Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC z pilotem lub jakiś pośrednik (przedwzmacniacz?) między TV a wzmacniaczem


yoGhurrt1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zdecydowałem zmienić zastosowanie mojego zestawu Akai AM2200 i Isophon Diamanat 2070 (nadaje się do zbiorczego tematu tanie granie niesłychanie) i tutaj pojawiły się problem natury "wygoda".
Wzmacniacz jest bez pilota i do pierwszego zastosowania to pewnie wystarczy, tak gdy zacząłem się zastanawiać czy by go pod telewizor (i resztę sprzętu) nie podpiąć, to tu już nie do końca pasuje. Tutaj pojawia się problem, gdzie wizja ciągłego wstawania do wzmacniacza, żeby regulować głośność już nie jest kategorii "wygodna" i zacząłem się zastanawiać jak to obejść.
Dlatego też, szukam czegoś adekwatnego budżetowo i o ile na aliexpress oczywiście takie rzeczy są, to już jestem nieufny co do jego jakości. Stąd też prośba o pomoc, w poszukaniu jakiegoś DACa z pilotem lub czegokolwiek co by się nadało do tego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smsl su-8 i Topping MX3 wyglądają bardzo fajnie, ale kosztują więcej niż ja dałem za mój cały zestaw. Chyba tak jak mówisz whero, musiałbym poszukać jakiegoś nowego AMPa, który już umie w pilota.

A jakiś bieda wzmacniacz z pilotem, który robiłby tylko za pośrednika? Musiałby tylko mieć cokolwiek, żebym mógł dźwięk przesłać dalej i żeby nie psuło dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yoGhurrt1 napisał:

 

A jakiś bieda wzmacniacz z pilotem, który robiłby tylko za pośrednika? Musiałby tylko mieć cokolwiek, żebym mógł dźwięk przesłać dalej i żeby nie psuło dźwięku.

ciężko doradzać jakieś modele - tutaj przy tej półce cenowej zbyt dużo będzie sztuk z ukrytymi wadami - nie ma sensu się wypowiadać co do jakości bo nie ważne co wybierzemy będzie w miarę to samo - loteria

 

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, d_nac napisał:

Tak się zastanawiam - czemu po prostu nie regulować głośności w tv? Chodzi o to żeby szedł sygnał liniowy do wzmacniacza? 

 

Przy przesyłaniu dźwięku do wzmacniacza, głośność jest stała i całą kontrolę przejmuje wzmacniacz.

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to kończy się tak jak wcześniej była rozmowa - założone powiadomienia na allegro gdy będzie dosłownie cokolwiek z pilotem poniżej 250zł, a w międzyczasie, gdy będzie okazja, kupię chińczyka Proster albo Naoteck (bo to jedno i to samo). Z tego co czytałem dalej, to ktoś miał już okazję kupić i te chińczyki "nawet" działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności