Skocz do zawartości

ifi Hip-Dac


StAc

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store
4 godziny temu, Aventus napisał:

Do Beyerków DT990 32 Ohm nada się? 🤔😎

Myślę i czymś w jego typie, bo pomijając mętlik w głowie odnośnie wyboru dongielka, to szkoda mi nim w fonie baterii zajeżdżać. 😕

 

Moim zdaniem tak.

 

Hip dociąży dźwięk i nada mu charakteru, basu pojawi się więcej i będzie lepiej kontrolowany. Barwa stanie się bogata, ciekawsza i bardziej uniwersalna. Na włączonym power matchu i max 50% głośności DT990 pokażą pazur. Ale z drugiej strony brzmienie trochę się ociepli i stanie się gęste. Więc jeśli lubisz chłodniejsze, bardziej szczegółowe i rozdzielcze granie, to lepiej poszukać czegoś innego.

 

Widzisz - wszystko tak naprawdę sprowadza się do pytania jakiej muzyki słuchasz, jaki dźwięk lubisz i w jakich celach wykorzystujesz Twoje słuchawki. A żeby przekonać się co tak naprawdę potrafi Hip i poznać całą paletę synergii jaką tworzy z przeróżnymi słuchawkami, najlepiej wpaść do któregoś z naszych sklepów i przetestować ten sprzęt na miejscu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 21:22, discodroid napisał:

 

Moim zdaniem tak.

 

Hip dociąży dźwięk i nada mu charakteru, basu pojawi się więcej i będzie lepiej kontrolowany. Barwa stanie się bogata, ciekawsza i bardziej uniwersalna. Na włączonym power matchu i max 50% głośności DT990 pokażą pazur. Ale z drugiej strony brzmienie trochę się ociepli i stanie się gęste. Więc jeśli lubisz chłodniejsze, bardziej szczegółowe i rozdzielcze granie, to lepiej poszukać czegoś innego.

 

Widzisz - wszystko tak naprawdę sprowadza się do pytania jakiej muzyki słuchasz, jaki dźwięk lubisz i w jakich celach wykorzystujesz Twoje słuchawki. A żeby przekonać się co tak naprawdę potrafi Hip i poznać całą paletę synergii jaką tworzy z przeróżnymi słuchawkami, najlepiej wpaść do któregoś z naszych sklepów i przetestować ten sprzęt na miejscu ;) 

Dzięki.

Niestety w tej chwili testy w sklepie nie wchodzą w grę. 🙁

Czy połączenie tych Beyerów z Dragonfly Red Twoim zdaniem byłoby odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakupiłem HipDac2. Małe to jest ale moc też jest.Mam pytanie. NA Windows zgrałem sterowniki i komponenty i gra, tylko led świeci się cały czas na zielono/niby to MQA wg instrukcji ale puszczam np.dsd64/  a audio control panel ten od hd ifi pokazuje -aktualna częstotliwość próbkowania 48000Hz. Te same kawałki /poza dsd/puszczane na androicie dioda led ścieci na biało.

Może ktoś wie co i jak.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

udało mi się sprawdzić - wchodzę na Download Hub | Software and firmware for your iFi audio devices (ifi-audio.com), wybieram Hip Dac2. Trzeba wpisac nr seryjny, ale ponieważ podpowiada, że musi zaczynać się od 54060 to podaję 5406000000 i są tylko 3:

Firmware 7.3 – MQA / DSD256
Firmware 7.3b – DSD512
Firmware 7.3c – GTO Filter / MQA / DSD256 (Sub-version)

 

No nic, trzeba brać V1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, robertos napisał:

udało mi się sprawdzić - wchodzę na Download Hub | Software and firmware for your iFi audio devices (ifi-audio.com), wybieram Hip Dac2. Trzeba wpisac nr seryjny, ale ponieważ podpowiada, że musi zaczynać się od 54060 to podaję 5406000000 i są tylko 3:

Firmware 7.3 – MQA / DSD256
Firmware 7.3b – DSD512
Firmware 7.3c – GTO Filter / MQA / DSD256 (Sub-version)

 

No nic, trzeba brać V1

Używany interesuje? Pokrowiec Mitter'a też mogę dołożyć, gw. min 1 rok na pewno zostało :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wgrałem sobie na próbę firmware 5.3 – MQA / DSD256 (Cookies & Cream) i kurde, podoba mi się bardziej niż Limoncello. Jest jakby jeszcze bardziej analogowo z większym wypełnieniem średnicy. Polecam spróbować fanom analogowego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności