Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ifi Hip-Dac


StAc

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy, przenośny DAC/AMP od ifi. 

Cena: 149$

Ładniutki, 4.4 balans, kostka Burr Brown. Może być ciekawie. Chętnie poczytam porównania do Cobalta od AQ.

http://hifitrends.com/2020/01/30/ifi-hip-dac-headphone-amp-dac‌-check-out-ifis-new-pocket-size-powerhouse/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, LuQi napisał:


To poproszę jeszcze porównanie do NX4 ;) 

 

Oraz Sabaj DA3 i DFB

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping NX4 jest neutralny, bardzo dobry technicznie i ma dużo mocy, jest więc bdb jak ktoś potrzebuje małe samowystarczalne neutralne źródło do swoich trudniejszych do napędzenia nausznych (do 300 Ohmów prawdopodobnie). Natomiast dźwięk z NX4 jest po prostu bez fajerwerków, trzeba polegać w pełni na brzmieniu słuchawek. Jestem pewien (a przynajmniej z zagranicznych recenzji wyczytując), że HiP DAC jest cieplejszy od NX4, może nawet dość wyraźnie jeśli piszą, że idzie w stronę ZEN DACka. W każdym razie na dniach zakupię HiP'ka to sprawdzę, choć granie NX4 już tylko z głowy, bo oddałem na początku roku. 

Edytowane przez PeepingTom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

@neonlight czy po dotychczasowych odsłuchach polecił byś Hip’a do TH-610?

Tak, mogę polecić Hip'a, natomiast zmieniam zdanie, co do Topping'a NX4, powody?! Słabsza rozdzielczość i najważniejszy powód - nierówna scena/balans, coś jest nie-hallo ze stereofonią, być może tyczy się to tylko tego konkretnego egzemplarza, nie wiem, aczkolwiek i tak bym go nie kupił, choć muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie super dynamiką, gładkością, duzą mocą i ergonomią. Czy jest neutralny, hmm.. może i tak, ale z lekkim ociepleniem i złagodzeniem góry.

 

 

Wracając do Hip'ka, to porządny sprzęt, kompaktowe wymiary, moc wystarczająca do poprawnego napędzenia średnio-skutecznych słuchawek, podbicie subbasu ( niekiedy może okazać się za mocne, zależy od słuchawek, repertuaru), dodatkowe wyjście zbalansowane (nie mam jak przetestować).

 

Odnośnie dźwięku, to gra normalnie, równo, jest lekko ocieplone, miękkie, góra łagodna, bas nie ma takiego zarysu i uderzenia, jak Topping NX4, jest bardziej poluzowany, ale dobrze się komponuje z charakterem brzmienia. Scena jest szeroka, głębia dobra, rozdzielczość wystarczającą. To taki złoty środek/bezpieczny wybór, bez przykrych niespodzianek.

 

Kolejny gracz - ifi xDSD, generalnie to samo, co Hip'ek, z nieco większą sceną, brak balansu, podbicie basu subtelniejsze (na ucho 1/3 tego, co w Hip'ku), wybór ustawień: neutral, bass+, bass+ i 3D, samo 3D. Czy jest warty dopłaty 1000zł, zależy, czy podbicie basu w tańszym bracie jest zbyt mocne oraz, czy zależy nam na odrobinę większej scenie. 

 

Aune BU1 - brzmienie neutralne z lekkim ociepleniem, nie tak gładkie, jak w obu ifi, za to jest lepsza rozdzielczość, wgląd w faktury, wybrzmienia posiadają bogatszą barwę, więcej odcieni, jednak mimo to daleko mu do surowości/techniczności. Scena też robi niezłe wrażenie, już od początku słychać, że jest to wyższy poziom od wcześniej opisywanych urządzeń, jest więcej powietrza, lepsza holografia i najważniejsze, spore rozciągnięcie w pionie, czego niestety ani ifi, ani Topping nie potrafią. Brak (niestety! :() podbicia basu, co prawda jest go więcej, niż w ustawieniu neutralnym w trzech wcześniej opisywanych maluchach, jednak takowe uczyniłoby Aune BU1 bardziej uniwersalnym. Jakość wykonania - rewelacja, szczególnie w porównaniu do droższego xDSD, który wygląda jak zabawka. Moc na poziomie obu ifi, ewentualnie ciut większa.

 

I ostatni zawodnik - xDuoo XD-05, brzmienie neutralne, dość analityczne, dobre technikalia, rozdzielczość na poziomie Aune, ale barwy uproszczone, bez tej dzwięczności instrumentów, scena szeroka, głęboka, ale w pionie to nie to, co potrafi Aune, bez dwóch zdań. Bas zdyscyplinowany, dobrze stopniowane jego podbicie, niestety minusem dla mnie jest zbyt zaznaczona góra, która w niektórych utworach potrafi nieźle dać po uszach, co zaskakujące, w HD650. Jestem wyczulony na wszelkie szpilki/sybilanty, dlatego nie jest to sprzęt uniwersalny, a tym samym, nie dla mnie. Budowa pancerna, ale nie tak elegancka, jak Aune i sporo większa, nie nadająca się na portable, raczej do postawienia na biurku imo, i co oczywiście nikogo nie powinno dziwić, posiada największą moc ze wszystkich wyżej opisywanych combo, według producenta to 1000mW/32Ω.

 

Na chwilę obecną nie wiem, którego bym wybrał, pewnie xDSD, ponieważ ma najbezpieczniejsze brzmienie, ale i też niczym szczególnym się nie wyróżnia, tym bardziej, jak na swoją cenę i minimalny progres w stosunku do tańszego o 1000zł brata. Gdyby Hip'ek posiadał subtelniejsze podbicie basu, to wybór byłby prosty, a tak jest zagwozdka - za dobrze by było. 😏

 

Aune też jest świetne, ale traci na uniwersalności przez wspomniany brak podbicia basu, które niestety bardzo często się przydaje, szczególnie w starszych, płaskich realizacjach rock'owych i pochodnych, ale nie tylko. ;)

 

Czasów działania na aku nie sprawdzałem, ale raczej są przybliżone do deklarowanych przez producenta.

 

To tyle z placu boju, zwycięzcy nie ma i jak zwykle, trzeba się godzić na kompromisy. 😉

 

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wielokrotnie Mojo, ale tylko na meet'ach u kolegi @Karmazynowy na dodatek dawno temu, z tego też względu, nie podejmę się dokładnego opisu/porównania do w/w. :( Myślę, że najbliżej Mojo do ifi, gra poprawnie, naturalnie, jak stacjonarka, bez przegięć w żadną stronę. Więcej nie pamiętam, sorry. ;)

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności