Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zakupy z Aliexpress


LordMord

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę rozpocząć na niedużą skalę sprowadzać słuchawki i elektronikę z Chin i pytania

1. Jest jakiś sposób żeby uniknąć cła?

2. W jakim banku jest obecnie najbardziej opłacalne konto z płatnościami za granicę

No i finalnie padło na konto walutowe w Alior banku, jestem mega zadowolony

 

Dzięki za pomoc!!

Edytowane przez LordMord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LordMord napisał:

1. Jest jakiś sposób żeby uniknąć cła?

1. Kupować z europy jeśli się da. Jeśli nie czyli wysyłka tylko z chin to ruletka. Możesz kupić z innych sklepów i na więcej paczek rozłożyć to może nie przekroczysz wartości cła (i vatu)

2. Nie potrzebne jest takie konto już (przynajmniej do aliexpress). Na ali płacisz przez przelewy24 i nie ma żadnej prowizji itp. rzeczy. Kurs też jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LordMord napisał:

Cześć, chcę rozpocząć na niedużą skalę sprowadzać słuchawki i elektronikę z Chin i pytania

1. Jest jakiś sposób żeby uniknąć cła?

2. W jakim banku jest obecnie najbardziej opłacalne konto z płatnościami za granicę

 

Dzięki za pomoc!!

Możesz pojechać do chin, kupić na miejscu i przywieźć w walizce. Tylko nie za dużo i bez pudełek bo Cie na granicy mogą sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LordMord napisał:

Cześć, chcę rozpocząć na niedużą skalę sprowadzać słuchawki i elektronikę z Chin i pytania

1. Jest jakiś sposób żeby uniknąć cła?

 

Kretyn czy prowokator ze skarbówki / UC ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LordMord napisał:

Cześć, chcę rozpocząć na niedużą skalę sprowadzać słuchawki i elektronikę z Chin i pytania

1. Jest jakiś sposób żeby uniknąć cła?

2. W jakim banku jest obecnie najbardziej opłacalne konto z płatnościami za granicę

 

Dzięki za pomoc!!

Cło na elektronikę praktycznie nie występuje, po pierwsze poczytaj przynajmniej 10 minut na ten temat...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bartiss napisał:

Vat tak:) Chodzi mi o to, że jak się jest tego typu "przedsiębiorca" i chce się unikać opłacania 500+ i nowych wspaniałych autostrad to wypadałoby wiedzieć cokolwiek na ten temat:)

To przez ostatnie 6 lat powstał choćby metr nowej autostrady? 😮 

 

Cło jest znikome, i nie warto go unikać jeśli chce się tym handlować. Pytanie co kto rozumie przez "małą skalę", ale unikanie tego gdy chce się to sprzedać jest nie rozsądne(lekko mówiąc). Z resztą mimo zapisów mówiących o możliwości bycia zwolnionym przy zakupach do określonych kwot na użytek własny, istnieją przepisy wykluczające z tego zakupy zdalne(przesyłki itd.). Co oznacza że jeśli faktycznie nie chcesz mieć problemów i kupujesz coś dla siebie i bardzo chcesz się uprzeć na ominięcie VAT'u i/lub cła to czeka Cię wycieczka do Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem wczoraj 2 zamówienia na Ali. Płatność PayU. Oba według PayU opłacone i sklep otrzymał środki. Na panelu w Ali jedno widnieje jako opłacone i nawet już wysłane, a drugie ciągle czeka na opłacenie i niedługo zostanie anulowane. Miał ktoś podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę Revolutem i nie miałem takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na innych forach u kilku osób podobne problemy w ostatnim czasie (Przelewy24, karta). Nie śledziłem, nie wiem jak się zakończyły. Widać coś im się "psuje". Daj znać jak się zakończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen sukces. Płatność w końcu potwierdzona przez Ali.

A co się stało? Nie wiem :D Pisałem do PayU z ich formularza. Nic mi do teraz nie odpisali.

Pisałem do sprzedawcy, napisał, żeby do Ali napisał, bo on nie widzi płatności.

Napisałem do bota Ali. Dostałem odpowiedź, że "ni ma pinionszkóf".

Zjadłem śniadanie.

Minęła godzina.

Chciałem już dzwonić do PayU, a tutaj mejl od Ali, że płatność powiodła się.

Nie wiem czy system płatności gdzieś pomiędzy PayU, bank, Ali się zakrztusił na prawie 24h. Czy może ktoś coś w tej sprawie zrobił. Ale koniec końców zamówienie dojdzie do skutku. Przyjaciel z Hong Kongu napisał, że jutro wysyła :win:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Inszy napisał:

Oby nie trzeba było reklamować, bo aktualnie poczta nie realizuje przesyłek do Chin ;) 

Niekoniecznie Grzesiu. Przez ASS idą do Liege a z liege jak z EU więc przychodzą, sam w ostanich 2 tygodniach odebrałem 4 paczki, ostatnia w poniedziałek przyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście ostatnio jakieś opóźnienia w dostawie paczek z Ali?

 

Albo jakieś błędy/niepełne informacje na stronach do śledzenia przesyłek z Ali? Typu, że np. 2,5 tygodnia temu wyleciało samolotem z Chin/od tygodnia leży w Belgii ...i cisza, brak zmian w śledzeniu od tego czasu, a paczka była na miejscu bez żadnych powiadomień w stylu awizo?

Bo jeżeli one sobie gdzieś tam latają/leżą w świecie to pół biedy, ale jak są na miejscu bez powiadomienia to bardzo niedobrze :P  

W normalnych czasach często nie miałem awiza papierowego ale tracking z ali/pp pokazywał, że poczta awizowała.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 9 i 10 marca rzeczy na ali i jedne przyszły 25 i 26 a ostatnia 30 marca. W Liege leżały 3 do 5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jaro54 napisał:

Zamawiałem 9 i 10 marca rzeczy na ali i jedne przyszły 25 i 26 a ostatnia 30 marca. W Liege leżały 3 do 5 dni

A tracking na stronach podawał na bieżąco prawidłowe informacje?

 

9 minut temu, Zamoy72 napisał:

Poczta Polska informowala o opóźnieniach w aktualizacji statusu przesyłek. Chyba 2 dni opóźnienia.

Tak, słyszałem o tym. Ale sytuacja o którą mi chodzi to albo paczki utknęły w świecie albo tracking zawiódł. A jak tracking zawiódł to nie zobaczę numeru z PP. A teraz każde wyjście na PP grozi śmiercią ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trackng zagraniczny tak, bo jak pisał @Zamoy72 na stronach poczty Polskiej były 2-dniowe opóźnienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności