Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Seler666 napisał:

U mnie się coś takiego pojawiło.

8d96fd568c8a76b4f97e9b031e52ff3a.jpg

Eikon czy Atticus? :) jak wrażenia i jak to gra z tą małą lampką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MFRD napisał:

Eikon czy Atticus? :) jak wrażenia i jak to gra z tą małą lampką? 

 

Atticus, ZMF dla ubogich. ;)

 

Ta lampka nie taka mała, jak mogłoby się wydawać. Na pewno gra pełniej i dojrzalej niż z Arcamem (po przełączeniu wrażenie, jakby w środku pasma robiło się pusto), ale robiłem bardzo pobieżne porównanie, więc nie chcę się szerzej w temacie wypowiadać.

 

To samo zresztą tyczy samych słuchawek, bo słuchałem ich może 3-4h, a już słyszę dość wyraźnie, że reagują na wygrzewanie - prosto z pudła jest spora buła na basie, która stopniowo się uspokaja. Czekam też na lepszy kabel, bo ten stockowy jest meh. ZMF OFC powinien dotrzeć w poniedziałek.

 

Genialnie wykonane, wygodne (acz poziom Z1R to nie jest), zaskakująco lekkie.

 

Bardzo upraszczając sprawę - grają w stylu znanych mi i uwielbianych przeze mnie Cascade (dlatego też je wybrałem), więc nie jest to audiofilskie granie. Na moje ucho to ciepła V-ka. Czym się wyróżniają na tle Cascade, to zdecydowanie aksamitniej i bliżej brzmiące wokale oraz zaskakująca scena. Nie jest jakaś przesadnie wielka, ale nie słyszałem chyba zamkniętych z tak poukładaną sceną. W Z1R była ona większa, pewnie też czysto technicznie lepsza, ale tu robi, przynajmniej na mnie, większe wrażenie. Świetne pozycjonowanie, dużo miejsca między instrumentami - tu Cascade byłyby zmiażdżone. Zobaczymy, jak będą zmieniać się z czasem, bo sądzę, że będą oraz jak zareagują na inne pady - chciałbym kiedyś z tym poeksperymentować. 

 

Jedyne czego brakuje, to trochę pazura na górze. Wtedy byłby ideał.

 

Nie są to najlepsze słuchawki, jakich słuchałem, ale zdecydowanie najładniejsze. :) I naprawdę dobrze izolują.

Edytowane przez Seler666
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Atticus, ZMF dla ubogich.
 
Ta lampka nie taka mała, jak mogłoby się wydawać. Na pewno gra pełniej i dojrzalej niż z Arcamem (po przełączeniu wrażenie, jakby w środku pasma robiło się pusto), ale robiłem bardzo pobieżne porównanie, więc nie chcę się szerzej w temacie wypowiadać.
 
To samo zresztą tyczy samych słuchawek, bo słuchałem ich może 3-4h, a już słyszę dość wyraźnie, że reagują na wygrzewanie - prosto z pudła jest spora buła na basie, która stopniowo się uspokaja. Czekam też na lepszy kabel, bo ten stockowy jest meh. ZMF OFC powinien dotrzeć w poniedziałek.
 
Genialnie wykonane, wygodne (acz poziom Z1R to nie jest), zaskakująco lekkie.
 
Bardzo upraszczając sprawę - grają w stylu znanych mi i uwielbianych przeze mnie Cascade (dlatego też je wybrałem), więc nie jest to audiofilskie granie. Na moje ucho to ciepła V-ka. Czym się wyróżniają na tle Cascade, to zdecydowanie aksamitniej i bliżej brzmiące wokale oraz zaskakująca scena. Nie jest jakaś przesadnie wielka, ale nie słyszałem chyba zamkniętych z tak poukładaną sceną. W Z1R była ona większa, pewnie też czysto technicznie lepsza, ale tu robi, przynajmniej na mnie, większe wrażenie. Świetne pozycjonowanie, dużo miejsca między instrumentami - tu Cascade byłby zmiażdżone. Zobaczymy, jak będą zmieniać się z czasem, bo sądzę, że będą oraz jak zareagują na inne pady, bo chciałbym kiedyś z tym poeksperymentować. 
 
Jedyne czego brakuje, to trochę pazura na górze. Wtedy byłby ideał.
 
Nie są to najlepsze słuchawki, jakich słuchałem, ale zdecydowanie najładniejsze.  I naprawdę dobrze izolują.


Hehe, nie takich ubogich :) ogólnie to oceniane są na poziome Eikonów, używki też podobnie chodzą. Z tego co czytałem to jest to trochę inna szkoła, nastawione na czystą przyjemność że słuchania, wg opinii najlepsza jest w nich "magiczna" średnica :)
Bas jest podkreślony w średnim zakresie. Eikony mają więcej góry i są trochę bardziej równe. Jedne i drugie są muzykalne i oddają dźwięki w taki organiczny i naturalny sposób. Pewnie zasługa drewna i wygłuszenia wewnątrz. Zach zaleca 300 godzin wygrzewania :) moje też teraz leżą w pracy i sobie grają :)
Jeśli chodzi o pady to one dużo zmieniają i najpierw nimi bym się pobawił a potem kablem :) ale ten ofc jest dużo przyjemniejszy niż stock.
Na jakich padach słuchasz?
Faktycznie wyglądają ekstra!

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pabloj napisał:

@Seler666 Fajna ta skrzyneczka z lampkami. To jest klasa A? Gra porównywalnie dobrze do wzmacniaczy stacjonarnych w tej klasie?

 

Klasa A. Nie znam wielu wzmacniaczy stacjonarnych, bo nigdy na stacjonarne audio nie miałem miejsca, cierpliwości i forsy. Za te pieniądze lepiej, żeby ***** grało na porównywalnym poziomie. ;) Ja kocham ten wzmacniacz. 

1 godzinę temu, MFRD napisał:


 

 


Hehe, nie takich ubogich :) ogólnie to oceniane są na poziome Eikonów, używki też podobnie chodzą. Z tego co czytałem to jest to trochę inna szkoła, nastawione na czystą przyjemność że słuchania, wg opinii najlepsza jest w nich "magiczna" średnica :)
Bas jest podkreślony w średnim zakresie. Eikony mają więcej góry i są trochę bardziej równe. Jedne i drugie są muzykalne i oddają dźwięki w taki organiczny i naturalny sposób. Pewnie zasługa drewna i wygłuszenia wewnątrz. Zach zaleca 300 godzin wygrzewania :) moje też teraz leżą w pracy i sobie grają :)
Jeśli chodzi o pady to one dużo zmieniają i najpierw nimi bym się pobawił a potem kablem :) ale ten ofc jest dużo przyjemniejszy niż stock.
Na jakich padach słuchasz?
Faktycznie wyglądają ekstra!

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Pady lamb ori. Po 300h to ja zapomnę jak grały na początku. ;) Chciałem bardzo Aeolusy, ale mieszkanie za małe i godziny zasypiania zbyt różne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

20 minut temu, Seler666 napisał:
 
Pady lamb ori. Po 300h to ja zapomnę jak grały na początku.  Chciałem bardzo Aeolusy, ale mieszkanie za małe i godziny zasypiania zbyt różne. 

 


Może to było 200? hehe.
Nieważne jak grało na początku, ważne, żebyś był zadowolony z końcowego efektu :)
Jeśli masz ori to na Eikonach będzie jaśniej, jeszcze są zamsze i perforowane 😆
Ja też muszę mieć zamknięte, ale przy ZMF to nie aż taka strata :)
Czekam na opisy po lepszym osłuchaniu się, też się sporo zastanawialem nad Atticusami, a nigdy nie miałem przyjemności posłuchać.

Pewnie wiesz, ale tu są opisy do wszystkich padów i kombinacji dla danych słuchawek. https://www.zmfheadphones.com/zmfpads
Ja mam już 4 różne pady hehe

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update - grały całą niedzielę i całą noc. Bardzo uspokoił się bas (i raczej nie jest to kwestia przyzwyczajenia do dźwięku). Przyszedł też dzisiaj kabel ZMF OFC i nie powiem - sam wygląd i wykonanie warte dopłaty (60 dolarów extra). Brzmieniowo pewnie przepaści nie będzie, ale to porównamy jak już się wygrzeją. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia parafialne:
 
Mam 1 wolną sztukę Verite Close LTD Leopardwood (w dobrej cenie rzecz jasna ). Niespecjalnie chce mi się ją wrzucać na sklep, bo to jednorazowa akcja, więc może tutaj znajdzie się chętny  
Chyba najładniejsze drewno jakie było do tej pory :) jeśli masz to wrzuć jakieś zdjęcia tej sztuki!

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie z ciemnym olejem, drugie ze zwykłym, zresztą czy to nie są zdjęcia ze stronki ZMF?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedały się wczoraj i dziś już do klienta wyjeżdżają, wiec niestety temat już nieaktualny
Może klient jest użytkownikiem forum i sam się pochwali nabytkiem? :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, Mayster napisał:

Co takiego się zaczęło? Stabilized są dostępne w regularnej sprzedaży od dłuższego czasu u producenta. U mnie w sumie też, ale na stronie jeszcze nie dodane.

Serio? Zdaje się, że powstały 2 prototypy i pojawiła się informacja, że eksperymentują z drewnem stabilizowanym i będą sprzedawane gotowe już sztuki, zawsze ze zdjęciami konkretnego egzemplarza, bo tak się różnią poszczególne od siebie. To pierwszy który widzę w reguralnej sprzedaży. 

Znaczy, że już masz na stanie u Ciebie? :)

Super, że będą dostępne! Czekam na zdjęcia! 

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Muszę przyznać że zawsze do oh i ah'ow amerykańskich recenzentów na temat zmf, podchodziłem z dużym dystansem. Nie wierzyłem że verite może być lepsze lub rownozedne do Empyreanow. Ale jednak muszę przyznać że nie jest to tylko patriotyczne wychwalanie swojego. Verite closed to najlepsze zamknięte słuchawki jakie słuchałem i jedne z najlepszych ogólnie. Bardzo wygodne, mimo wagi i rozmiarów, no i pięknie wykonane. Tylko ten kabel na duży jack w zestawie to jakaś parodia, brzmieniowo przynajmniej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, stefanbat napisał:

Muszę przyznać że zawsze do oh i ah'ow amerykańskich recenzentów na temat zmf, podchodziłem z dużym dystansem. Nie wierzyłem że verite może być lepsze lub rownozedne do Empyreanow. Ale jednak muszę przyznać że nie jest to tylko patriotyczne wychwalanie swojego. Verite closed to najlepsze zamknięte słuchawki jakie słuchałem i jedne z najlepszych ogólnie. Bardzo wygodne, mimo wagi i rozmiarów, no i pięknie wykonane. Tylko ten kabel na duży jack w zestawie to jakaś parodia, brzmieniowo przynajmniej. 

Można zamówić odrazu inny kabel w zestawie chyba, ja nawet nie podłączałem tego fabrycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności