Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub przetworników multibit/R2R


roger987

Rekomendowane odpowiedzi

@dj1978 zgadzam się, że Burson stanowi świetny duet ze wzmacniaczem lampowym, który nadaje źródłom oraz scenie wyraźniej zaznaczającego się trzeciego wymiaru, a przy okazji odrobiny subtelności, większej łagodności i w takiej konfiguracji lepiej spisujący się niż Denafrips Ares II. Przynajmniej tak wnioskuję tak po opisie pierwszych wrażeń :) A nowym nabywcom (i także tym cieszącym się nim już dłużej) gratuluję udanego zakupu, bo jest to świetny sprzęt!!! 👍

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.08.2020 o 15:50, Spawn napisał:

Denafrips Ares 2 zbiera dobre opinie. Nie słyszałem go ale ostrzyłem sobie na niego zęby tyle, że zrezygnowałem z planów zakupu nowego daca na ten moment :)

 

Pół roku minęło, jakieś wieści? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Pół roku minęło, jakieś wieści? 🤔

Okres pół roku to w skali forum jakieś dwa-trzy hajpy, więc temat stał się nieinteresujący już. Natomiast co do wieści, to podobno rosyjscy naukowcy puścili strumień DSD na kość R-2R i usłyszeli głosy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Z kupnem daca? Planów nadal brak, ale jakbym miał brać w ciemno to na ten moment chyba Schiit Gungnir Multibit albo Yggdrasil ewentualnie Holo Audio Spring 2.

 

No to już nie ten budżet... biorę tego Aresa 2 na odsłuch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

No to już nie ten budżet... biorę tego Aresa 2 na odsłuch.

To prawda, nie ten budżet i właśnie dlatego zrezygnowałem z kupna daca ;) Jak już będę coś kupował to raczej pójdę grubo, ale uznalem że za malo słucham stacjonarnie żeby to grubo uzasadnić. Mam kilka dobrze grających źródeł i zmiana na tylko trochę lepsze mnie nie interesuje. Tak czy inaczej daj znać jak Ares2 bo mnie to bardzo interesuje.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

To prawda, nie ten budżet i właśnie dlatego zrezygnowałem z kupna daca ;) Jak już będę coś kupował to raczej pójdę grubo, ale uznalem że za malo słucham stacjonarnie żeby to grubo uzasadnić. Mam kilka dobrze grających źródeł i zmiana na tylko trochę lepsze mnie nie interesuje. Tak czy inaczej daj znać jak Ares2 bo mnie to bardzo interesuje.

 

Ja szukam następcy dla Hegla HD20, narazie Bursony, RME, Qutesty wszystko poległo. To nie ten kierunek, choć najbliżej był Qutest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Ja szukam następcy dla Hegla HD20, narazie Bursony, RME, Qutesty wszystko poległo. To nie ten kierunek, choć najbliżej był Qutest. 

będziesz chciał pożyczyć das702es na kilka tygodni? (jakoś w lutym do mnie trafi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, whero napisał:

będziesz chciał pożyczyć das702es na kilka tygodni? (jakoś w lutym do mnie trafi)

 

A ma USB? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie ukrywam  ze   bardzo  trafna   i  tresciwa   recenzja   porównawcza   hegla   i   denafripsa --   ze  wzgledu  na cene , trzeba  bedzie  go  wpisac   na  liste   zakupów  2025  . jako   delto-sigmowiec  coraz  czesciej  wyszukuje  tematy  ''r2r''   jako   inna  droge    w  dekodowaniu   plików  muzycznych.  zadowolenia  z  odsłuchów !!!!

 ..jest przestrzeń , a wiec do słuchawkonów  jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, vonBaron napisał:

Morfeusz II nabiera kształtu.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

duże płytki, dużo miejsca, drogi sprzęt... "tanie" rezystory/kondensatory SMD wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zmieniłem kość w swoim Dac z TDA1541A na TDA1541 (bez A) i wydaję mi się, że dźwięk jest o wiele lepszy, żywszy, pełniejszy. Miał ktoś też takie spostrzeżenia?

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NuYam napisał:

Zmieniłem kość w swoim Dac z TDA1541A na TDA1541 (bez A) i wydaję mi się, że dźwięk jest o wiele lepszy, żywszy, pełniejszy. Miał ktoś też takie spostrzeżenia?

1. Wyższa parametrycznie seria producenta nie musi oznaczać przyjemniejszego dźwięku, i nie dotyczy to tylko kości DAC. 

2. Dobrze byłoby być pewnym, że każdy z porównywanych elementów to nie podróbka, albo oznaczenie wyższej serii dopisane/dorysowane przez sprzedawcę.

3. Sprzedawane elementy mają czasem "mroczną przeszłość" i parametry im zjechały, dźwięk siadł, więc trzeba to jakoś sprzedać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NuYam napisał:

Zmieniłem kość w swoim Dac z TDA1541A na TDA1541 (bez A) i wydaję mi się, że dźwięk jest o wiele lepszy, żywszy, pełniejszy. Miał ktoś też takie spostrzeżenia?

osobiście nie porównywałbym bez możliwości natychmiastowego przełączania pomiędzy jedną a drugą wersja przez ludzką naturę która skłania nas ku pozytywnemu patrzeniu na wszystkie własnoręcznie wprowadzane zmiany

 

różnice mogą takie być bo z tego co pamiętam różnica A i bez A różniły się również (głębokością?) implementacją filtra cyfrowego (czy też jego generacją ) ... wszystkie wyżej wymienione ewentualne różnice również mogą mieć znaczenie

2 godziny temu, majkel napisał:

1. Wyższa parametrycznie seria producenta nie musi oznaczać przyjemniejszego dźwięku, i nie dotyczy to tylko kości DAC. 

2. Dobrze byłoby być pewnym, że każdy z porównywanych elementów to nie podróbka, albo oznaczenie wyższej serii dopisane/dorysowane przez sprzedawcę.

3. Sprzedawane elementy mają czasem "mroczną przeszłość" i parametry im zjechały, dźwięk siadł, więc trzeba to jakoś sprzedać.

procesy starzenia się ic są bardzo ciekawe - kiedyś rozmawiałem z osobą która przed laty zarobiła na odrzuconych tranzystorach (albo diodach - niestety już nie pamiętam dokładnie) z linii produkcyjnej - części które bezpośrednio po produkcji wykazywały wady po odleżeniu kilku miesięcy w magazynie w 99% przypadków wykazywały pełną sprawność - bardzo ciekawe tematy a tutaj często poruszamy ~ 40 letnie czipy z wysokich linii produkowanych jak na tamte czasy nowymi, nowatorskimi procesami technologicznymi... które po kilku latach były zastępowane bardziej ekonomicznymi procesami produkcji... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NuYam napisał:

Zmieniłem kość w swoim Dac z TDA1541A na TDA1541 (bez A) i wydaję mi się, że dźwięk jest o wiele lepszy, żywszy, pełniejszy. Miał ktoś też takie spostrzeżenia?

1541 ma swoje sekrety, niestety ciężko jest jednoznacznie stwierdzać. 

Teoretycznie hierarchia wygląda tak: 1541 R1 -> 1541 -> 1541A -> 1541S1(single crown) -> 1541A N2 ( nowy wypust 1541A, ta sama linia produkcyjna co S2, robione chyba w Holandii i składane w Chinach ) -> 1541S2(double crown)

 

Mogłem coś ominąć, to nie są najświeższe informacje. Poza tym, są pewne wątpliwości co do N2, niektórzy mówią, że jest jednak gorszy od S1. No i tutaj dochodzi zgrzyt: każda z tych linii ma lepsze i gorsze wypusty, np. 1541A, były wewnętrznie segregowane na lepiej i gorzej mierzące. Mógł Ci się trafić gorszy egzemplarz. Podobno najlepsze partie jechały albo do najważniejszych firm albo czasem wypuszczano je ... tylnymi drzwiami.

 

No i każda z tych ( z wyjątkiem R1) może być podrabiana, made in China.

 

Poza tym, im lepsza kość tym gładszy i bardziej przestrzenny dźwięk. Być może Ci to też nie do końca odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności