Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&Ultima SP2000 Recenzja - Niech żyje król!


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Spawn napisał:

A&Ultima SP2000 to już na szczęście najwyższy i najdroższy model w ofercie tegoż producenta i przy okazji najdroższy odtwarzacz przenośny na świecie.

 

Kwestia czasu, znając A&K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, timecage napisał:

 

Kwestia czasu, znając A&K.

 

Chyba dobili już do cenowego sufitu bo AK380, SP1000 i SP2000 wszystkie kosztowały tyle samo w momencie debiutu :)

Zawsze można jeszcze równać do 8000 dolarów za Sonego DMP-Z1 ale to niezbyt przenośne ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modelem SP2000SS jest najwyraźniej identycznie, jak z SP2000 Copper. Mam na myśli, że przejście na tańsze/gorsze DAP-y (np. SONY NW-WM1Z) ewidentnie "boli" i po posłuchaniu SP2000SS już powrotu/odwrotu nie ma.

 

Jeśli Spawn będziesz miał możliwość odsłuchu, uzupełnij proszę recenzję o odsłuch porównawczy SP2000 Copper z właśnie SP2000SS.

 

Na jakiej wersji firmware słuchałeś SP2000 Copper? Czy to było 1.16, czy ostateczny test powstał na najnowszym na tę chwilę 1.18?

A może przeprowadzałeś odsłuchy porównawcze softów?

Pytam, bo z tego, co wyczytuję na portalu head-fi, różnicy pomiędzy softami, na wersji Copper nie słychać. Czy potwierdzasz tę opinię?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze dapa w którym działanie systemu czy ogólna responsywność była by na poziomie obecnych smartfonów. Najbliżej do tego ma Fiio M11, ale to też działanie na poziomie flagowego smartfona tyle ze z przed kilku lat. SP2000 na tle inny dapów bo do nich go porównuje wypada bardzo dobrze.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, D_S napisał:

Fajna recka, ale z tym świetnie działającym systemem to trochę popłynąłeś. System to najsłabszy element odtwarzaczy AK. Za cenę trzech najnowszych Iphonów oczekiwałbym znacznie lepiej zoptymalizowanego i działającego systemu.

 

Muszą zostawić jakieś pole do progresu dla SP3000. Przecież tu nie chodzi o to, ze w tej cenie nie warto im bylo zainwestować w lepszy procek czy więcej pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

Akurat na pamięć nie poskąpili dając 512gb ;) Nawet zawstydzają tym Fiio jeśli chodzi o stosunek do ceny. Fiio M15 jest 3 razy tańszy ale ma 8 razy mniej pamięci :D

 

Miałem na myśli RAM.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Nie widziałem jeszcze dapa w którym działanie systemu czy ogólna responsywność była by na poziomie obecnych smartfonów.

W przypadku DAP-a SONY NW-WM1Z (na sofcie 3.01 lub 3.02) zarówno szybkość menu, jak i reakcja wyświetlacza na dotyk, są lepsze, niż w przypadku SP2000SS. To się od razu czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wulkan napisał:

W przypadku DAP-a SONY NW-WM1Z (na sofcie 3.01 lub 3.02) zarówno szybkość menu, jak i reakcja wyświetlacza na dotyk, są lepsze, niż w przypadku SP2000SS. To się od razu czuje.

 

To też zawarłem w recenzji :) SP2000 nie jest najszybciej działającym dapem, ale działa płynnie i ma dyskretne choć efektowne przejścia i półprzeźroczystości w menu. Sony ma prostszy system bez bajerów i dzięki temu tak szybko działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super recenzja jak zawsze ale szkoda Spawn,że nie odniosłeś się do dużo tańszego dx160 .Jest porównany na zdjęciu,ale brzmieniowo już nie.Mam Ibasso dx160 od około 5 tygodni i jak dla mnie z AKG k550mk3 po prostu rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem okazję niedawno porównać bezpośrednio SP2000SS z SP2000 Copper na moich słuchawkach i jednak cieszę się, że wybrałem SP2000SS.

Tak, jak w przypadku modelu SP1000, zdecydowanie preferowałem SP1000 Copper, tak w przypadku modelu SP2000, w mojej opinii brzmieniowo bardziej interesująco wypada SP2000SS, niż SP2000 Copper.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
23 godziny temu, euter napisał:

 

Napisz proszę coś więcej o różnicach między nimi. 

SP2000SS jest bardziej przejrzysty, z większym akcentem na rytm i dynamikę, a z mniejszym na średnicę pasma. Dźwięk jest lżejszy i bardziej ulotny.

SP2000 Copper jest bardziej dociążony na średnicy i basie. Niby wydaje się przez to bardziej "równy" brzmieniowo, niż SP2000SS, ale jest przy tym trochę nudny, zbyt "przewidywalny". Jak inne DAP-y na rynku.

Na tym tle SP2000SS jest czymś wyjątkowym, czymś specjalnym. Potrafi zaskoczyć. Mój typ❤

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
13 godzin temu, saudio napisał:

Pierwsze dźwięki i jest ciekawie.... wprawdzie to SS ale zobaczymy jak gra.

Kupiłeś, czy wypożyczyłeś demonstracyjne egzemplarze SS i Alpha? 

12 godzin temu, Palpatine napisał:

@wulkante różnice są bardzo subtelne, czy łatwo wyczuwalne?

Różnice pomiędzy SP2000SS, a jakimkolwiek innym DAP-em (nawet) marki Astell&Kern są bardzo łatwo wyczuwalne.

Wówczas, jak miałem wypożyczony demonstracyjny egzemplarz SP2000SS, bezpośrednio porównywałem go z SP1000M i z DAP-em SONY NW-WM1Z. I to nie była kwestia subtelności. Powiedziałbym, że z SP2000SS plus Layle II za każdym razem otrzymywałem inne (czytaj: lepsze) słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wulkan napisał:

Kupiłeś, czy wypożyczyłeś demonstracyjne egzemplarze SS i Alpha? 

Demo, na razie pierwsze wrażenia na Verite C, Alpha gra ostrzej, mniej naturalnie taka jakby podniesiona tonacja, ale to dopiero na utworach, które są na demówkach, muszę zgrać swoje. Są też spore różnice w prezentacji sceny. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności