Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe pod Shanling M0 / FIIO M5


Maarud

Pytanie

Cześć,

 

jako że mój wiekowy iPod shuffle po 7 (?) latach zaczyna powoli dogorywać, planuję zakup nowego przenośnego odtwarzacza + słuchawek. Po wstępnym rozeznaniu waham się między Shanling M0 a FII0 M5 (nie znalazłem lepszych w takich rozmiarach, jeśli macie inne typy, to chętnie posłucham) i potrzebuję do nich jakichś przyzwoitych słuchawek dokanałowych.


W temacie sprzętu audio jestem wybitnie nieobyty, chociaż muzyki słucham dużo - poniżej podstawowe preferencje:

- gatunki / dźwięk: raczej muzyka gitarowa, zależy mi na selektywności i znośnej scenie (o ile się da)

- trochę obawiam się bezprzewodowości, może niesłusznie - ale wolałbym chyba słuchawki z kablem 

- nie korzystam z serwisów streamingowych, o ile to ma jakieś znaczenie 

- słuchawki mają być w 95% do użytku zewnętrznego - fajnie, gdyby nie były superdelikatne, bo lubię biegać z muzyką (ale w razie czego kupię sobie po prostu drugą parę "sportowych" zamiast iść na jakieś duże kompromisy)

- budżet: raczej nie chciałbym wydawać na pchełki wielokrotności kwoty samego odtwarzacza, ale powiedzmy, że do 600-800 zł 

 

Byłbym bardzo wdzięczny za propozycje sparowania wyżej wymienionych Shanlinga lub FIIO z jakimiś przyzwoitymi dokanałówkami, z góry dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aune E1 dobrze się zgrywają z M0. Z tym że do biegania, byś potrzebował w nich prowadnic, żeby kabel leżał stabilnie za uchem.

 

Fajnie też wypadają iBasso IT01s - selektywne, z dużą sceną, grają praktycznie ze wszystkiego. Minus taki, że są w górnym limicie budżetu.

Edytowane przez Inszy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do M0 polece ( sam używam) Shanling ME100, MeeAudio Pinnacle P2 ( jak dorwiesz z dropa to bedzie super dobrze za małe pieniądze 31,92$), TinHiFi T4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłbym bardzo wdzięczny za propozycje sparowania wyżej wymienionych Shanlinga lub FIIO z jakimiś przyzwoitymi dokanałówkami, z góry dzięki  

Zauważyłem na allegro że oprócz jednego ze sprzedawców (300pln) słuchawki sprzedawane są za niecałe 500pln.
Tu masz ofertę za 200pln
https://www.olx.pl/oferta/audiofilskie-sluchawki-dokanalowe-mee-audio-pinnacle-p2-CID99-IDDeMWG.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Byłbym bardzo wdzięczny za propozycje sparowania wyżej wymienionych Shanlinga lub FIIO z jakimiś przyzwoitymi dokanałówkami, z góry dzięki emoji4.png 

Zauważyłem na allegro że oprócz jednego ze sprzedawców (300pln) słuchawki sprzedawane są za niecałe 500pln.
Tu masz ofertę za 200pln
https://www.olx.pl/oferta/audiofilskie-sluchawki-dokanalowe-mee-audio-pinnacle-p2-CID99-IDDeMWG.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie zakup na dropie. W Polsce kilka razy drożej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie dzięki za podpowiedzi! Podobają mi się te iBasso, nie powiem. Widełki budżetu ustawiłem trochę intuicyjnie, bo nie jestem pewien, czy do takiego źródła warto kupować jakieś lepsze słuchawki. 
Czyli: czy różnica między wzmiankowanymi 
MeeAudio Pinnacle P2, iBasso a takimi ładnymi zielonymi słuchawkami, co je widziałem w jednym teście :P (mowa o Campfire Audio Andromeda) jest w przypadku podpinania pod te małe pudełeczka  w ogóle odczuwalna? 

Raczej unikałbym też konstrukcji w stylu "kabel za uchem", kiedyś testowałem takie słuchawki i było to bardzo przykre doświadczenie (wiem, wybrzydzam). 

 

PS domyślam się, że "zakup na dropie" oznacza z jakiegoś chińskiego sklepu / z drugiej ręki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, z USA na drop.com. Wielu tam kupuje, bo mimo opłat ( VAT) ceny są często rewelacyjne. Przykład wzmiankowanych Pinnacle P2, w Polsce 400 i wiecej na dropie z przesyłką 31,91 $ przelicznik chyba oczywisty. Na ibood.pl też często są ciekawe propozycje

 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności