Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zakupy z Aliexpress


LordMord

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj - 22 kwietnia, późnym wieczorem, a w zasadzie już nocą - dostałem odpowiedź od PayU na pytanie zadane 1 kwietnia w sprawie problemów z płatnością na ali, o czym pisałem wyżej. A dwa dni wcześniej - 20 kwietnia - otrzymałem przesyłkę z produktem przy którym wystąpił ten problem. Szybcy są. Nawet poinformowali mnie, że środki przekazane poprawnie, hehe.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odebrałem dziś paczkę z ali na nowych zasadach (od 1.07.2021). Nie naliczono mi (taką mam nadzieję) cła i vatu.

Może dlatego, że jej wartość to drobiazg za kilkadziesiąt zł (termokurczki i kabelki do płytki prototypowej).

 

A jak u Was z przesyłkami po 1.07?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xxxmiloszxxx napisał:

Odebrałem dziś paczkę z ali na nowych zasadach (od 1.07.2021). Nie naliczono mi (taką mam nadzieję) cła i vatu.

Może dlatego, że jej wartość to drobiazg za kilkadziesiąt zł (termokurczki i kabelki do płytki prototypowej).

 

A jak u Was z przesyłkami po 1.07?

Doliczają VAT przy podsumowaniu płatności. Gorzej, że nie ma jak podać NIP do faktury, bo bym wrzucił na firmę. Muszą to skorygować, bo wklejanie tego razem z adresem wysyłki może spowodować problem prxy wysyłce, jak to Chińczyk skopiuje na etykietę. Może dodadzą opcję kont firmowych? W ogóle to jakieś kuriozum jest obecnie, bo podmiot jest w Holandii i nie wierzę, że nie mają numeru VAT UE. Firmy z aktywnym VATem UE mogłyby kupować nadal płacąc netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 20:44, majkel napisał:

Doliczają VAT przy podsumowaniu płatności. Gorzej, że nie ma jak podać NIP do faktury, bo bym wrzucił na firmę. Muszą to skorygować, bo wklejanie tego razem z adresem wysyłki może spowodować problem prxy wysyłce, jak to Chińczyk skopiuje na etykietę. Może dodadzą opcję kont firmowych? W ogóle to jakieś kuriozum jest obecnie, bo podmiot jest w Holandii i nie wierzę, że nie mają numeru VAT UE. Firmy z aktywnym VATem UE mogłyby kupować nadal płacąc netto.

Firmowe konta masz na Alibaba.com, Aliexpress jest dla maluczkich

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Idzie jakoś sprawnie odprawa celna droższych towarów? Niby mamy już opłacony VAT, ale jak to wygląda w praktyce? Moja paczka z dropa leży na cle już prawie miesiąc, ale tam VAT jest dopiero do naliczenia.

Dobra, nie było tematu, jednak Ali nie dolicza VAT, a tylko wyświetla cenę brutto.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie paczka za mniej niż 70 PLN leży już od 23 sierpnia z adnotacją, że cło zakończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności