Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaka aplikacja dla iBasso DC01 / Konfiguracja


Braddock

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebowałem jakiegoś dobrego źródła dźwięku dla KZ ZSX który będzie obsługiwał  streaming. Ze względu na ograniczony budżet i chcęć uzyskania możliwie jak najlepszych efektów postanowiłem kupić iBasso DC01 i do tego celu wykorzystać swój smartfon. W związku z tym mam kilka pytań :)

 

- Jest najlepszy odtwarzacz muzyki na Androida do tego celu?

 

- Może są jakieś specjalne aplikacje które lepiej obsługują USB DAC?

 

- Czy warto przy takiej konfiguracji rootowac telefon?

 

- Czy Android w telefonie nie będzie w jakiś sposób pogarszać jakości sygnału? (ewentualnie jak to poprawić) 

 

Edytowane przez Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest USB audio player pro, obsługuje również niektóre serwisy streamingowe i za opłatą oferuje software'owe rozkładanie plików MQA. Jeżeli chodzi o audio UAPP oferuje własne sterowniki, omija ograniczenia Androida co do formatu oraz oferuje bit Perfect mode z hardware'ową kontrolą głośności. Jedynym minusem jak dla mnie jest wygląd, Poweramp jest pod tym względem zdecydowanie lepszy ale jeżeli chodzi o jakość dźwięku UAPP jest bez wątpliwości na 1 miejscu.

Warto też zwrócić uwagę z jakiego telefonu korzystasz. Omijałbym Huaweie i wszystkie ich podmarki bo nawet flagowe modele posiadają spore problemy z poprawnym przesyłem muzyki przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi MIX 2S :)

Czytałem o UAPP na Head-Fi i spotkałem się tam opinia że to ściema i nie ważne czego się używa :)

Faktycznie ona ma inne sterowniki i oferuje lepsza jakąś dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest zauważalna. Android ma to do siebie, że całe audio na USB jest resamplowane na 48 kHz co samo z siebie pogarsza jakość dźwięku, UAPP omija wszelką obróbkę androidowego mixera i przesyła muzykę bez zmian. UAPP daje bezpośredni dostęp do USB audio przez co nie ma też żadnych ograniczeń dotyczących prądu jaki dostarcza do daca dzięki czemu jest więcej mocy na wyjściu. U mnie w tej kwestii różnica jest ogromna bo bez UAPP muszę rozkręcać głośność na max i nie jest to zadawalające wysterowanie a przez apkę przy hardware volume control przy 60/100 mam bardzo dobre wysterowanie i głośność. I nie jest to żaden gain!

 

Ostatnio spędziłem trochę czasu na czytaniu o combo telefon+dac/Amp i porównując pomiary takich rozwiązań z pomiarami dapów i praktycznie zawsze takie rozwiązanie jest lepsze i często tańsze. Oczywiście mowa o samych pomiarach. Nie chcę nikomu narzucać, czy pomiary mają przełożenie 1:1 na jakość dźwięku bo to juz powinno być pozostawione subiektywnej opinii każdego z was. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiedzie dzięki za pomoc :) mógłbyś mi jeszcze przybliżyć ustawienia tego UAPP? Jak ogarnąć ustawienia żeby wszystko grało jak należy :)

A jak wygląda sprawa z HiBy Music? Też oferuje funkcje bit-perfect? 

Edytowane przez Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jednak, że mimo przedstawionych w poście użytkownika paweldabek zalet stosowania UAPP, program ten ma też pewne minusy. Ze względu na to, że przejmuje kontrolę nad urządzeniem możesz słuchać tylko z tego co masz dostępne spod tej aplikacji, czyli Tidal, Qubuz, pliki zawarte w pamięci telefonu, jakieś radia internetowe.

Jak miałem zainstalowane w telefonie UAPP to nie mogłem na telefonie posłuchać nic ze Spotify czy z Bandcampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jak miałem zainstalowane w telefonie UAPP to nie mogłem na telefonie posłuchać nic ze Spotify czy z Bandcampa.


Raczej jak miałeś odpalony UAPP i podłączony zewnętrzny dac. Zamykasz UAPP i wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączony zewnętrzny DAC - zgadza się. Nie pomagało jednak zamknięcie UAPP. Pomogło dopiero odinstalowanie.

Teraz na jednym telefonie mam UAPP i słucham za pośrednictwem tej apki z Tidala, a na drugim nie mam UAPP i słucham ze Spotify, bandcamp i czasem z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 14:06, Elhaz_77 napisał:

Podłączony zewnętrzny DAC - zgadza się. Nie pomagało jednak zamknięcie UAPP. Pomogło dopiero odinstalowanie.

Teraz na jednym telefonie mam UAPP i słucham za pośrednictwem tej apki z Tidala, a na drugim nie mam UAPP i słucham ze Spotify, bandcamp i czasem z YT.

Kliknąłeś, żeby UAPP domyślnie miało dostęp do USB DAC'a w takim wypadku trzeba wyczyścić w ustawieniach aplikacje domyślne i więcej tego nie zaznaczać, wtedy po wyłączeniu apki można używać Spotify, YouTube itp.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, side napisał:

Uapp zrobi lepszy dźwięk tylko dla dziurki telefonu? Nie mam telefonu z usb-c, więc na razie nie zaopatruję się w żadne dongle. I nie wiem, czy dla samego smartfona brać uapp.

Dla mnie najlepiej się słucha z UAPP-a bo przysyła dźwięk niezmieniony przez androida, pewnie z dziurką 3,5mm jest tak samo ale warto przetesyować, PowerAmp I UAPP mają chyba swoje darmowe wersje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepiej się słucha z UAPP-a bo przysyła dźwięk niezmieniony przez androida, pewnie z dziurką 3,5mm jest tak samo ale warto przetesyować, PowerAmp I UAPP mają chyba swoje darmowe wersje.
Nie jest tak samo, chyba, że telefon ma osobny dac, jak np jest w przypadku LG V30. Zdecydowana większość telefonów wymaga zewnętrznego daca, żeby UAPP mógł pominąć sterowniki androida i żeby UAPP miał sens.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 13:29, all999 napisał:
W dniu 9.02.2020 o 13:16, pawelekdabek napisał:
Dla mnie najlepiej się słucha z UAPP-a bo przysyła dźwięk niezmieniony przez androida, pewnie z dziurką 3,5mm jest tak samo ale warto przetesyować, PowerAmp I UAPP mają chyba swoje darmowe wersje.

Nie jest tak samo, chyba, że telefon ma osobny dac, jak np jest w przypadku LG V30. Zdecydowana większość telefonów wymaga zewnętrznego daca, żeby UAPP mógł pominąć sterowniki androida i żeby UAPP miał sens.

Dlatego napisałem, że warto przetestować, byłem pewny tylko co do wyjścia USB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.02.2020 o 13:16, pawelekdabek napisał:

Dla mnie najlepiej się słucha z UAPP-a bo przysyła dźwięk niezmieniony przez androida, pewnie z dziurką 3,5mm jest tak samo ale warto przetesyować, PowerAmp I UAPP mają chyba swoje darmowe wersje.

Chyba nie do końca niezmieniony przez Androida, bo jeśli klikniemy, żeby UAPP nie miało domyślnie dostępu do USB DAC to pojawia się komunikat, że korzystamy ze sterowników Android, a nie podłączonego DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Elhaz_77 napisał:

Chyba nie do końca niezmieniony przez Androida, bo jeśli klikniemy, żeby UAPP nie miało domyślnie dostępu do USB DAC to pojawia się komunikat, że korzystamy ze sterowników Android, a nie podłączonego DAC.

To zależy od telefonu, jak Twój ma dedykowaną oddzielną kostkę DAC, to wtedy UAPP będzie mógł mieć bezpośredni dostęp do niego, w przeciwnym wypadku UAPP będzie działał jak zwykły odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzieje się tak na dwóch telefonach, z których teraz korzystam, czyli na Lenovo K6 Note i Motorola Moto G6.

Co ciekawe na Lenovo różnica między graniem na sterownikach androidowych, a trybem, kiedy używam sterowników USB DAC jest niewielka, ze wskazaniem na USB DAC, natomiast przy Motoroli różnica jest bardzo duża, słyszalna od razu. Przy sterownikach androidowych dźwięk jest przymulony.

Zatem w Motoroli mam UAPP w trybie na wyłączność i słucham Tidal i tego co mam w pamięci telefonu, a Lenovo mam do Spotify, Bandcamp, YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności