Jump to content
marek_m

USB DAC & AMP z obsługą mikrofonu

Recommended Posts

Szukam do pracy niedrogiego USB DAC & AMP, który poradzi sobie z mirkofonem w słuchawkach.

Taki scenariusz:

• wzmacniacz podłączony do notebook'a / stacji dokującej kablem usb;
  • słuchawki z mikrofonem (cztero-sekcyjny jack) podłączone do wzmacniacza;
  • słucham muzyki z kompa, a jak trzeba prowadzę rozmowę, np. w programie Teams.

Jest coś takiego ?

Szukaj w kartach zewnętrznych Creative, one obsługiwały mikrofony.

Rozdzielacz na 2 x jack (in + out), out do jakiegokolwiek DACa, in do laptopa/stacji i odpowiednie ustawienia urządzeń w systemie. Ja tak właśnie korzystam

Nie chcę niczego na baterię czy wymagającego parowania (jeżeli miałbym iść tą drogą, to wybrałbym słuchawki BT).

Idealny USB DAC/AMP to taki, w którym jest jedno gniazdo słuchawkowe, ale z tzw. "mic pass through".

Technicznie, to nic specjalnie skomplikowanego, ale rynek trochę niszowy :) więc nie wiem czy taki sprzęt istnieje :D 

Edited by marek_m

Meizu HiFi DAC pro

11 minut temu, espe0 napisał:

Meizu HiFi DAC pro

To było proste :) 

W zasadzie każde urządzenie "pod Androida" powinno zadziałać z Win10 - czy się mylę ;)  

3 minuty temu, marek_m napisał:

To było proste :) 

W zasadzie każde urządzenie "pod Androida" powinno zadziałać z Win10 - czy się mylę ;)  

Tak. Od pewnego czasu win10 nawet widzi karty usb2.0

Coś się kupi, jak Chinole wyzdrowieją (co chyba nie nastąpi szybko) ;) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By firian
      Hej,

Szukałem kiedyś słuchawek do pracy izolujących dźwięk i wybrałem AKG K518 DJ - byłem zadowolony. W miarę mocny docisk, ale nigdy nie siedziałem ze słuchawkami non-stop dłużej niż ~1-2h przy jednym posiedzeniu, więc nie przeszkadzał. Wygłuszenie było w miarę OK, jakość dźwięku też.

Z moich pięcioletnich AKG z poduszeczek poodpadał jednak już skóropodobny materiał - strasznie przepuszczają przez to dźwięki - żeby nikomu pracującemu obok nie przeszkadzać muszę ściszać o ~70% względem tego jak słuchałem wcześniej, a lubię słuchać muzyki głośno :(.

Szukam więc słuchawek grających ładnie, ale - co ważniejsze - dobrze izolujących dźwięk wydobywający się ze słuchawek tak, by było go "na zewnątrz" słychać jak najmniej. Słucham z reguły muzyki klasycznej/instrumentalnej lub indie pop/rock - nie mam poza tym jakichś szczególnych wymagań czy upodobań, nie jestem audiofilem - muzyki w pracy słucham ze spotify/youtube/mp3 na zintegrowanej karcie dźwiękowej, więc przy takim setupie pewnie nawet nie będzie słychać różnicy między słuchawkami za 500zł i 1000zł

Górny próg cenowy określiłbym jako ~900zł. Szukając dobrze grających, ale przede wszystkim świetnie izolujących modeli trafiłem na:
      - Brainwavz HM5 (~550zł),
      - Sennheiser HD 25-1 II (~650zł),
      - Focal Spirit Pro (~850zł),
      - Bose Quietcomfort 25 (~850zł),
      - Sennheiser Momentum M2 Aeg (~900zł)

Czy któreś z ww. to byłby dobry wybór? Czy może lepiej by się nadawało coś zupełnie innego?

Z góry dziękuję za pomoc.
    • By rafciu
      Cześć wszystkim!

Poszukuję słuchawek nausznych do długotrwałej pracy, więc wygoda jest najważniejszym czynnikiem. Mam już dokanałówki SoundMagic, ale po pewnym czasie zaczyna mnie boleć głowa i uszy. Z nausznych testowałem Superluxy hd 681, ale maks. godzinę w nich wytrzymałem.
      Nie mam preferencji co do basu, czy innych. Ważne, żeby brzmiały przyjemnie, ale jeśli gatunki są ważne, to w pracy słucham głównie spokojnej elektroniki, ambientu, po pracy głównie rap i elektronika.
      Ponoć najlepiej sprawdzą się słuchawki otwarte/półotwarte. Słuchał będę głównie z laptopa, okazjonalnie pewnie z telefonu (Samsung A3 2017). Mikrofon nie jest konieczny, ale miło gdyby był. Najlepiej, gdyby cena oscylowała wokół 300zł, ale jeśli różnica w wygodzie jest duża, mogę dać do 600zł.
      Moje obecne typy to:
       ok 300zł - AKG K240 Studio
      do 600zł - Sennheiser HD599.

Z góry dzięki za odpowiedzi!
    • By venoir
      Witam,

Zmęczony (niezłymi moim zdaniem) pchełkami Sennheiser CX300 II i słuchawkami do iPhone 5 postanowiłem odezwać się do Was z prośbą o pomoc w doborze słuchawek.

Muzyki słucham na zewnątrz (wspomniane Sennheiser CX300 II / zestawowe słuchawki do iPhone 5, właśnie na tym urządzeniu), przy grze na klawiszach / edycji audio (JTS HP-535 + PC z Roland Quad-Capture), a także przy pracy (pc + Creative SB Connect lub iPhone 5, na drugiej stacji roboczej będzie to świetny Roland Quad-Capture). Szukam właściwych słuchawek właśnie do raczenia się muzyką przy pracy. Na sprzęt chciałbym wydać około ~200-250zł

Bardzo zależy mi na komforcie (wreszcie chciałbym założyć na uszy coś wygodnego) i jakości dźwięku, jestem też estetą, ale nie zboczeńcem - przy sprzęcie wygrywa pragmatyzm.

Muzyka jakiej słucham to bardzo szeroki zakres (może skupię się w kolejności na najczęściej odtwarzanej przy pracy):

- muzyka filmowa
      - progresywny metal
      - goa trance / psychodelic ambient
      - darkwave
      - trip hop

Wolałbym pójść w stronę detalu i powietrza niż podbitych basów, z zastrzeżeniem, że nie lubię gdy wysokie świdrują mi czaszkę

Serdeczne dzięki za zainteresowanie
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy