Jump to content
slickbe

Naprawa WESTONE W4

Recommended Posts

Zlece ekspertyze i naprawe WESTONE W4. Sluchawki bardzo malo uzywane. Nagle przestala grac jedna z nich. Kabel przepinany na odwrot nic nie daje.

Dystrybutorem westonów jest chyba audiomagic, więc może oni naprawią albo wiedzą kto się tym zajmie? :)

• Like 1

Niestety nie oferuja napraw uniwersalnych. Tak samo jak WESTONE. Tylko customy moga liczyc na naprawe.

Moze znajdzie sie jakis chetny do naprawy :)

Powiem tak, zdarzyło mi się grzebać w Westonach i to nie raz. Niestety wredna robota, przede wszystkim wszystko tam jest zalane na amen, stopień  upakowania jest taki, że tam po prostu nie ma miejsca, wręcz można powiedzieć że są to jednorazówki, jeśli się nie uda rozkleić obudów bez rozległych zniszczeń mechanicznych. Z opisywanych objawów, stawiałbym na gniazdo, a dokładniej kabel dochodzący do gniazda od tyłu. To jedyne ruchome miejsce, które pracuje w trakcie eksploatacji, w związku ze szczeliną dylatacyjną która się tam znajduje. Przetwornik armaturowy nie poleciał, bo jest ich tam więcej i raczej mało prawdopodobne żeby wszystkie się na raz zepsuły. Dobranie się do gniazda może skutkować znaczącym uszkodzeniem obudowy, bo nie jest ona przewidziana do demontażu. Można potraktować  je siłowo, rozciąć wzdłuż szczeliny i odsłonić tym samym tył gniazda, mając nadzieję że będzie widać  miejsce uszkodzenia. Później oczywiście pozostaje całość naprawić, w tym obudowę. Nie dziwi mnie to, że nikt nie chce się podjąć takiej naprawy, bo zarobek na tym znikomy, upierd duży, a ryzyko dodatkowych uszkodzeń jeszcze większe. Bardziej to podchodzi pod rękodzieło artystyczne niż pod serwis.

• Thanks 1

Jedyne co można zrobić tak realnie, to poszukać pojedynczej słuchawki. Przy odrobienie szczęścia można trafić na analogiczny przypadek, tyle że z uszkodzoną drugą słuchawką od pary. Kolejna opcja to pozbyć się tego co jest, odwirować ile się da i poszukać innych słuchawek. Z opcją naprawy będzie bardzo ciężko. W tych w których sam grzebałem to zawsze w zakupionych na własność, jak zepsuję do reszty to zepsuję, mój problem. Na powierzonych to za duże ryzyko, a potencjalny zarobek niewielki. Obawiam się, że podobne podejście będzie mieć każdy serwis.

Edited by SlawekR