Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MFRD napisał:

Wrzucę trochę dłuższego posta niż zwykle :)
Przed samą pandemią postanowiłem sobie zrobić retouch moich Eikonów, bo uznałem, że tak mi pasują, że warto w nie trochę zainwestować. Odezwałem się do@michauczok, bo wiem, że robi super wykończone puszki do słuchawek. Po rozmowach stanęło na renowacji drewna w słuchawkach i jeszcze dorobieniu kabla i stojaka słuchawkowego w padouku do kompletu :)
Potem Eikony miały kolejną partię przygód, czekał je kolejny mały mod - miały mieć dolutowane dodatkowe kabelki z wtyczki mini xlr do głośnika, bo ZMF wykorzystuje tylko połowę pinów. Przez wirusa wszystko trochę dłużej trwa, okazało się, też, że lepiej nie dłubać wewnątrz słuchawek jeśli nie jest to konieczne. Przy lutowaniu odlutowaly się cieniutkie kabelki cewki głośnika i okazało się, że nie da się ich z powrotem przylutować.
W dalszym toku sprawy wyszło, że nie można kupić sobie pojedynczego głośnika, trzeba przysłać słuchawki do USA do Zacha (właściciela) i on wymienia tylko oba i wszystko zawsze sprawdza, mierzy i dopiero odsyła :) to też ciekawe podejście, najpierw byłem zły, ale widać, że facetowi zależy, żeby jego słuchawki grały dobrze, nawet te z 2 ręki.
Jak już miałem płacić za wysyłki to stwierdziłem, że zapytam go o koszt zmiany pałąka na nowy (z moim wszystko było ok, ale wolę czarny :) ) po zastanowieniu zdecydowałem się na zamszowy support i dodatkowe zamszowe pady - czytałem, że są mega wygodne i to się sprawdziło :)
Koniec końców Zach nie wziął ode mnie nic za naprawę i wymianę głośników, zapłaciłem tylko za wymianę pałąka, testowanie i dodatkowe pady. Inne firmy powinny się uczyć takiego podejścia do klienta! (myślę o Audeze i Abyss)
Dziś rano otrzymałem w końcu zwrotną przesyłkę z całym kompletem i podzielę się kilkoma zdjęciami!
Drewno po zabiegach Michała wygląda nieziemsko, reszta słuchawek jest w sumie nowa :) uff warto było czekać!
Czeka mnie teraz wygrzewanie driverów!
Wybaczcie ilość zdjęć, ale na pojedyńczym nie da się tego pokazać :) Kolor drewna wygląda inaczej w zależności od kąta patrzebia i od kąta padania światła :)
Pozdrawiam wszystkich! 20200720_091201.jpg20200720_093656.jpg20200720_093116.jpg20200720_094555.jpg20200720_093912.jpg20200720_095013.jpg20200720_094324.jpg20200720_091522.jpg20200720_093507+.jpg

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Wow. Po prostu wow. Padouk to jedno z moich ulubionych drewien z uwagi na jego barwę. 

Muszę jednak zapytać o jedną rzecz - nie miałeś problemów z urzędem celnym? Nie próbowali Ci sieknąć haraczu za Twój sprzęt? Bo ilekroć ja wysyłałem gdzieś poza UE swoje rzeczy, to zawsze kończyło się to srogimi bataliami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Po prostu wow. Padouk to jedno z moich ulubionych drewien z uwagi na jego barwę. 
Muszę jednak zapytać o jedną rzecz - nie miałeś problemów z urzędem celnym? Nie próbowali Ci sieknąć haraczu za Twój sprzęt? Bo ilekroć ja wysyłałem gdzieś poza UE swoje rzeczy, to zawsze kończyło się to srogimi bataliami.
Też je lubię :) miałem ciągoty do bardziej czarnych odmian, ale już mi przeszło :) ale za to zmieniłem wszystko poza kubkami na czarne, żeby nie było za dużo kolorków :)
Z urzędem trzeba uważać. Mimo, że były papiery z wysyłką w tamtą stronę i Zach wystawił mi fakturę za naprawę na 50 USD, to zapomniał umieścić w niej kosztów wysyłki i przyszło mi zapłacić coś koło 150 zł ekstra, co w ogólnym rozrachunku już nie ma takiego znaczenia hehe

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że słuchawki nareszcie w domu , to były długie wakacje ! Miałem okazje ich posłuchać wcześniej  i wtedy zrobiły na mnie świetne wrażenie  Kabel jak od zestawu ! :) Czekamy na opisy padów i porównania kabli :)

Edytowane przez radzik55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgadnijcie, co już oficjalnie jest w Polsce ;D Dla podpowiedzi dodam, że warto zaglądać na fanpage Audeos na fb ;) Nie wiem jak Wy, ale ja się jaram okrutnie. Portfel? Zdecydowanie mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio gratuluję i bardzo się cieszę, że spóźniony prezent dotarł:) Z przyjemnością zapoznam się z Twoimi pierwszymi wrażeniami/spostrzeżeniami, jak zostaną przetestowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęcie dostawy i rozesłanie, aby wszyscy dostali przed weekendem (kilka osób na sobotę) zajęło bite 2 dni, a i tak pojechałem po nie na lotnisko, aby zyskać 1 dzień... uff :D 

 

Przekrojówka kabli ZMF pojawi się z następną dostawą (kwestia kilku tygodni), a w planach też mam ściągnięcie 1-2 kabli Plussounda pod nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MFRD napisał:

Jaki model? :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Tylko Verite przychodzą w customowej drewnianej skrzyneczce. Pozostałe są w kufrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

Przyjęcie dostawy i rozesłanie, aby wszyscy dostali przed weekendem (kilka osób na sobotę) zajęło bite 2 dni, a i tak pojechałem po nie na lotnisko, aby zyskać 1 dzień... uff :D 

 

Przekrojówka kabli ZMF pojawi się z następną dostawą (kwestia kilku tygodni), a w planach też mam ściągnięcie 1-2 kabli Plussounda pod nie.

A co VO tymi co miały iść w obieg po forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ,sporo zabawy przed Toba ,tylko przetwornik potrzebuje trochę pograć , aby pokazać całą klasę :) dużo zmieniaj same pady , więcej niż wymiana kabli   :) Mamy już trochę kompletów z   @MFRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak u mnie na początku, przez pierwsze dni zamsz , teraz uniwersalne skórzane  .Po wygrzaniu ,charakter się uspokaja i jest tylko lepiej . Tu trochę o padach :

https://www.head-fi.org/threads/zmf-verite-closed-new-closed-back-zmf-flagship.911505/page-100#post-15296496

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jedyny słuszny model Verite Closed, zrobił bym zdjęcia, ale nie mogę zdjąć :wub:
Zazdroszczę :) ja na razie poprzestaję na Eikonach, choć kto wie jak się to skończy hehe.
A tak serio to przestań już słuchać i daj zdjęcia :>

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=65008]MFRD[/mention] Btw. Eikony to obecnie Twój endgame? Jeśli tak to z czym wygrały?
Tak, na razie niczego już nie szukam :)
Wygrały u mnie m.in. z Audeze LCD-XC, Dan Clark Ether c flow, denonami d5200 i d7000 z podstawowymi modami Lawton, Emu Teak, Final Pandora Hope VI i Ultrasone Signature DXP. Jako zapas mam H6 v1 :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, nie miałem przyjemności posłuchać nigdy ZMF Verite, a charakter ich brzmienia znam z opisów znajomych. Podobno strojenie to ciepła neutralność ze wspaniałą separacją źródeł rozlokowanych na głębokiej scenie przed oczami słuchacza. Czy potwierdzacie to? Czy scena jest różnorodna, stosowna do materiału nagraniowego, czy niezbyt naturalnie, aczkolwiek efektownie "rozdmuchiwana"? Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się opinią, także na tle innych słuchawek, z którymi mieliście dłuższy kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

B820D988-41F9-4B1F-83B7-2124EDD281D9.thumb.jpeg.639dc99a7cc0aa5c0c1c63a9a41e878b.jpeg

Super drewienko, takie "surowe". Bardzo mi się podobają wizualnie VC muszę przyznać :)
Jeśli grają tak jak wyglądają to...
 

Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności