Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Samsung Galaxy Buds


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmienie nie w stylu AKG bo i niewiele już z tego AKG chyba zostało. Samsung kupił całego Harmana razem z nimi i kiedyś czytałem że rozwiązali austriackie AKG zwalniając pracowników. Teraz siedzibę mają w Californii i robią jak widać słuchawki bluetooth dla Samsunga.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga odnośnie tego, co znalazłem w teście. Jako były posiadacz Note 8 nie mogę się zgodzić, że słuchawki z zestawu były syfiaste, a suche brzmienie? Nigdy w życiu. Trik był prosty - srogo ponad 300h przebiegu i zmiana tipsów na coś z wąskim otworem. Ja używałem silikonów od Mee Audio albo czegoś  bardzo zbliżonego i wtedy grało to tak przyjemnie, że długi czas były to moje daily :) Tipsy z zestawu to była prawdziwa kaszana i jedyne co robiły, to wypadały z ucha i psuły dźwięk.

 

A poza tym to TWS są przyszłością na to wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spawn napisał:

 

A po czym to poznać na wykresie?

Jakoś zupełnie dziwnym trafem w słuchawkach bezprzewodowych za 500zł całe pasmo niemalże perfekcyjnie pokrywa się ze znaną linią docelową słuchawek dokanałowych, ale miejsce kluczowe dla lokalizacji wyglądające odpowiednio gdy obudowa słuchawek i cały układ słuchawka-budowa ucha są odpowiednie, tam słuchawki mają jedyny, powtarzam JEDYNY duży inaccurate peak na wykresie, bo nie można go skorygować, ponieważ jego głębokość i przesunięcie na wykresie zależy indywidualnie od budowy małżowiny i kanału słuchowego człowieka i by zrobić to odpowiednio trzeba robić indywidualny odlew ucha. ALBO zrobić dobrą obudowę :) I takie doskonałe słuchawki na papierze, dodatkowo bezprzewodowe i to jeszcze znanego producenta dostajemy za 500zł? Dla mnie100% equalizowane. Ale to nic złego, jeśli zrobione dobrze według zasad. To wręcz dobra wiadomość dla klienta, to lepszy dźwięk.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pioj napisał:

Jakoś zupełnie dziwnym trafem w słuchawkach bezprzewodowych za 500zł całe pasmo niemalże perfekcyjnie pokrywa się ze znaną linią docelową słuchawek dokanałowych, ale miejsce kluczowe dla lokalizacji wyglądające odpowiednio gdy obudowa słuchawek i cały układ słuchawka-budowa ucha są odpowiednie, tam słuchawki mają jedyny, powtarzam JEDYNY duży inaccurate peak na wykresie, bo nie można go skorygować, ponieważ jego głębokość i przesunięcie na wykresie zależy indywidualnie od budowy małżowiny i kanału słuchowego człowieka i by zrobić to odpowiednio trzeba robić indywidualny odlew ucha. ALBO zrobić dobrą obudowę :) I takie doskonałe słuchawki na papierze, dodatkowo bezprzewodowe i to jeszcze znanego producenta dostajemy za 500zł? Dla mnie100% equalizowane. Ale to nic złego, jeśli zrobione dobrze według zasad. To wręcz dobra wiadomość dla klienta, to lepszy dźwięk.

 

Sony mh750 też są blisko krzywej harmana (jeśli to masz na myśli mówiąc o znanej linii), a kosztują 20zł i nie mają equalizera z wiadomych przyczyn. 

 

Nie mówie że samsungi nie mają skorygowanego pasma na stałe jakimś ustawieniem ale nie da się tego stwierdzić po wykresie pasma przenoszenia. Można jedynie wyczytać jaki jest balans tonalny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fatso napisał:

Pioj - i gdzie tu problem? Masz DAC i AMP idealnie zestrojony ze słuchawkami. Perfekcyjna kombinacja. A Ty narzekasz?

Ale ja nie mówię że jest tutaj problem. Wypowiadam swoje spostrzeżenie. Na koniec mówię nawet, że to dobra wiadomość. Nie narzekam.
 

 

9 minut temu, Spawn napisał:

 

Sony mh750 też są blisko krzywej harmana (jeśli to masz na myśli mówiąc o znanej linii), a kosztują 20zł i nie mają equalizera z wiadomych przyczyn. 

 

Nie mówie że samsungi nie mają skorygowanego pasma na stałe jakimś ustawieniem ale nie da się tego stwierdzić po wykresie pasma przenoszenia. Można jedynie wyczytać jaki jest balans tonalny i tyle.

Tylko mh750 względem reszty, mają bas podbity o około 10dB. W Galaxy buds takich cyrków nie ma, jest wyraźnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pioj napisał:

Ale ja nie mówię że jest tutaj problem. Wypowiadam swoje spostrzeżenie. Na koniec mówię nawet, że to dobra wiadomość. Nie narzekam.
 

 

Tylko mh750 względem reszty, mają bas podbity o około 10dB. W Galaxy buds takich cyrków nie ma, jest wyraźnie lepiej.

 

Tak mają bas podbity o 10db co odpowiada krzywej harmana z rewizji z 2017 roku. Sony w słuchawkach za 20zł wyprzedziło czas i zrobiło słuchawki z pasmem przenoszenia do którego Sean Olive z Harmana doszedł po latach badań :D

 

Nie trzymałbym się tak tej krzywej harmana bo to tylko jedna z wielu krzywych. Dodają w każdej rewizji basu bo pytają randomowych ludzi jak lubią słuchać i im kwiatki już powychodziły.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

 

Tak mają bas podbity o 10db co odpowiada krzywej harmana z rewizji z 2017 roku. Sony w słuchawkach za 20zł wyprzedziło czas i zrobiło słuchawki z pasmem przenoszenia do którego Sean Olive z Harmana doszedł po latach badań :D

 

Nie trzymałbym się tak tej krzywej harmana bo to tylko jedna z wielu krzywych. Dodają w każdej rewizji basu bo pytają randomowych ludzi jak lubią słuchać i im kwiatki już powychodziły.

W sensie - podbity jeszcze o dodatkowe 10dB względem harman targetu 2017. Około 14dB głośniejszy bas niż w galaxy buds.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pioj napisał:

Nie przesadzaj. Słuchawkowy over ear od około 10 lat ma ilość basu praktycznie niezmienną. To nie jest takie bezmyślne pytanie "jak lubisz słuchać" i nagle aktualizacja.

 

Sean Olive mówi:

 

“The AE-OE target curve evolved over the past four to five years. The first iteration was based on measurements of an accurate loudspeaker calibrated in our reference listening room. It was slightly modified with some method of adjustment (MOA) experiments where listeners modified the bass and treble, and also feedback from various tests with over 500 listeners from USA, Canada, Germany and China.

 

The MOA tests have told us that the exact amount of preferred bass/treble will vary depending on age, listening experience, gender, and program material. Younger listeners and less experienced listeners generally preferred slightly more bass and treble than older, more experienced listeners. For senior listeners (55+ years old) we found they preferred on average even less bass but more treble than younger listeners. We believe this is related to hearing loss. This is an educated guess because we didn’t measure the hearing of the subjects (except Harman trained ones) and we need to test a larger sample.

So the final target satisfies the majority of listeners, although it won’t be perfect for all programs and all people. We believe some degree of personalization is necessary to satisfy all listeners."

 

Czyli punktem wyjściowym była skalibrowana aparatura a potem dali bawić się suwaczkami grupie randomowych ludzi, niewytrenowanych i możliwe że z ubytkiem słuchu. Na tej podstawie wyszedł im wykres dźwięku który spodoba się masowemu odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoja interpretacja. Ja widzę po tym tekście że oni rozumieją co robią. Znam dźwięk w praktyce tylko linii over-ear i Harman z okolic 2015r nie do przebicia.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności