Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki "dongle" USB-C -> jack


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,

 

zastanawiam się co mogę szybko dostać w niedużych pieniądzach jako adapter USB-c na jack.

 

Pacjent Siłomi Mi Mix 2s, chciał by poznać nowe dziurki ;) Na razie testowałem adapter od xiaomi i od apple. I zastanawiam się czy można by znaleźć coś pomiędzy. W każdym razie jeśli kojarzy ktoś dongla do 50, max 70 cebulionów to z chęcią go rozważę :D Chyba że jest jakiś killer to mogę dać więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba uważać na Samsungach z europejskiego rynku, bo może się załączyć ochrona przed zbyt głośnym słuchaniem, co jest cholernie nieprzyjemne.

Apple'owy dongle gra mnie dużo ciszej i z mniejszą mocą niż ten z xiaomi właśnie. I zastanawiam sie czy to nie to zabezpieczenie właśnie.

 

Kiedyś miałem takiego dongla i wydawało mi się że grało to znacznie głośniej. Albo może mi się tylko wydaje... NW. Na donglu Xiaomi, telefon pyta czy jestem pewien "zgłasniając" i ostrzegając. Na donglu Apple po prostu jest ciszej i mniej gęsto, choć spokojniej i detalicznej ma górze pasma.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markp napisał:

 

Jedyny dongle z dekoderem MQA (jedna z wersji)

https://www.zorloo.com/shop-zorloo

 

Jest jeszcze AUDIRECT ATOM PRO

https://penonaudio.com/digital-amplifiers/portable/audirect-atom-pro-type-c-to-3.5mm.html?sort=p.price&order=ASC&limit=50

Tak jeszcze napiszę, że strasznie jestem ciekaw właśnie Atom Pro i Zorloo Ztella. Nawet rozglądam się za telefonem z usb-c :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inszy napisał:

Tylko trzeba uważać na Samsungach z europejskiego rynku, bo może się załączyć ochrona przed zbyt głośnym słuchaniem, co jest cholernie nieprzyjemne.


Huawei P20 też czasem odpala ten tryb, jak mu sie przypomni - trzeba wtedy ręcznie klepnąć mu "TAK, WIEM" i można słuchać dalej, ale jest to mega upierdliwe... i zwykle działa losowo. ALE odkryłem, ze można ustawić na telefonie np 80% głośności, a potem podkręcać w apce iBasso i już soft nie krzyczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, side napisał:

Tak jeszcze napiszę, że strasznie jestem ciekaw właśnie Atom Pro i Zorloo Ztella. Nawet rozglądam się za telefonem z usb-c

 

Jeśli zamierzasz kupić telefon i dongla z MQA, to zastanów się nad kupnem telefonu z MQA (niektóre modele LG). Podłączasz słuchawki do gniazdka bez dodatkowych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z tymi donglami? Przykładowo kiedy mam średnio grający telefon (załóżmy huawei y7) i podłącze do niego słuchawki przez takie np. ibasso dc02 to jakość dźwięku będzie zależeć tylko od dongla? Albo inaczej podłączając słuchawki z ibasso dc02 do np. note10 (który powiedzmy, że sam w sobie gra bardzo dobrze) i potem y7 (który gra średnio) będziemy mieć takie same efekty? Zastanawia mnie to bo szukając nowego telefonu patrze żeby miał jacka i był bardzo dobrym grajkiem ale skoro dongle może wszystko załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak podłączysz takiego dongla, to on odpowiada za dźwięk. Co prawda nie na każdym telefonie zagra on tak samo, gdyż w samym oprogramowaniu telefonu mogą być zaszyte różne poprawiacze, ale przynajmniej powinno być to mocno zbliżone. Możesz też wpiąć go do laptopa, pod komputer stacjonarny czy TV boxa i też zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że widziałem na allegro z samym wyjściem słuchawkowym
Nie spotkałem się dlatego pytam. Nie jestem pewny nawet czy standard tego gniazda na to pozwala. Bo z tego co kojarzę to na pinach są tylko dane cyfrowe i piny zasilające.c1d6dcdb5fd291be3edc906c097e0de0.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ugz napisał:

Nie spotkałem się dlatego pytam. Nie jestem pewny nawet czy standard tego gniazda na to pozwala. Bo z tego co kojarzę to na pinach są tylko dane cyfrowe i piny zasilające.c1d6dcdb5fd291be3edc906c097e0de0.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

konkretnie chodzi mi o złącze lightning, ale przyznam się, że nie wnikałem w temat. Pewnie działa to analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lightning również nie widzę analogowych wyjść. I o ile kojarzę że Motorola olewała specyfikację mikro USB i w kilku telefonach pod ten port można było podpiąć słuchawki bez dac'a mając rezystor na wtyku pomiędzy pinami zasilania(o ile się nie mylę, i chyba tak miał stary razr). I przy USB C zastanowił bym się czy ktoś nie odstawił podobnej maniany, to wątpię aby Apple tak zaprojektowało coś dla siebie ;)283f87764ee15da7ca05124d1c35c3c3.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tańszych dongli usb c nadal godny zakupu jest.Meizu ? Może pojawiło się coś dobrego do 200 zl ? Nie interesują mnie droższe, gdyż będzie służył rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności