Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

TWS - wygoda + bas - ~150zł


lukasz922

Pytanie

Cześć,

poszukuję słuchawek TWS w granicach 150zł (max. 180). Słuchawki mają być używane sporo w ruchu i na siłowni więc wygodę i trzymanie w uchu stawiam bardzo wysoko. Zaraz po tym zależy mi oczywiście na dźwięku - posiadam przewodowe Brainwavz Omega, które są w miarę ok, ale to moje słuchawki nauszne są moją miłością- Sony MDR-XB700, więc można powiedzieć, że basu nigdy za wiele :D Ciężko mówić o rodzaju muzyki której słucham, od trapu, rapu, przez rocka po klasykę, czyli chyba pełen przekrój. Zależy mi również na tym, żeby obsługa słuchawek była w miarę wygodna, czytałem, że niektóre modele mają tak wrażliwe panele dotykowe, że każda poprawa słuchawki to pauza lub inne cuda, wolałbym tego uniknąć. Jest jeszcze jedna rzecz - bardzo chciałbym trzymać się allegro lub polskich sklepów, nigdy nie korzystałem z ali czy amazona i chciałbym żeby tak zostało.

Bardzo proszę o pomoc, czy przychodzi Wam do głowy jakiś model, który spełniłby wszystkie lub chociaż większość moich oczekiwań? 

#Edit: Po poszukiwaniach na własną rękę zastanawiam się nad Tronsmart Spunky Beat, co o nich myślicie? Wiem, że ma kiepską obsługę ze względu na czułe panele dotykowe, ale podejrzewam, że w tym budżecie nie można mieć wszystkiego.

Edytowane przez lukasz922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Myślę, że dobrze kombinujesz. Sam oczekuję na ten model, który ma przybyć jutro. Cena: 99.99 zł zachęciła więc postanowiłem zaryzykować. Warto przejrzeć recenzje na Scarbir lub na YT - opinie napawają optymizmem choć kilka minusów tam wytykają. Biorąc jednakże fakt, że nie jestem wymagający, pominąłem je przy klikaniu „kup teraz” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gucio-chan Właśnie oglądałem recenzję różnych słuchawek, o tych jest trochę mało po angielsku, ale zdążyłem się dowiedzieć, że grają przyzwoicie, ale problem jest z tymi dotykowymi panelami. Mógłbyś dać znać jutro jak te słuchawki grają i jak wygląda sprawa z panelami? Byłbym mega wdzięczny :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem opinie kupujących na amazonie, bo ta recenzja wydawała mi się zbyt "piękna".

 

Np.

"Wszystkie dobre opinie biorą pod uwagę, że słuchawki są tanie. Dźwięk jest dobry i dopasowanie jest w porządku, ale występują ciągłe problemy z połączeniem - co najmniej jeden problem co minutę. Ponadto sterowanie dotykowe jest nieco denerwujące. Nie można w ogóle wyregulować doków bez fałszywego uruchamiania 2-3 poleceń"

 

Wśród narzekań kupujący najbardziej akcentują problemy z parowaniem, stabilnością połączenia i fatalnym dźwiękiem w czasie rozmów telefonicznych.

Pobieżne przejrzenie opinii sugerowałoby, że producent ma  kiepską kontrolę jakości.

Wygląda na typową masówkę.

Obym się mylił, bo też zerkam na te TWS z ciekawością.

Komentarze kupujących zacząłem czytać od "jednogwiazdkowców".

 

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@paratykus przejrzałem, przyznaję że bardzo na szybko, opinie o tych TWSach na aliexpress po Twoim komentarzu i widziałem 1 lub 2 opinie z jedną gwiazdką i faktycznie było w nich napisane o problemach z łącznością. Jednak o wieeeeeele więcej jest opinii na 4-5 gwiazdek. Nie wiem jak na Ali jest ze sponsorowaniem komentarzy i nie miałem za bardzo czasu szukać dalej, ale wydaje mi się, że jednak dużo więcej jest dobrych opinii na ich temat, a te złe mogą być kwestia wadliwych egzemplarzy. 

 

W każdym razie, wracając do pierwszego posta, czy znacie może jakieś alternatywy dla tych słuchawek, lub ewentualnie coś trochę droższego, do czego zdecydowanie byłoby warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@lukasz922

Już są.

Moje pierwsze wrażenia po ok. godzinie odsłuchów na iPhone XR na neutralnych ustawieniach:

Z marszu radzę zmienić końcówki na rozmiar L, dołączony do zestawu. Pewniej trzymają pchełki w uchu, zapewniając lepszą izolację i pełniejszy dźwięk.

Słuchawki grają po równo dozując każde pasmo dźwiękowe. Można nawet odnieść wrażenie, że studyjnie, ALE dalsze kwestie poruszone niżej już je do takich nie kwalifikują. Są dość ciche - dla komfortu musiałem pogłaśniać do 80-90% z naciskiem na to drugie.

Basy - stonowane. Sub-bas wyczuwalny choć na mieście będzie praktycznie nieobecny. W pomieszczeniu potrafi przyjemnie dać o sobie znać, ale żeby schodził nisko... Myślę, że EQ mógłby pomóc.

Pierwszy plan - lekko wycofany i rozciągnięty. Wstępne wrażenie sugerowało, jakbym miał do czynienia z dwiema słuchawkami mono, po chwili ucho się przyzwyczaja. Wokal jest prawidłowy, brak mu jednakże powietrza, głębi - jest jakby uwięziony na jednym paśmie, niezależnie jakiego utworu bym nie słuchał.

Scena - lokalizacja instrumentów jest lekko utrudniona - efekty stereo są, ale tylko jeżeli są wyraźnie umieszczone przez twórcę na innej ścieżce dźwiękowej.

Tony średnie i wysokie - brak dokładniejszych szczegółów. Przy wyższej głośności jest tendencja do lekkiej SSybilacji.

 

Operowanie panelami dotykowymi wymagało przyzwyczajenia się do tapnięcia w odpowiednie miejsce. Przyznam się, że raz czy dwa przypadkowo zahaczyłem o niego, co spowodowało wstrzymanie odtwarzania. Ale nic czym można się przejmować. Ogólny odbiór: bardzo przyjemny.
 

Całokształt jest bardzo zachęcający: słuchawki są małe i ergonomicznie zaprojektowane, choć błyszczący plastik powoduje, że są odrobinę za śliskie jak na mój gust. Stacja dokująca to marzenie każdego użytkownika w tym przedziale cenowym: kabelek USB zintegrowany z korpusem, dodatkowo port USB- C i diody na zewnątrz.

 

Mimo, że słuchawki mają minusy, mogą się podobać oszczędnym użytkownikom, którzy chcą odpocząć od basu i wcześniej pobawić się w korektorze aby podciągnąć je pod swoje upodobania. Na minus brak szczegółowości w niektórych złożonych aranżacjach (na czymś musieli uciąć koszty ;) ) choć może się to ułoży po wygrzaniu. Na pytanie, czy dałbym za nie 100 zł, odpowiedziałbym, że tak (?) - mają lepsze bebechy oraz oporządzenie w porównaniu do konkurencji (X..mi) i potrzebują odrobinę czułości przy personalizacji dźwiękowej. Alternatywnie, dla natychmiastowego efektu „wow”, powstrzymałbym się przez chwilę i dozbierał na Bomaker SiFi. Chyba, że trafi się na promocję, co jest częste dla tego modelu, wtedy wyjdzie porównywalnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od siebie polece Yinyoo Q70

Recka jednego z userów naszego forum:

http://ryankgb.pl/?p=27

Kupiłem je dla swojej drugiej połówki - tak mi sie spodobały, że zamówiłem i dla siebie głównie do słuchania muzyki/podcastów własnie podczas ćwiczen na siłce itp :D

Niestety dostępność tylko aliexpress

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gucio-chan 👏 Dziękuję Ci bardzo za recenzję. Super opisane :) Niestety po tym co napisałeś odnoszę wrażenie, że to słuchawki nie dla mnie - potrzebuję basu, który będzie zdecydowanie bardziej wyrazisty. Jeśli chodzi o Bomaker SiFi tonie widzę ich dostępnych nigdzie w Polsce, a i cena przewyższa moje obecne możliwości :(

 

@AdoeM Dzięki za propozycję, niestety wchodzą w grę tylko słuchawki dostępne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem wczoraj te słuchawki z allegro. Zastanawiam się czy można zastosować jakieś pianki. Jak mi nie podejdą to zawsze mam 14 dni na zwrot. Poza tym mocno się zastanawiam nad tymi:

https://www.amazon.de/dp/B081RGY51S/ref=sr_1_3?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=1WOKX39K12AYM&keywords=taotronics+soundliberty+79&qid=1584097348&sprefix=taotroni%2Caps%2C237&sr=8-3

bardzo dobre opinie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.03.2020 o 12:03, Osti30 napisał:

Zamówiłem wczoraj te słuchawki z allegro. Zastanawiam się czy można zastosować jakieś pianki. Jak mi nie podejdą to zawsze mam 14 dni na zwrot. Poza tym mocno się zastanawiam nad tymi:

https://www.amazon.de/dp/B081RGY51S/ref=sr_1_3?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=1WOKX39K12AYM&keywords=taotronics+soundliberty+79&qid=1584097348&sprefix=taotroni%2Caps%2C237&sr=8-3

bardzo dobre opinie mają.

Jakie pianki mogę zastosować zamiast standardowych gumek bo szału nie robią. Jaką średnice mają tulejki do tych gumek może ktoś pomierzyć. Bo nie mogę znaleźć żadnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności