Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

słuchawki pod dragonfly red - gorsze granie?


Aleandir

Pytanie

Cześć, posiadam periodic audio BE. Dziś zakupiłem sobie DAC dragonfly RED. Mam wrażenie ze na DACu słuchawki grają gorzej. Czy on po prostu nie lezy pod te słuchawki? CZy lepiej je odpalac bez DACa?

Anyway chciałbym  kupić coś nausznego do kompa z dobrą sceną (gdyż będę grał też w gry) pod dragonfly RED.

Budzet 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak chcesz kupić Blacka to wal do mnie bo akurat mam na sprzedaż.Miałem go podpiętego pod Edifiery 1600 i grało to świetnie.Do tej pory korzystałem non stop z tego połaczenia ale zmieniam monitory w tym tygodniu na pasywne więc ważka leci na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, gumiak9 napisał:

Dragonfly Black i Red to świetne sprzęty, zwłaszcza teraz w tej cenie. Jedyny ich minus to brak mocy (oczywiście nie mowa o głośności), ale nie każdym słuchawkom tego trzeba. Pójście w stacjonarkę też nie daje oczywistego rezultatu, pełno sprzętu niewartego swojej ceny ( tempotec serenade, smsl m3 czy dac-x7). Jak ktoś ma bardziej wymagające słuchawki to polecam podłączyć do Black czy Reda taniego bravo v2 a gwarantuje, że zagra jak wiele sprzętów za 1000zł i więcej.

To że w każdej kategorii cenowej jest masę gratów niewartych ceny czy wręcz śmieci, to jasne. Zawsze można znaleźć takie które za 4000 PLN zagrają jak ****o. Z prostego powodu, ludzka chęć łatwego zysku jest nieograniczona. W tym sensie takie coś jak Red może zagrać jak 1000 pln i więcej. 
Ale jak już porównujesz z naprawdę dobrymi rzeczami za 1000 PLN i więcej, to nie. Nie zagra. Red po prostu jest strasznie słaby.
Sorry, bad news. Nie ma highendu, ani nawet midfi za parę stówek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy red ruszy AKG, które lubią prąd, ale jakoś to może zagra. Słuchawki w cenie warto rozważyć.
 


Nie każdy je docenia, D600 ja tak. Nie grają tak jak HD600 bo choć scenę mają pokaźną to dalej słuchawki zamknięte, na padach od BW teraz je mam (takie z ali do mnie jadą właśnie) na których jest "luźniej" i jest więcej powietrza (ja wolałem je na orginlanych ale efekt z BW jest naturalniejszy). Do reda mogly by się sprawdzić. Razem z GO720 to był zestaw który dawał mi bananka na twarzy. 

Z otwartych to może HE400i HE4XX, ale wtedy pewnie trzeba byłoby dodać wzmacniacz albo zamienić na jakieś kombo.

Mogę też sprzedać R70x z którymś z moich dwóch wzmacniaczy jakbyś był zainteresowany, też grają przyzwoicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, marek_m napisał:

 

Nie tyle "bad news", co odosobniona opinia :D 

Owszem, fakt.  Pomijając sytuacji jakichś audiofilskich scamów, to "płacisz więcej, więcej dostajesz",  Proste. 
Nawet wsród budżetowych marek takich jak Topping, który jest dość znany z tego że grają w miarę uczciwie i nie sprzedają audiofilskiego powietrza,  DAC D10 zagra nieporównanie gorzej niż d70 czy D90. 
Oczywiście, że dla wielu osób granie na poziomie Reda jest akceptowalne. Ja nie mam do nikogo pretensji. Ba, powiem więcej: to dobrze dla nich! ich portfeli, ich rodziny :D etc. 

Wspaniale, oby tak dalej :) 
Tylko że jak się zaczyna przekonywanie wszystkich dookoła, ze wydałem 400 PLN i mam ******sty sprzęt która gra jak te za 1000-2000, bo "nie słyszę różnicy", to to jest po prostu nieprawda. I tyle. Chcesz zostać na poziomie Reda? Proszę Cie bardzo! Lepiej dla Ciebie! Ale nie staraj się przekonywać ludzi że bez sensu jest wydawanie większych pieniędzy, bo różnicy nie ma. Owszem, jest. 

 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, gumiak9 napisał:

Więc podaj model daca (nie musi być miniaturowy) który w tej cenie jest dużo lepszy od Reda.

 

 

Mój Thinkpad gra lepiej. Marniutki Sanskrit 6th gra lepiej. Oneplus 5 gra lepiej, Geekout gra sporo lepiej. Ibasso to już przepaść. 

Niektóre tanie graty doczepione do Pi grają duuużo duuuużo lepiej.
O różnicy między Modi a Redem, to nawet nie ma co mówić. Podaje tylko przykłady rzeczy które dobrze znam. 
Po prostu jest różnica. Jak komuś wystarczy Red - spoko. nie ma problemu, ale niech nie wmawia sobie i innym, że to jest uber-dac i sprytny sposób na to żeby mieć coś co jesst warte np 1500 za 400. 

Modi jet niezły, i zawsze go polecam, ale zapewne jest sporo gorszy od Yggdrassila i ja to akceptuje, zamiast wmawiać sobie i innym że zrobiłem deal stulecia, bo mam to samo co te durne audiofile co płacą 5 razy tyle. A nie. Dostajesz to, za co płacisz. 
 

Edytowane przez roger987
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Nie wiem czy red ruszy AKG, które lubią prąd, ale jakoś to może zagra. Słuchawki w cenie warto rozważyć.

Skoro Black daje radę, to tym bardziej z Redem warto wziąc pod uwagę AKG 712.

10 minut temu, roger987 napisał:

Modi jet niezły, i zawsze go polecam, ale zapewne jest sporo gorszy od Yggdrassila...
 

Moja opinia - trzymając się podobnej retoryki. Przez chwilę miałem zajawkę na R2R, skoro Yggdrassill przegrywał benchamarki z DACami HOLO , które po testach mi się nie podobały, tak jak słaby musi być w zwązku z tym polecany przez Ciebie Modi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, roger987 napisał:

Oneplus 5 gra lepiej,

Ja odkąd przesiadłem się na 5t nie używam słuchawek, drętwe brzmienie i zero mocy. Napisałem, że Red i Black z bravo v2 gra na poziomie 1000zł, co nie jest wyczynem. Dla mnie dobry sprzęt to taki przy którym zostajesz, bo żeby odczuć różnicę nie wydajesz 100 czy 200zł tylko drugie tyle. 

 

5 minut temu, roger987 napisał:

Dostajesz to, za co płacisz. 

Mówiłem to w przypadku chińskich lamp, "to nie może grać, wsadzają tani chłam". Po żonglerce Siemensami, Mullardami,  Telefunken siedzę na chińskiej lampie niewiadomego pochodzenia co kosztowała pewnie 30-40zł. Jest gość na YouTube co na słowo karta dźwiękowa dostaje piany, powinien posłuchać aim sc808 na bursonach i po modach Mikołaja a nie sypać stereotypami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Palpatine napisał:

Grubo odplynaleś 😂

Mozemy zmienic narracje. To ze Tobie tak się wydaje, nie znaczy ze musisz nam wmawiać ze tak jest.

Mi się nie wydaje. Dobry grat za 300 PLN gra gorzej od dobrego grata za 4000 PLN. 

Nie rozumiem, co w tym kontrowersyjnego dla logicznie myślącego człowieka. 

Oczywiście może być bardzo kontrowersyjne dla kogoś kto ma coś za 400 PLN i uważa że to mistrzostwo świata wszechwag. 

24 minuty temu, dj1978 napisał:

 

Moja opinia - trzymając się podobnej retoryki. Przez chwilę miałem zajawkę na R2R, skoro Yggdrassill przegrywał benchamarki z DACami HOLO , które po testach mi się nie podobały, tak jak słaby musi być w zwązku z tym polecany przez Ciebie Modi...?

benchmarki? Błagam :D 

12 minut temu, gumiak9 napisał:

Ja odkąd przesiadłem się na 5t nie używam słuchawek, drętwe brzmienie i zero mocy. Napisałem, że Red i Black z bravo v2 gra na poziomie 1000zł, co nie jest wyczynem. Dla mnie dobry sprzęt to taki przy którym zostajesz, bo żeby odczuć różnicę nie wydajesz 100 czy 200zł tylko drugie tyle. 

 

 

Oneplus faktycznie mocą specjalną nie grzeszy, ale i tak bardziej mi się podobało niż Red, który był dla mnie straszliwym suchotnikiem.. Ale rozumiem, że komuś może się podobać bardziej Red. Spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzisz każdy ma prawo do własnej opinii. Wg mnie Red gra bardzo poprawnie jak na swoją cenę, dużo lepiej od no. Ibasso DX150 z fabrycznie sprzedawanym ampem. Różnica w cenie jest bardzo duża, tylko można sobie zadać pytanie ile w Ibasso kosztują same kostki które odpowiadają za dzwiek a ile to koszt ekranu, baterii, systemu obudowy itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć.

Osobiście wolę  Shanling UP2 ( własne zasilanie ) i Encore mDSD (wyjscie optyczne)  od R czy B.  Wszystkie 4 były używane prze moją osobę.

Pytanie pierwotne dotyczyło Słuchawek do 1 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, dj1978 napisał:

A Twoje opinie to nie benchmarki tylko teologia...?

Ale ja przecież nie każę nikomu kupować sprzętu który mi się podoba. Przypominam tylko prostą rzecz: że jeśli nie masz do czynienia ze scamem, to za większe pieniądze dostaniesz lepszy sprzęt. Że generalnie klocek za 5k będzie grał lepiej niż klocek za 400 PLN. To jest oczywiście zasada od której są wyjątki. 
BTW o jakie benchmarki ci dokładnie chodzi. ?

42 minuty temu, Palpatine napisał:

Widzisz każdy ma prawo do własnej opinii. Wg mnie Red gra bardzo poprawnie jak na swoją cenę, dużo lepiej od no. Ibasso DX150 z fabrycznie sprzedawanym ampem. Różnica w cenie jest bardzo duża, tylko można sobie zadać pytanie ile w Ibasso kosztują same kostki które odpowiadają za dzwiek a ile to koszt ekranu, baterii, systemu obudowy itd.

Rozumiem, oczywiście że każdy ma prawo do własnej opinii. Tobie podoba sie bardziej Red niż DX156? Ok, mogę sie trochę zdziwić, ale ok. AMP6 trochę ogranicza w klarowności DXa. Ale tutaj trzeba byłoby dodać że wymiana na AMP8 dość mocno zmienia obraz. 
Odnośnie kosztów ekranu, softu... etc.  masz rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, dj1978 napisał:

opinie i porównania użytkowników, to nic innego jak benchmarki.

Racja. Z zastrzeżeniem że niektórzy nie mają zielonego pojęcia co słyszą, w szczególności chodzi mi o sprzęt budżetowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

powiem tak,

Red zaczął robić robotę na laptopie w pracy, gdzie nie przenoszę gabarytów by podłączyć do laptopa. Na pewno go sobie zostawię.

Będę celował zatem w coś nowego do domu. Będę musiał sprawić sobie cały zestaw prawdopodobnie do max 2500, jednak więcej nie będe chcial wydawać w sprzęt muzyczny, bo już z początkiem roku poszło mi prawie 2k (wiem, są ludzie którzy wydają więcej). Żona mnie prędzej czy później udusi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup coś za 500-600zł jak Fidelio X1 czy HM5 i zostaw sobie Red, używane Nightowl trafisz za 700-750 zł i za 1000zł dobry zestaw do domu i z laptopem. Jak nic nie będzie Ci pasowało to wtedy szukaj dalej. Stacjonarnie też można, wtedy wybór jest łatwiejszy, choćby Xduoo ta-01b z dt990 to też super zestaw za trochę ponad 1000zł. Xduoo chwalą też z hd600, ale nie słuchałem go z nimi, bo sprzedałem je wcześniej. W Twoim przypadku sprawdza się stara reguła - najpierw wybierz docelowe słuchawki, potem dobieraj źródło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HM5 zacne słuchawki, ale one jakieś paradoksalne są bo najlepiej to mi na taczce 4g zagrały.... Więc ja bym szukał do nich jakiegoś ciepłego źródła, ich zaletą jest czystość grania i wysunięta średnica. D600 i tak imo wyraźnie lepsze dla mnie były: większa, bardziej rozłożysta scena i lepsza holografia. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności