Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

@Kuba_622 tak to bywa z tymi rankingami. Obawiam się, że gdyby do takiej oceny trafiły jakimś sposobem średnicowe MDR R10 to również zostałyby ocenione niezbyt wysoko. Problematyczny mógłby okazać się słaby bas, jak to sie stało w przypadku oceny RAALi, które bywają oceniane jako jedne z najlepszych słuchawek w dziejach, a na crinacle... jest jak widać. 

 

@adriano2510 bezpośrednio porównywane z Utopiami, Verite bardziej wtapiały detale w przekaz, były spokojniejsze od nich, bas bardziej zaznaczony, chociaż nie tak szybki, z gorszą kontrolą oraz punktowością niż w Utopiach, a przy tym większą miękkością. Średnica, szczególnie wyższa, była bardziej wycofana, pierwszy plan odleglejszej, różnicowanie źródeł było bardzo dobre, podkreślone większą dawką ciepła, z bardziej pogłębionymi wokalami niż na Focalach. Góra była spójna, perlista, delikatna, z mniejszą ilością powietrza, otwartością niż w Utopiach. Ogólnie jedne i drugie to bardzo dobre słuchawki. Zależy, czy ktoś woli większą eufoniczność, scenę, czy bliższy neutralności, bardziej energetyczny, dźwięczny, detaliczniejszy, szybszy obraz muzyczny. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Tytus1988 said:

Aeon 2C U-shaped, on ma coś z głową, albo uszami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pabloj napisał:

@SpawnAż ciekaw jestem jakby ocenił Fostexy TH900... Hiper mega U shaped to the infinity?

Kto wie. Teraz też widzę już miesza bo np takie Stax L700 w poprzedniej wersji uważał za "sharp" co było dla mnie mocno dziwne bo one dla mnie nawet za spokojne ale widzę już dosłuchał się bo teraz już są "balanced" i nie ma nic że ostre :DDyskusyjny gust czy dziwne oceny można zaakceptować bo jak je poznamy to będą one przydatne ale skrajne zmiany ocen jak nastrojów to mocno psują odbiór. Plus na pewno za dużo pomiarów które nawet jeśli będą nie całkiem dokładne to będą dobre do porównywania między sobą bo spora baza. Ranking jak ranking, jest o czym gadać przynajmniej :) Jak kogoś cieszy że jego słuchawki uplasowały się wysoko to radzę się do tego nie przywiązywać bo za miesiąc mogą być znacznie niżej :D

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 18:25, Name44 napisał:

@Vaiet Dziękuje Ci za intersujący opis tych słuchawek. Powiedz jeśli możesz i czujesz jak one na Twoje ucho mogą zgrywać się z lampą? To może być dobre połączenie? Sam osobiście skłaniałbym się w kierunku otwartych ZMF ale nie mam gdzie i jak sprawdzić...zarówno zamkniętych jak i otwartych. 

 

W Wawie powinny za jakiś czas pojawić się w mp3store. Póki co można u mnie wypożyczyć wysyłkowo wszystkie poza Verite Open.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał:

Wyglada to troszkę jak amatorskie malowanie aerografem, ale możliwe ze zdjęcie przekłamuje jakość i dbałość o detale, kontrast i głębie.

To limitowana wersja z drewna stabilizowanego. Jedyne +$700 do ceny nominalnej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam 76 napisał:

Dla nastolatków kolor jak znalazł, w podstawówkach  nosi się teraz takie plecaki, byłaby synergia :)Jednak jak spojrzeć na słuchawki Focala... 

Dokładnie to samo skojarzenie miałem, ale nie chciałem się odzywać, bo tu jest fanklub:D.

Nie wiem co ich napadło  w tym ZMF-ie, takie ładne niektóre te drewienka mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Chińczycy robią Dapy ze złota za 8k zł, a Amerykanie stabilizowane drewniane muszle za skromne + 3k zł. Niby de gustibus, ale nie można się później dziwić ze ceny audio są śmieszne jak ktoś nie widzi w jakich oparach absurdu zaczynamy się poruszać. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Fajne te Chordy w tle :) 

Te stabilizowane są robione chyba głównie na rynek azjatycki, a tam +- 700$ raczej nie robi wrażenia. 

 

Na wszystkie rynki - akurat zamawiam dla klienta.

 

3 minuty temu, audionanik napisał:

Na wiejskim kiermaszu zrobiłyby furorę, przebijając nawet tombakowe pierścionki z fioletowym oczkiem.

 

Jakie to szczęście, że ZMF to nie 500+ - nie trzeba brać ;D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności