Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub przetworników multibit/R2R


roger987

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Nicodem napisał:

 

Ja mam dystrybucję na PL. Jeśli Cię coś interesuje to wal na priv.

 

Jakieś dane kontaktowe podmiotu - nazwa, adres, telefon, e-mail, itp.? Metrum Acoustics nie chwali się listą dystrybutorów poza ogólnymi stwierdzeniami, że ma ich bardzo dużo na całym świecie w postaci samych fachowców od audio, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj metrum acoustics na Allegro. Tam są dane - login MetrumDealer.
Na razie wstawione słuchawkowe graty. Są do wypożyczenia.
Wyższe DAC będą niedługo w testach.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, trez0r napisał:

@Nicodem, MQA ready - ile moduł sprzętowy np. do Amethysta... Na stronie coś nie mogę znaleźć.

Jednak nie polecam tego modułu instalować, przynosi tylko problemy. 

53 minuty temu, Nicodem napisał:

Poszukaj metrum acoustics na Allegro. Tam są dane - login MetrumDealer.
Na razie wstawione słuchawkowe graty. Są do wypożyczenia.
Wyższe DAC będą niedługo w testach.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Czekam z wypiekami na testy Onyxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Nicodem napisał:

1099zl z vat, Amethyst który mam do testów jest z założonym modułem.

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

 

 

przypadkiem może jeden Aurix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vonBaron napisał:

Jednak nie polecam tego modułu instalować, przynosi tylko problemy. 

A coś więcej? Problem z driverami? Bardziej soft czy hw?

 

17 minut temu, vonBaron napisał:

Czekam z wypiekami na testy Onyxa. 

Też, chyba bym celował w tego DACa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem może jeden Aurix?
Aurixy nie są dostępne.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Też, chyba bym celował w tego DACa...
 
Odnośnie MQA jest wytłumaczone u nich na stronie. Też na aukcjach u mnie. Po pierwsze trochę się to gryzie z ich filozofią. NOS ponad wszystko :)
Druga sprawa - sygnał musi być przez to rozpoznany wpierw. Jeśli MQA to leci tylko na moduł, jesli nie to normalnie przez R2R NOS.
I to powoduje milisekundowe opóźnienie. W Hugo TT2 też to zauważyłem dzisiaj. Lekkie pyknięcie.
Metrum o tym uprzedza. Ja wziąłem demo z modułem bo jednak MQA czasem jest ważne dla niektórych klientów.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nicodem napisał:

CIACH

Odnośnie MQA jest wytłumaczone u nich na stronie. Też na aukcjach u mnie. Po pierwsze trochę się to gryzie z ich filozofią. NOS ponad wszystko :)

 

Czytałem, czytałem...

9 minut temu, Nicodem napisał:

Druga sprawa - sygnał musi być przez to rozpoznany wpierw. Jeśli MQA to leci tylko na moduł, jesli nie to normalnie przez R2R NOS.

CIACH

 

IMHO, ale to chyba "o to" chodzi... MQA to taka proteza, aby "w miarę" brzmiało podobnie na wszystkim, to taki PCM obudowany w "rozszerzone" rozkazy/modele jak ma w danej chwili "zagrać". Trochę pokręcone, i w r2r to zupełnie zbędne, ale wygodne jak chcesz mieć na biurku jeden klocek "do wszystkiego". Jak te opóźnienie wpływa na stricte użytkową stronę urządzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to po prostu słychać cichutkie pyknięcie jak idzie MQA. Nic wielkiego i idzie przywyknąć. Dopiero po testowaniu tego zauważyłem że niektóre inne sprzęty też tak mają czasem. TT2 i idsd pro też mi lekko pyknie ale na niektórych plikach.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aż tak różowo nie było, w Roonie nie dość że te pyknięcia były ZAWSZE na początku nowego utworu nie ważne czy MQA czy nie to jeszcze obcinane były 1-2s z początku każdego utworu.

Może po USB jest lepiej bo ja słuchałem tylko po COAXie.

Ja na pewno zrezygnowałbym z tego MQA.

W Pro IDSD jest to zdecydowanie lepiej zaimplementowane.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baby Ambre jest dostępny teraz do testów od ręki.
Ambre - używam samemu ale jak się ktoś uprze to wyślę :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Nicodem napisał:

Baby Ambre jest dostępny teraz do testów od ręki.
Ambre - używam samemu ale jak się ktoś uprze to wyślę :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Mieliśmy się zgadać i sam widzisz jak wyszło. Choć myślę, że przesyłki nie będą problemem. Napisz kilka słów o Baby vs Adult :) możesz na priv jeśli tutaj zaśmiecamy. Masz jakieś porównanie do SOtm ? Ja znam Ultra i zwykłe czy Auralic ? Chcę kupić end point do Roon i myślę nad tą zabawką, jakmś Auralic może Mytek lub Bryston z wyżej linii. Nie ukrywam, że dużą zaletą dla mnie by było jakby streamer/endpoint miał możliwość podłączenia SSD w środku ale nie jest to wymóg. Najtańszy NAS zrobi robotę. 

 

Proszę daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Ambre jak i Baby Ambre działają w oparciu na mocno zmodyfikowaną malinkę (Raspberry PI). Cechy wspólne - brak złącz USB, brak Wifi. Wszystko co można było zrobić by pozbyć się szumów zostało wprowadzone.

 

Różnice:

Ambre ma pełną, oddzielną sekcję zasilania oraz złącze I2S do teoretycznie najlepszego połączenia z DAC. W środku też wszystko galwanizowane, oddzielone itp.

Baby Ambre - brak tego złącza, zasilanie zubożone ale też nie jest potraktowane po macoszemu.

 

Obydwa sprzęty można otwierać i podmieniać kartę microSD na inne oprogramowanie. Zainstalowany jest Roopie w wersji specjalnej dla urządzeń Metrum.

Wykrywany jest jako certyfikowany end point (Ambre) lub jako znany end-point (Baby Ambre).

SSD nie podłączysz. Ale też i nie do tego są te urządzenia - to end pointy Roon. Po RAAT przez RJ45 komunikują się z serwerem Roon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też miałem Amethysta dzięki @Nicodem jakiś czas temu i też był problem z obcinaniem około dwóch pierwszych sekund - słuchałem na foobarze i wasapi.

Dac jako taki jest świetny. Tak pisałem o wrażeniach na PW: "Próbowałem, żeby mi się wyłożył na jakimś gatunku czy realizacji ale nie bardzo chciał skubany :) Świetne brzmienie i barwa, dobra dynamika, niezła scena ale co najważniejsze nie sztucznie rozdmuchana, dobra separacja źródeł, czasem troszkę brakuje tylko powietrza, bo bryły instrumentów są sporych rozmiarów". Gra to starą szkołą, nie jest ani klinicznie, chudo, cyfrowo, ani bez przeginania w drugą stronę, aczkolwiek zdecydowanie barwnie i rasowo, brzmienie w stronę analogu i takiej niewymuszonej naturalności. Zdecydowanie warto pożyczyć i przekonać się samemu - polecam.

 

 

Edytowane przez szwagiero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wstępnych odsłuchach.

Co mogę napisać, to że combo od Metrum Acoustic to bardzo neutralne i przestrzennie grające urządzenie.

Wymagało to ode mnie trochę adaptacji słuchowej i dobrania odpowiednich słuchawek.

Na AKGK812 robiło się dla mnie za chudo i za jasno, więc je odstawiłem.

Z kolei na AQ Carbonach na kablu Lavricables pojawiał się dziwny pogłos i echo (spotęgowana przestrzeń) więc też nie zachęcały do dłuższego odsłuchu.

Natomiast z  marszu bardzo dobrze zagrały Denony D7000 i tu na marginesie muszę wspomnieć o łatwości napędzenia tych słuchawek oraz o ich dużej uniwersalności synergicznej względem toru.

Wydawałoby się że D7k nadają się do średnicowej ciepło-grającej lampy.

Nie do końca - na przykładzie Amethysta słychać, że sygnatura toru to tylko gust jego właściciela, a żadne wyzwanie dla Denonów. BRAWA!

Dźwięk jest rytmiczny, zdyscyplinowany, czysty, detaliczny.

Bas w Denonach dostał kontroli, nadal jest mocny ale już nie taki obły i subwooferowy jak w iFi. Stracił trochę na miękkości i objętości ale zyskał na szybkości, sprężystości, szczegółowości.

Barwa średnicy jest lekko ochłodzona, ale nie obca czy zdystansowana. Pierwszy plan jest bliski namacalny ale rysowany cieńszą kreską niż w iFi. Separacja dźwięków, artykulacja, czytelność stoi na wysokim poziomie. Metrum nie ma takiego wypełnienia i zagęszczenia na średnicy jak iDSD. Mimo tego braku średnica wypada całkiem przyjaźnie, bo brak tu krzykliwości, ostrości czy nieprzyjaznych dźwięków. Słucha się muzyki i zwraca uwagę na szczegóły, które wcześniej nie były tal łatwo słyszalne.

Góra natomiast nie idzie kierunkiem prezentowanym przez niższe partie. Oczywiście, jest detaliczna, rozdzielcza, szczegółowa ale ma w sobie więcej łagodności niż bas czy średnica. Na pewno nie jest ocieplona czy przyciemniona - jest naturalna -  instrumenty bardzo ładnie wybrzmiewają - jasno, przejrzyście ale łagodnie, sybtelnie, bez natarczywości czy ostrości.

Metrum jest całkiem przestrzenny. Słychać dalekie plany, głęboką i szeroką scenę. Dobra jest lokalizacja, pozycjonowanie. Czuć oddech, swobodę jak i rozmach.

IMG_8097.JPG

 

Podłączyłem teraz AQNH ale po stockowym kablu i przyznam, że jest lepiej, czyli mniej pogłosowo.

Muszę tego posłuchać dłużej...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności