Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac+amp, który zagra na poziomie DX160 lub lepiej:)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rozglądam się za dac+ampem do użytku stacjonarnego, na stolik nocny, który zrobi dobrze słuchawkom dokanałowym, których używam do nocnego słuchania muzyki. A więc nie potrzebuje mocy do wysterowania pełnowymiarowych słuchawek, ani nie planuję (moja żona tym bardziej) zakupu takowych. Zależy mi na jakości, nie mocy. Tidala HiFi będę streamował przy pomocy optyka z Chromecasta Audio. Więc po jakości musi posiadać wejście optyczne. Zasilanie bateryjne nie jest potrzebne, bo będzie wpięty do kontaktu.

 

Nie chcę LG v30, nie chcę dongla do telefonu, bo nie mam usb-c. DAP, jak widzicie, nie jest mi potrzebny, bo mobilnie (dla mnie oznacza to na spacerach po lasach itd.) wystarczy mi telefon, ew. np. Radsone es100.

 

Jeszcze kwestia budżetu. Myślę sobie, że skoro dx160 kosztuje 1600 złotych, to taki dac+amp bez androida, dotykowego wyświetlacza itd. powinien być tańszy i chciałbym coś znaleźć do 1000 złotych. Xduoo 05 plus, Topping DX3 pro,  Aune X1s... W tej chwili mam FX Audio Dac X6. I jest ok., ale chciałoby się lepiej :)

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam czegoś takiego i jest ciężko. Poza ww. Toppingiem nie za bardzo jest w czym wybierać co zagraloby przynajmniej tak dobrze jak ibasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Play napisał:

 

Mam Khadas Tone Board który w pomiarach wypada pomiędzy tym toppingiem a aune. Za 300zł to bardzo porządne granie ale nie jest to taka petarda jak sugerują pomiary. Nie mam tego za bardzo do czego porównać żeby ocenić ale nie jest to poziom ibasso, a wedle pomiarów to powinno być lepsze od uznanych stacjonarek do paru tysi :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety, ale wykresy nic mi nie mówią, bo się na tym nie znam. Po prostu nie potrzebuję funkcjonalności dx160, ale chciałbym jego poziom grania za niższe pieniądze, bo rezygnuję z Androida, dotykowego ekranu itd. Tak to sobie "po chłopsku" wykombinowałem 🙂 I właśnie pytam was na forum, czy to jest proste i  możliwe w tym całym audio🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Mam Khadas Tone Board który w pomiarach wypada pomiędzy tym toppingiem a aune. Za 300zł to bardzo porządne granie ale nie jest to taka petarda jak sugerują pomiary. Nie mam tego za bardzo do czego porównać żeby ocenić ale nie jest to poziom ibasso, a wedle pomiarów to powinno być lepsze od uznanych stacjonarek do paru tysi :D

No pomiary to jedno - dla mnie to jest jakiś wyznacznik by się zainteresować, ale nie powiem o tym, że jest to informacja bezwzględna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał:

Z tych podałeś w pierwszym poście to znam XD-05 plus. Nie robilem co prawda pełnego testu bo na dzień dobry wydał mi się suchy, jasny i niedociążony więc szybko powędrował z powrotem do pudełka. Pozostałych nie znam :)

 

ja miałem XD05 bez plusa, i tam była schowana średnica, oddalony całościowo przekaz(przy czym dobrze na szerokośći), zimny w stronę klinicznego. "velvet sound" do tego w gratisie. Nie podchodziło mi to czy to na hd600,dt990 czy czymkolwiek innym, mocno mnie do akm zraziło. 

 

z drugiej strony shanling m5s juz baardzo fajnie gra(minimalny velvet tylko), sluchalem tez fiio m6 tez dobrze(ciut mocniej velvet soundowy)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojo, to zastanawia mnie, czy nie ma on zdecydowanie mniejszej sceny niż dx160, patrząc po recenzjach i opiniach. No i cenowo wychodzi jak za dx160. I wtedy dx160 wygrywa funkcjonalnością, stąd szukam urządzenia do 1000 złotych, by o podobnej jakości dźwięku, było korzystniej cenowo.

 

Ifi zen wygląda ciekawie i kosztuje 599 złotych. Gdyby był jeszcze optyk, to idealnie.

 

 

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności