Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Edifier r1600tiii aktywne DAC fx-audio x3 porażka co dalej? Szybki rozsądny wybór kolejnego DAC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam to co mam i w ciągu 10 lat nie zmienię bo mnie nie stać. Głośniki aktywne Edifier R1600TIII - wiem słabo - taka pozostałość po komputerze. Ostatnio wpadłem na pomysł że użyje ich do TV Samsung. Poczytałem, poszperałem - pewnie za mało - kupiłem DAC fx-audio x3. Podłączyłem RCA, Toslink i niestety moc mnie rozczarowała zwłaszcza gdy odtwarzam na tv przez dysk USB ripy filmów najczęściej wiadomo AC3 i DTS. Mam ustawione głośniki na max a siła dźwięku jakby była na 20%. Wkurzające. Ktoś na Allegro stwierdził po moim zapytaniu że ten DAC ma słabą moc wyjściową cokolwiek miał na myśli. Polecił żebym zainwestował w smsl M8A. Na aliexpress cena jeszcze do ogarnięcia przeze mnie odstawszy na dwa miesiące papierosy. Pytanie czy będzie jakaś zmiana mocy i dźwięku? Po za tym wolałbym aby DAC który kupię miał możliwość połączenia się z komórką i odtwarzania z niej muzy. Podsumowując filmy z USB dysku i tv cyfrowy Polsat - Głośne odtwarzanie MOC i muzyka MP3 FLAC inne lepsze formaty z komórki. Miejsce sypialnia z TV i Edifier R1600TIII. MAX BUDŻET NA DAC 750 zł bo jeszcze muszę kupić dobrej jakości RCA i Toslinka. Pozdrawiam i ufam że mi pomożecie. Lubię neutralne granie podążające w stronę analitycznego rzeczywistego brzmienia - tutaj improwizuję przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny u siebie na biurku podpięte do kompa gdzie na integrze z jakąś mikro mocą na wyjściu mam głośność w głośnikach na 30% max a w systemie też zjechany suwak na niewielkie wartości. To są aktywne głośniki zatem nie potrzebują wzmacniacza o dużej mocy, a tak na prawdę w ogóle go nie potrzebują i obawiam się, że zmiana wzmaka nic tutaj nie da. Może masz duży pokój i oczekujesz zbyt wiele od tych głośników? One będą grały nawet prosto z wyjścia słuchawkowego/aux telewizora.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda co piszesz sprzęt jest sprawny w 100% edifery mam na myśli, ich moc jest dla mnie ok uwierz w nich ani w rozmiarze małego pokoju 4m2 nie ma problemu, miałem je podpięte do integry w kompie i grały głośno. Natomiast problem jest jak widać w dacu skoro podłączone do kompa grały jak dla mnie głośno na full bardzo głośno. Uprzedzę pytania i domysły: dobrze połączyłem dac z nimi i dac z tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lukebarnowski napisał:

To nieprawda co piszesz sprzęt jest sprawny w 100% edifery mam na myśli, ich moc jest dla mnie ok uwierz w nich ani w rozmiarze małego pokoju 4m2 nie ma problemu, miałem je podpięte do integry w kompie i grały głośno. Natomiast problem jest jak widać w dacu skoro podłączone do kompa grały jak dla mnie głośno na full bardzo głośno. Uprzedzę pytania i domysły: dobrze połączyłem dac z nimi i dac z tv.

 

Zarzucasz jako nowy użytkownik od razu pisanie nie prawdy więc napiszę trochę szczegółowiej.

 

Wzmacniacz, który posiadasz FX-Audio to wzmacniacz słuchawkowy o niewielkiej mocy 19mW przy 32ohm czyli kilka mW większym od wyjścia słuchawkowego w telefonie. Nie mniej jednak podłączałem te kolumny do daca o mocy 25mW przy 32ohm a także integry teraz ok 30mW a wcześniej ok 24-25mW i grały również dobrze. To są głośniki aktywne więc nie sądzę aby nawet te kilka mW różnicy pomiędzy integrą a wzmacniaczem sprawiły, że nagle spadnie głośność o 80% jak pisałeś.

 

W mojej opinii problem jest gdzieś indziej, może pogrzeb w ustawieniach TV, sprawdź działanie daca podłączając laptop do portu usb i zobacz jak z mocą, spróbuj na koniec podłączyć może całkowicie bez daca bezpośrednio do tv te głośniki lub do laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bigmaras napisał:

 

Zarzucasz jako nowy użytkownik od razu pisanie nie prawdy więc napiszę trochę szczegółowiej.

 

Wzmacniacz, który posiadasz FX-Audio to wzmacniacz słuchawkowy o niewielkiej mocy 19mW przy 32ohm czyli kilka mW większym od wyjścia słuchawkowego w telefonie. Nie mniej jednak podłączałem te kolumny do daca o mocy 25mW przy 32ohm a także integry teraz ok 30mW a wcześniej ok 24-25mW i grały również dobrze. To są głośniki aktywne więc nie sądzę aby nawet te kilka mW różnicy pomiędzy integrą a wzmacniaczem sprawiły, że nagle spadnie głośność o 80% jak pisałeś.

 

W mojej opinii problem jest gdzieś indziej, może pogrzeb w ustawieniach TV, sprawdź działanie daca podłączając laptop do portu usb i zobacz jak z mocą, spróbuj na koniec podłączyć może całkowicie bez daca bezpośrednio do tv te głośniki lub do laptopa.

Hmmm chyba jeszcze sprawdzę tego dac i głośniki na innym tv

Edytowane przez lukebarnowski
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukebarnowski Mam w domu tego daca i takie monitory. Jak znajdę rca-rca to sprawdzę to u siebie. Jednak powinno być tak, jak pisze BigMaras, dac nie może być za słaby dla aktywnych kolumn. W tej chwili grają one z Chromecast Audio i jest ok., ale nie po optyki, tylko analogowo.

Znajdę kable, to sprawdzę tego daca X6 dla ciebie, jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, side napisał:

@lukebarnowski Mam w domu tego daca i takie monitory. Jak znajdę rca-rca to sprawdzę to u siebie. Jednak powinno być tak, jak pisze BigMaras, dac nie może być za słaby dla aktywnych kolumn. W tej chwili grają one z Chromecast Audio i jest ok., ale nie po optyki, tylko analogowo.

Znajdę kable, to sprawdzę tego daca X6 dla ciebie, jeśli chcesz.

Fajnie by było tylko ja mam X3

6 minut temu, bob2000 napisał:

A na dacu też masz głośność na 100%?

A tonie jest tak że w X3 to pokrętło służy do słuchawek tylko o wyłącznie bo jak nim operuje przy podłączonych Edifier to nic nie robi

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Gdzieś może być system ochrony przez zbyt głośnym słuchaniem - czy to w telewizorze czy w DACu. Wtedy są właśnie takie efekty.

Serio? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Nicodem napisał:

Albo też i najprostsze rozwiązanie - coś z kablem?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Hmmm Toslink czy RCA? Toslink nowy dobrej jakości, 2RCA2RCA hmmm w sumie to kupić miałem melodike purple rain zamówię jutro przyda się na pewno

Edytowane przez lukebarnowski
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lukebarnowski napisał:

Serio? 😁

Jak najbardziej. Np. po podpięciu do telefonu, DAC nie zagra tak głośno jak na komputerze, bo mu nie pozwoli na to Android. Telewizor może mieć podobne "zabezpieczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bob2000 napisał:

A 100% głośność w tv?

Jak ustawiasz pcm i zewnętrzne głośniki to głośność ustawiasz pokrętłem Edifier

6 minut temu, Inszy napisał:

Jak najbardziej. Np. po podpięciu do telefonu, DAC nie zagra tak głośno jak na komputerze, bo mu nie pozwoli na to Android. Telewizor może mieć podobne "zabezpieczenia".

Mam drugi tv innej marki sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba takiego urządzenia potrzebuję Audiolab Q-DAC...w opisie... Analogicznie jak w przypadku M-DAC, cyfrowy przedwzmacniacz wbudowany w QDAC daje możliwość kontroli głośności. Pozwala to na współpracę ze wzmacniaczem stereo, takim jak Audiolab M-PWR lub parą AKTYWNYCH GŁOŚNIKÓW...

TYLE ZE KOSZTUJE PONAD 1000 a ja mam budżet do 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tv ma tylko Toslinka niestety a drugi nawet Toslinka nie posiada... Ale do rzeczy,

Opcja z podłączeniem całego zestawu tzn. Edifier-ów z dac i nawet bez potwierdzila że na zintegrowanej karcie muzycznej dźwięk jest OK super głośno. Z innego źródła dowiedziałem sie też że fx-audio ma na wyjściu moc sygnału 1,1 V. Jakieś pomysły bo już wiadomo że głośniki są jak dla mnie mocne i sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry za odkopywanie. Mam Samsunga MU8000 i współpracuje z tymi samymi głośnikami bezproblemowo (są bardzo głośne), ale wspomagam się dosyć popularnym Fii0 Taishan (dałem może stówkę na amazonie). Tak samo z konsola, dźwięk jakościowo jest więcej niz dobry, chociaż kostka Fii0 nie wspiera ani DTS ani Dolby. 

Edytowane przez Fanatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności