Skocz do zawartości

Test odtwarzacza FiiO M15


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2020 o 21:07, Adam 76 napisał:

Ja tam pozostałbym wierny SR25, gra na tyle OK, że można już spokojnie odpuścić jeszcze większe szaleństwo "cenowo-dapowe" o które tak sprytnie zabiegają producenci naszych zabawek. A jak się już trochę znudził to zrobić sobie 2 tygodnie rozbratu, po tym czasie znowu będzie grał pięknie. 

Pięknie, ale tak samo, a nie piękniej🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Miałem na odsłuchu razem z M15 Astella SP1000M. Kupiłem M15 ...
Tak, grzeje się.
Uważasz,że M15 jest lepszy od Shanling M6 Pro? Jak je porównasz?

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 5.09.2020 o 20:12, chico99 napisał:

 

W tej kwestii, postaraj się odsłuchać też Cayina N6II/T01.

W tzw międzyczasie trafił do mnie Cayin co prawda bez płyty T1 a ze standardową i e1. Pięknie to grało, ale ostatecznie zostałem przy Fiio. M15 to jedak zjawiskowa scena. Ostatnio posłuchałem na nim kilka par dużych planarów i zwątpiłem w sens budowy toru stacjonarnego.

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZebLong napisał:

W tzw międzyczasie trafił do mnie Cayin co prawda bez płyty T1 a ze standardową i e1. Pięknie to grało, ale ostatecznie zostałem przy Fiio. M15 to jedak zjawiskowa scena. Ostatnio posłuchałem na nim kilka par dużych planarów i zwątpiłem w sens budowy toru stacjonarnego.

M15 też mam. Ja nie włączałeś trybu słuchawek nausznych to go odpal. Nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chico99 napisał:

M15 też mam. Ja nie włączałeś trybu słuchawek nausznych to go odpal. Nie pożałujesz.

 

Jadę na tym trybie prawie bez przerwy😁 W moim odczuciu nawet Kann Cube nie był w stanie tak wysterować moich "małych" Audeze.

Dla lampowego ciepełka podpinam też M15 do mojego Cavallego, ale to nie z braku mocy. Raczej dla dodatkowego koloru.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazje porównywac ten DAP z A+K Kann Alpha. Jakość dźwieku to ta sama półka cenowa. M15 na AKM, Kann Alpha na Sabre. 

Ja osobiście wubrałbym A+K ze względu na to, że on jest po prstu DAPem. A tamten to otwarty Android, którego nie cierpię.

Dla miłosników streamingu na obu chodzą wszelkiej masci Tidale, które moim daniem nie maja żadnego startu do grania z plików z karty.

Słuchane było z Senkami HD820 i HD800S. W trybach zbalansowanych. Oba playery dają lepszą jakośc dźwięku od mojego Cayina N3Pro ale ja osobiście róznicy cenowej do nich bym nie dopłacił.

 

M15 ma moim zdaniem fatalną ergonomię. Łapiąc player na pewno wciśniesz którys klawisz. Ergonomia Kanna jest wzorcowa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Cayin N3Pro odtwarza pliki SACD ISO (oczywiście pliki DSF i DIFF też). Czy M15 również?

 

Znalazłem tylko na stronie Amazona odpowiedź godną dyplomacji polskiego rządu:

 

Answer:
The M15 supports DSD files up through DSD256 from micro SD memory and DSD512 when used as an external DAC. 
 
 
W dniu 6.02.2020 o 20:52, chico99 napisał:

Pomijając dziwaczne pokrętło u góry, bardzo przypomina shanlinga M6.

 

To dziwaczne pokrętło to ... normalny analogowy potencjometr (a nie cyfrowa regulacja głośności).

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj i M15 i N3Pro.

Bez dwóch zdań M15 gra lepiej. Oba po balansie na HD800S. 

M15 prowadzi dźwięk z taką ... lekkością. Na scenie wszystko lepiej poukładane. Lepsza separacja instrumentów co daje większą naturalność. W N3Pro wszystko wchodzi na siebie. To sa nianse ale wyraźnie słyszalne na takich słuchawkach. I w M15 jednak lepiej prowadzona linia basu. N3Pro stawia bardziej na te wyższe zakresy. 

W M15 ten dźwiek po prostu ... płynie w powietrzu. Lekkość i powiewność, pełna swoboda. Nic i nikt się nie męczy, nic nie przeszkadza. N3Pro gra jednak z pewnymi oporami ;) .

 

Chyba będzie trzeba zrobić dopłatę choć wtedy ... lepiej przetestuję Kann Alpha, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Ja po prostu nie cieprię Androida na wierzchu i w M15 wszystko jest nie do audio. To jest po prostu telefon bez telefonu z funkcją słuchania muzyki w zarąbistej jakości.

 

Kiedyś jak nie było takich DAPów, 9-10 lat temu pojawił się iBasso DX100. Obsługa koszmar (ubogi Android, lagi, słaby procek, grafika do doopy) ale ... ta jakość dźwięku ... na maxa, na tamte czasy. To jest protoplasta wszystkich dzisiejszych, topowych grajków DPA/ Mam go do dzisiaj, z sentymentu. Dzisiaj prawie wszystko daje mu w doopę. Ale bez problemu napędzał Senki HD800.

 

Ale ... jak dla mnie M15 ma jedną podstawową wadę w porównaniu z N3Pro ... jest zbyt wielki.

To cegła większa nawet od stereńkiego iBasso DX100 !!!

 

 

 

Mocowo po balansie N3Pro daje radę i ... moim zdaniem (nie mierzyłem choć to łatwo, nie chce mi się) bije M15. 

Edytowane przez pmcomp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pmcomp napisał:

Mocowo po balansie N3Pro daje radę i ... moim zdaniem (nie mierzyłem choć to łatwo, nie chce mi się) bije M15.

 

Po balansie obydwa osiągają 800 mW dla 32Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka ciekawostka - dwa porównania DX220 do M15 i dwa różne opisy.

Żeby nie było że się czepiam - dla mnie kolejna lekcja z serii "recenzje można czytać, ale potem trzeba posłuchać samemu". Każdy z nas inaczej odbiera i opisuje dźwięk.

 

1.

https://headfonics.com/fiio-m15-review/4/

"Of the two, the M15 comes across as a bit brighter but not ‘bright per se’. "

2.

https://kropka.audio/test/odtwarzacze/ibasso-dx220-recenzja/

"Odbieram też DX220 jako odtwarzacz jaśniejszy od M15, może nawet ostrzejszy."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - dwa porównania DX220 do M15 i dwa różne opisy.

Żeby nie było że się czepiam - dla mnie kolejna lekcja z serii "recenzje można czytać, ale potem trzeba posłuchać samemu". Każdy z nas inaczej odbiera i opisuje dźwięk.

 

1.

https://headfonics.com/fiio-m15-review/4/

"Of the two, the M15 comes across as a bit brighter but not ‘bright per se’. "

2.

https://kropka.audio/test/odtwarzacze/ibasso-dx220-recenzja/

"Odbieram też DX220 jako odtwarzacz jaśniejszy od M15, może nawet ostrzejszy."

 

Konradzie - to przecież może być kwestia słuchawek na których był robiony odsłuch. Abstrahując od tego że każdy ma nieco inne uszy to synergia sprzętu też gra pewna rolę

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konrad_a napisał:

Taka ciekawostka - dwa porównania DX220 do M15 i dwa różne opisy.

Żeby nie było że się czepiam - dla mnie kolejna lekcja z serii "recenzje można czytać, ale potem trzeba posłuchać samemu". Każdy z nas inaczej odbiera i opisuje dźwięk.

 

1.

https://headfonics.com/fiio-m15-review/4/

"Of the two, the M15 comes across as a bit brighter but not ‘bright per se’. "

2.

https://kropka.audio/test/odtwarzacze/ibasso-dx220-recenzja/

"Odbieram też DX220 jako odtwarzacz jaśniejszy od M15, może nawet ostrzejszy."

 

 

Nie pozostało nic innego jak dokonać własnego porównania:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny recenzent używa do tego typu testów porównawczych słuchawek referencyjnych, to raz.

Dwa, jeśli chodzi o modułowość DX220, to powinno się w porównaniach używać stokowego AMP1 mkII

jeśli innego to o tym wspomnieć.

I na koniec, miałem dx220 ze wszystkimi modułami, M15 wciąż mam i nie zgadzam się z żadną z tych

recenzji.

9 minut temu, ZebLong napisał:

Nie pozostało nic innego jak dokonać własnego porównania:)

Zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze firmware używany w momencie testów. 

 

Pamiętacie pewnie, co się działo kiedyś ze sprzętem iBasso. Dzisiaj już może nie ma aż tak skrajnych zmian po aktualizacjach oprogramowania układowego, ale nie można tego ignorować. Np. moim zdaniem FiiO M15 brzmi teraz jaśniej po ostatnich aktualizacjach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maciux napisał:

Do tego dochodzi jeszcze firmware używany w momencie testów. 

 

Pamiętacie pewnie, co się działo kiedyś ze sprzętem iBasso. Dzisiaj już może nie ma aż tak skrajnych zmian po aktualizacjach oprogramowania układowego, ale nie można tego ignorować. Np. moim zdaniem FiiO M15 brzmi teraz jaśniej po ostatnich aktualizacjach.

 

Też odniosłem takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny recenzent używa do tego typu testów porównawczych słuchawek referencyjnych, to raz.
Dwa, jeśli chodzi o modułowość DX220, to powinno się w porównaniach używać stokowego AMP1 mkII
jeśli innego to o tym wspomnieć.
I na koniec, miałem dx220 ze wszystkimi modułami, M15 wciąż mam i nie zgadzam się z żadną z tych
recenzji.
Zdecydowanie tak.
Problem w tym że to jest porównanie recenzji dwóch recenzentów :)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności