Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Naprawa pada (nausznika) słuchawek Sennheiser


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie rozleciał mi się na części jeden z padów serii HD500  podczas zdejmowania go ze słuchawki. Ma ktoś pomysł jak to naprawić? Zdziwiłem się, że na żadnej z części nie ma nawet najmniejszych śladów kleju nic wszystko czyściutkie niczym nie wysmarowane nie mam pojęcia czym oni to łączyli?  Z tego co widzę tego szarego ringa się do niczego nie skleja on ma siedzieć luźno na wcisk pod ringiem przezroczystym i to raczej tylko niego najpierw trzeba skleić do nausznika, a dopiero później wcisnąć szary. Jeśli źle kombinuję ktoś już to sklejał to niech mnie poprawi.

 

Myślałem co by użyć cyjano typu kropelka, ale jednak odpada bo za szybko twardnieje, a tutaj potrzeba trochę czasu na dokładnie posmarowanie pada dookoła lub tej przezroczystej częsci, zaschnęłoby zanim bym zdążył dokleić. Drugą opcją jest klej modelarski typu cement https://allegro.pl/oferta/klej-modelarski-20ml-wamod-do-modeli-plastikowych-7629063424, ale tutaj obawiam się, że może mi przedziurawić przezroczystego ringa, bądź za głęboko się weżreć do pada jako, że tego typu klej zanim połączy oba elementy to najpierw lekko je rozpuści. Macie propozycje jakichś innych klejów/metod na złączenie tego wszystkiego?

 

 

20200129_114926.jpg

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu klejenia polecam Supercement

https://allegro.pl/oferta/klej-supercement-40-gram-szybkoschnacy-uniwersalny-8510845913

Schnie dość szybko (w porównaniu np z Butaprenem) i po zaschnięciu jest elastyczny.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modelarskie działają na zasadzie rozpuszczenia plastiku i łączenie potem jest sztywne. 

Supercement który podlinkowałem, po zaschnięciu jest gumowaty, nie wżera się zbytnio w łączone elementy, tylko ptak jakby powleka "gumą". Do padów (które się wyginają) to na pewno lepsze rozwiązanie.

22 godziny temu, GoodBoy napisał:

Myślałem co by użyć cyjano typu kropelka

Nie polecam, do tego typu połączeń, owszem trzyma dobrze, ale bardzo sztywny po zaschnięciu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności