnością, otwartą górą zapewniały skórzane Auteur w przypadku Eikonów.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dziękuję za odpowiedź, chociaż byłbym wdzięczny za wzmiankę na jakim były Meze. Miałem niestety możliwość korzystania z nich na dodanych. Zmiany między zakończonym jack a furukawą były łatwo uchwytne i było słychać ich potencjał w tym przypadku.

 

Przy bezpośrednich porównaniach z pożyczonymi od @radzik55(jeszcze raz dziękuję za ich udostępnienie) były na tle D8k organiczniejsze na średnicy, mniej napowietrzone, spokojniejsze oraz całościowo bardziej koherentne, przywodząc mi na myśl w tym względzie w pewnym stopniu przekaz, jaki zapamiętałem z Meze Empyreanów. W przypadku dolnego pasma zapamiętałem je jako słuchawki z bardzo dobrym zajściem na subbasie, chociaż był mniej skupiony, bardziej ogarniał scenę, niż energetyczniejszy i z mocniejszym impaktem w finalach na Entrequ Apollo. Są to w mojej ocenie bardzo dobre słuchawki, z bardzo dobrą jak na zamknięte sceną (porównywalną wielkościowo do tej z Audio), dużą dawką ciepła (strojenie określiłbym jako dobrze zestrojoną, równo, oddającą poprawnie brzmienie fortepianu ciepłą neutralność), delikatnie pogrubioną średnicą, z dobrym różnicowaniem źródeł oraz ich indywidualizowania. Na sopranach nie zaszkodziłoby odrobiny więcej blasku, ale ma to swoje atuty przy dłuższych odsłuchach. Jeśli chodzi o detaliczność w ich przypadku, podobnie jak w Eikonach, są one dobrze wtopione w przekaz, bardzo dobrą holografią, dobrze kreśloną głębią (w Focalach, trochę mniej odczuwalnie w D8k było to czynione mocniejszą kreską), obrazem scenicznym tworzonym przed słuchaczem oraz zdolnością oddawania cech pomieszczenia nagraniowego z naturalnym pogłosem. Jeśli chodzi o rozdzielczość... w Verite od razu słychać z jakiego przedziału cenowego mamy do czynienia. Cieszę się, że spełniły Twoje oczekiwania. Nie dziwię się, bo są bardzo dobrymi słuchawkami do przyjemnego, długiego obcowania z muzyką. 

 

20200806_150338.jpg

 

I jeszcze przy okazji spojrzenie na przetwornik o lustrzanym blasku, pokryty berylem w Verite :)

 

20200811_095851.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verite Closed są o tyle ciekawe, że mają wiele cech otwartych flagowców, a wśród zamkniętych jest to już top ścisły.

 

W następnej dostawie dotrą wszystkie kable akcesoryjne ZMF, bo już na OFC sporo zyskują. Może też Plussounda X8 PPH ogarnę jakiegoś, zobaczymy 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności