Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ifp-700 4gb


getz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba być ostrym zboczeńcem, żeby iFP za 700 kupić ^_^

 

Ale jak ktoś kupuje IFP 1GB za 300zł to już nie?

 

Dla ostudzenia emocji potencjalnych nabywców F700 napiszę, że nie ma szans kupić go w "normalnym" sklepie. Wszelkie źródła tego odtwarzacza to japońskie strony aukcyjne, a i tam pojawia się "2 razy do roku". Poza tym 99,9% japończyków nie wysyła przedmiotów za granicę. Pozostaje wam korzystanie z płatnych pośredników lub znajomych, rodziny etc.

 

PS. Ominięcie cła w tym przypadku jest dość proste. Wystarczy napisać oświadczenie, że odtwarzacz jest przedmiotem kolekcjonerskim, określić jego wartość na około 50zł, przy czym zaznaczyć, że jest to tylko wasza prywatna wycena, bo przedmiot nie jest już od dawna produkowany. Praktycznie każdy celnik w to uwierzy, wystarczy, że zaglądnie do przesyłki (nie bez znaczenia jest tutaj fakt iż IFP kojarzy się z tanimi chińskimi odtwarzaczami z allegro :)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między iFP-799 a F-700, tak cenowa (x4) jak i... ponoć hardware'owa :)

 

Oryginalne czipy iFP-ków ponoć fizycznie nie potrafiły zaadresować więcej niż 1GB pamięci, więc F-700 musiał mieć inne czipy, więc nie był to tak naprawdę iFP-ek... poza tym zdaje się nie działał w trybie USB, tylko nie wiem czy działał w końcu w trybie IMM czy MTP...

 

Anyway, wydawanie 1200zł na odtwarzacz jeśli się w 100% nie jest przekonanym co do zasadności zakupu... nawet dla mnie jest dziwne :)

 

(co innego jeśli w 100% jesteśmy przekonani że dokładnie tego oczekujemy - wtedy jest to po prostu decyzja jak każda inna, jak np. jakiego koloru skarpety kupimy)

 

w formie ciekawostki, jednak IMM: http://forum.mp3store.pl/topic/66283-iriver-ifp-f700-firmware/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, IFP F700 działał w trybie IMM, choć ja podłączałem go przez Total Commandera z odpowiednią wtyczką. Co ciekawe wtyczka była zrobiona pod standardowe modele IFP-7xx i 8xx, więc chyba jednak nie było między nimi dużej różnicy, dźwiękowo jej nie widziałem choć nie miałem okazji bezpośredniego porównania. Całe menu miało identyczną budowę co standardowe iFP. Być może zmodyfikowali lekko firmware, wprowadzili jakiś obejście. Lekko mnie korciło wgranie firmware UMS od IFP-799, ale bałem się zrobić z niego bricka ;D

 

1200zł nikt za niego nie dał, cena była raczej ustawiona pod rozeznanie się ile ludzie są wstanie za niego wyłożyć. Ostatecznie poszedł za 700zł (choć w pewnym momencie była jedna osoba prawie zdecydowana dać za niego 1000zł :)

2-krotna cena IFP 1GB (bo i za tyle się sprzedawały na allegro) za 4GB to nie jest imo jakaś tragedia, szczególnie, że urządzenie ma niemal status "odtwarzacza-widmo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności