Skocz do zawartości

Jakie lampy dobrać pod xDuoo TA20?


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znam się prawie w ogóle na dobraniu lamp pod wzmacniacze hybrydowe, lampowe więc zapytam Was bardziej obeznanych.

Ile mniej więcej trzeba wydać aby poczuć wyraźnie poprawę w jakości?

Z tego co wiem siedzą tam dwie lampy Electron 12AU7.

Za jakiś czas zamierzam zmienić je na lepsze mogą być używane z starszych lat.

 

Na pewno wzmacniacz by mógł grać nieco większą bardziej napowietrzoną sceną, nawet bardziej gęstym muzykalnym dźwiękiem, może nie aż tak bezpośrednim tylko nieco bardziej oddalonym.

Ogólnie lubię gładkie, nasycone, spójne, muzykalne, wypełnione, kulturalne granie.

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psvane Treasure Mark II z nowych.

Ze starszych w sensownych cenach, to Raytheon, ale to brzmienie jaśniejsze, choć z TA-20 dobrze się sprawdza. Z cieplejszych RCA na szarych anodach i Sylvania. Jak ma być przestrzennie, to bardziej te ostatnie, ale w porównaniu z oryginalnymi, to wszystkie stanowią zauważalny krok do przodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
34 minuty temu, Aro91 napisał:

Nie trzeba odkrecac obudowy zeby zmienić lampy?

Bo coś mocno siedzą I nie idzie tak poprostu wyjac ich hmmm..

Siedzą mocno, ale kawałeczek po kawałeczku wychodzą. Obudowy nie trzeba ruszać choć warto się o nią zaprzeć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało sie dzieki za pomoc.

Teraz trzeba bedzie troche wygrzac te lampy, bo od dawna nie byly uzywane.

Kupilem RCA Black Plates Square Getter z lat 50.

Bardziej by mi mogly pasowac lampy od Mullarda, ale nie bylo nic za 400zl.

wybaczcie, że tak pisze bez polskich znakow musze wreszcie wgrac slownik do smaftronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam proste ale dla "laika" nie tak oczywiste pytanie, mianowicie w przypadku uszkodzenia jednej z dwóch lamp jakie obsługuje model TA-20 będzie w ogóle zapodawać jakiś sygnał na słuchawki czy zostanie cisza?

Przez przypadek jedna lampka mi wyleciała na panele i zastanawiam się czy oby na pewno jest wszystko w porządku hmmm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem, że temat jest o lampach do Xduoo Ta20, ale ja chciałbym Ci napisać, że ten wzmacniacz jest bardzo wybredny na zasilanie. Ze zwykłym kablem, który był w zestawie było w miarę ok, zaś przy wymianie kabla na sieciowke od Johnysa była wyraźna poprawa, natomiast opad szczęki odnotowalem przy zastosowaniu podstawowego przewodu sieciowego Gigawatt. 

A tak w temacie to używam lamp Psvane Treasure Mark II oraz NOS Rft. Te, które są w zestawie były słyszalnie słabsze, ale trudno wymagać we wzmacniaczu za 1300 zł drogich lamp.

 

Edytowane przez Elhaz_77
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamos80 napisał:

A z ciekawości zapytam, co to za model tego Gigawatt i co takiego zmienił w dźwięku tego xduoo?. Dzięki z góry 

Gigawatt LC-1 MK3+. Poprawiła się dynamika, dźwięk stał się krystalicznie czysty, wyraźniejszy, zero zmulenia. Taki są moje odczucia.

2 godziny temu, Inszy napisał:

Jak się kupuje kabel zasilający w cenie wzmacniacza, to się nie dziwię, że jest opad szczęki 🤔

Trochę kolega przesadził. Cena katalogowa Xduoo TA20 to 1299 zł, a tego przewodu zasilającego 699 zł, zatem mogę zgodzić się na stwierdzenie, że w połowie ceny ;)

Poza tym ja zapłaciłem za niego 500 zł przy okazji większych zakupów w jednym ze sklepów audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lc1mk3 [bez plusa] to był mój pierwszy kabel in + . Słyszałem go tak jakie Ty masz odczucia. W moim przypadku wygładził jeszcze jazgotliwą górę.

Wcześniej kupiłem inny kabelek który zamulał,i wyszedłem z założenia że skoro kabel potrafi zepsuć dżwięk to potrafi też naprawić.

Daj do listwy coś z seri Lc2 ,a od listwy ten lc1 mk3+ . Będzie kumulacja i bardziej ,,krystalicznie czysto''😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności