Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Alternatywa dla Fiio FH5


Mihu83

Pytanie

Witam.

Jak w tytule, znajdzie się jakaś alternatywa dla Fiio FH5, w podobnej cenie?

 

Bardzo podoba mi się ich dźwięk, dodatkowo super się dogadują z V40, jak i Radsone ES100, ale ich budowa/tulejka jest dla mnie problematyczna.

Chciałbym coś grającego jak FH5, ale z lepszą izolacją i mniej problematyczną aplikacją.

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shouer Tape - bardzo ciekawe granie - może Ci się gdzieś uda odsłuchać, wg mnie bardzo dobre doki, lepsze od FH5.

Dunu Falcon - pojedynczy dynamik, skoncentrowane na średnicy trochę bardziej niż FH5, nie mają tak rozbudowanej sceny, ale również wolę je od FH5.

Ibasso IT03 też w mojej opinii lepsze od FH5 ;)

Edit: żeby nie było porozumień - wszystkie powyższe uważam za dobre słuchawki (łącznie z fh5), podobnej klasy, kwestia preferencji i synergii które będą "lepsze". Może oprócz it04, które jednak stawiam wyżej od pozostałych jeżeli chodzi o jakość dźwięku.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Shouer Tape - bardzo ciekawe granie - może Ci się gdzieś uda odsłuchać, wg mnie bardzo dobre doki, lepsze od FH5.
Dunu Falcon - pojedynczy dynamik, skoncentrowane na średnicy trochę bardziej niż FH5, nie mają tak rozbudowanej sceny, ale również wolę je od FH5.
Ibasso IT03 też w mojej opinii lepsze od FH5
Edit: żeby nie było porozumień - wszystkie powyższe uważam za dobre słuchawki (łącznie z fh5), podobnej klasy, kwestia preferencji i synergii które będą "lepsze". Może oprócz it04, które jednak stawiam wyżej od pozostałych jeżeli chodzi o jakość dźwięku.
A co myślisz o Ibasso iT01s?

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, gentillo napisał:

Mam shouer tape i potwierdzam że granie na bardzo wysokim poziomie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam też i polecam. Wpiąłem im ostatnio tani kabelek spc od Trn (bo oryginalny chciałem przetestować w czym innym) i tipsy KZ Starlines i ponowne mnie zaskoczyły, więc mają jeszcze dodatkowy potencjał poza tym, że od początku grają fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko ładnie, pięknie ale pomijacie aspekty, które mnie interesują, czyli dopasowanie do ucha i izolacja od otoczenia.

Jeżeli chodzi o sam dźwięk, to FH5 bardzo mi odpowiadają.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Mihu83 napisał:

Witam.

Jak w tytule, znajdzie się jakaś alternatywa dla Fiio FH5, w podobnej cenie?

Polecam sprawdzić  dunu dk3001(bez pro), lub ktores z Oriveti oh 300 lub 500. Cenowo wychodza moze ciut drożej, ale jednak sa przynajmniej poziom wyżej.

 

1 godzinę temu, Mihu83 napisał:

Wszystko ładnie, pięknie ale pomijacie aspekty, które mnie interesują, czyli dopasowanie do ucha i izolacja od otoczenia.

Jeżeli chodzi o sam dźwięk, to FH5 bardzo mi odpowiadają.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

Dopasowanie do ucha to juz raczej kwestia indywidualna. Ja nie mialem problemu z sealem przy fh5, dk3001( tez dużo ludzi sie skojarzyło) ,ale za to  ciężko mi bylo złapać seala z r1 zenith.  Niestety trzeba samemu sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dopasowanie do ucha to juz raczej kwestia indywidualna. Ja nie mialem problemu z sealem przy fh5, dk3001( tez dużo ludzi sie skojarzyło) ,ale za to  ciężko mi bylo złapać seala z r1 zenith.  Niestety trzeba samemu sprawdzic

Oczywiście, że jest to kwestia indywidualna, ale krótka tulejka o sporej średnicy, może znacznie utrudnić aplikację słuchawek i tak właśnie jest w przypadku FH5.
Co prawda, nie mam problemu ze złapaniem seala w FH5, ale nie siedzą w uchu tak pewnie jak Pinnacle P1 i również nie izolują tak dobrze jak P1.
W sumie na piankach jest lepiej, znacznie pewniej siedzą w uchu, ale poprawy izolacji jakoś specjalnie nie odnotowałem, no i diabelnie nie lubię pianek.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności