Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki pod dragonfly red - gorsze granie?


Aleandir

Pytanie

Cześć, posiadam periodic audio BE. Dziś zakupiłem sobie DAC dragonfly RED. Mam wrażenie ze na DACu słuchawki grają gorzej. Czy on po prostu nie lezy pod te słuchawki? CZy lepiej je odpalac bez DACa?

Anyway chciałbym  kupić coś nausznego do kompa z dobrą sceną (gdyż będę grał też w gry) pod dragonfly RED.

Budzet 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
Teraz, Aleandir napisał:

@trez0r 

tzn?

Red, 1st primo - za słaby, 2nd primo - lubi lampę. Generalnie pod DF chyba bym "poszedł" w NightOwl/Hawki... a napewno potrzebujesz wokołousznych? :P Red z ER4XR mi się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Play

hmm cos mi po prostu chyba windows 10 pomieszal, jest ok

Czy polecicie jakies zamkniete sluchawki do 1000zl pod dragonfly red?

Celem -> gry jakas muzyka, ogromna scena, szczegolowosc.

Myslalem nad hd600, ale przeraza mnie troche slaba scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@trez0r

z dokanalowych podlaczam juz periodici BE niedawno zakupione wiec nie bede celowal w IEMy.

Moge sprobowac wydac jakis wiekszy budzet, czy wymienic DF red na lampe?

a AKG k550 jak bedzie sie zgrywac z DF red? Moze troche nizsza polka niz hd600.

Edytowane przez Aleandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Aleandir napisał:

@Play

MKII czy MKIII?

co do akg k550 jak one sie zgrywaja z dragonfly red?

Największą scenę miała pierwsza rewizja. Druga była nieco bardziej muzykalna z nieco mniejszą sceną. Trzeciej rewizji nie znam. Co do zgrania to mogę tylko wróżyć, bo Reda słuchałem tylko z Nighthawkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@trez0r

troche tak ;D ciekawilo mnie tak zachwalane df red. W razie czego mam mozliwosc zwrotu.

 

czyli troche spapralem na to wyglada.

To moze inaczej, co bys polecil pod periodic BE? Jaki DAC? Pod dany dac bym pozniej dopasowywal jakies sluchawki wokoluszne.

Szukalem tez cos mobilnego, gdyz dac chcialem zabierac ze soba do pracy

Edytowane przez Aleandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Aleandir napisał:

@trez0r

 

CIACH

To moze inaczej, co bys polecil pod periodic BE? Jaki DAC? Pod dany dac bym pozniej dopasowywal jakies sluchawki wokoluszne.

Szukalem tez cos mobilnego, gdyz dac chcialem zabierac ze soba do pracy

Ja lubię Periodic z Radsone ES100, albo Mojo - ale wiesz, gust jest jak d***... czyli raczej szukałbym _nie_ na ess90x8. Tak czy inaczej własne uszy powiedzą prawdę. :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@trez0r

bede musial przetestowac Radstone ES100, tez duzo dobrego czytalem. To bylaby bardziej mobilna wersja.

A co do stacjonarki, troche utknalem, nie chcialem kupowac kilku dacow tylko korzystac z jednego, w drodze i w domu. 

Rozumiem ze najlepiej dac es100 w drodze, a w domu jakas lampa + dac i wtedy celowac w jakies sluchawki z fajna scena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Aleandir napisał:

@trez0r

CIACH

Każdy ma inną receptę na sukces, nikt raczej tak "zero-jedynkowo" Tobie na tak postawione pytanie nie odpowie... Co dla jednych jest optymalne, dla drugich może być drogą przez mękę - jest to bardzo indywidualna sprawa. Myślę, że jeszcze DAPy są dobrą opcją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Play

chcialem zamkniete, ale z zamknietych nie moge znalezc  zblizonego dzwieku do hd600 , je akurat mialem na uszach i mocno mi sie podobaly, ale niestety nei wiem czym byly napedzane. Myslalem ze dragonfly red wystarczy by je napedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do Red mi pasują ciemne słuchawki, raczej łagodne bez podbitej wyższej średnicy i wysokich, wszelkie szeleszczące można odpuścić. Z tanich nausznych hd330 grają z nim dosyć dobrze. Testowałem z nim trochę modeli, z zamkniętych isk hp9999, srh840, ath m40,  hp-580 i nie podeszło nic. Z otwartych isk hp2010, hi2050, ts-671, trochę superluxów i wiele innych. Fidelio X2 brzmiały poprawnie choć jak dla mnie odrobinę zbyt ostro, ale ja lubię złagodzoną średnice i wysokie. Jeżeli X1 są łagodniejsze to mogłyby nieźle się z nim zgrać, bo X2 wystarczało mocy z Redem. Najlepiej samemu próbować, gość któremu sprzedałem Red słucha go z brainwavz hm5 i jest zadowolony, może niekoniecznie trzeba iść w hd600.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym proponował na początek wymianę Reda na Blacka bądź Es100, skoro te doki wymagają ciepłego źródła. Do tego bym kupił Philipsy shp9500 z allegro - grają całkiem przestrzenie i powinny się dobrze zgrać z Blackiem. I byłby na początek fajny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, gumiak9 napisał:

Fidelio X2 brzmiały poprawnie choć jak dla mnie odrobinę zbyt ostro, ale ja lubię złagodzoną średnice i wysokie. Jeżeli X1 są łagodniejsze to mogłyby nieźle się z nim zgrać, bo X2 wystarczało mocy z Redem.

X1 są zdecydowanie łagodniejsze od X2, więc z Redem powinny grać OK - jakby co to moje są wciąż na sprzedaż ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, Aleandir napisał:

@Play

teraz po przegladaniu forum i negatywnych komentarzy w tym temacie zastanawiam sie czy nie sprzedac reda i kupic aune x1s i pod to np. HD600. Czy to bedzie dobry wybor?

Moje 3 grosze, bardzo subiektywne. DF to po prostu dość  słaba proteza przenośnego sprzętu. Takie  wynalazki jak ten DF po prostu nie grają, już lepsze są niektóre telefony. A przerobiłem ich parę, godny uwagi był Geekout, tylko zupełnie niepraktyczny, co praktycznie kasowało jego zastosowanie mobilne. Od razu piszę, że tego nowego  dynksa od Ibasso nie słuchałem. 
Jak nie chcesz żeby sprzęt był mobilny, a grał dobrze, to nie ma co się zastanawiać, idź w stacjonarkę.  W tańszych zestawach brałbym coś na AK. Sabre ma tendencje do suchości i jasności w niższych poziomach cenowych. Zawsze będziesz miał coś co ci będzie przypominało Red-a :D 
A jak mimo wszystko chcesz mobilnie, to DAP, np ibasso DX160. 

A najlepiej: Jesteś z Wawy, masz mp3store i audiomagic pod nosem. Idź ze słuchawkami, posłuchaj, nie słuchaj sugestii, bierz co ci się podoba :D 

 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nie wiem. Ja tam DFB spokojnie używałem jako daca do wzmaka kolumnowego. Innego kilka razy droższego też, ale że różnic nie było, a DFB leżał niewidoczny zaa sprzętem i nie wymagał dodatkowego zasilania to został. Teraz już też tam nie gra bo mam daca we wzmacniaczu.  Ale gra z laptopem. Może mam za słaby słuch albo wyobraźnię żeby dacami się jarać za grubą kasę.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Rafacio napisał:

No nie wiem. Ja tam DFB spokojnie używałem jako daca do wzmaka kolumnowego. Innego kilka razy droższego też, ale że różnic nie było, a DFB leżał niewidoczny zaa sprzętem i nie wymagał dodatkowego zasilania to został. Teraz już też tam nie gra bo mam daca we wzmacniaczu.  Ale gra z laptopem. Może mam za słaby słuch albo wyobraźnię żeby dacami się jarać za grubą kasę.

Dragonfly Black i Red to świetne sprzęty, zwłaszcza teraz w tej cenie. Jedyny ich minus to brak mocy (oczywiście nie mowa o głośności), ale nie każdym słuchawkom tego trzeba. Pójście w stacjonarkę też nie daje oczywistego rezultatu, pełno sprzętu niewartego swojej ceny ( tempotec serenade, smsl m3 czy dac-x7). Jak ktoś ma bardziej wymagające słuchawki to polecam podłączyć do Black czy Reda taniego bravo v2 a gwarantuje, że zagra jak wiele sprzętów za 1000zł i więcej.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności