Skocz do zawartości

Garage1217


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się rozpisaliśmy w fanklubie HiFiMAn, więc czas się przenieść i założyć odpowiedni wątek. Tym bardziej, że Garage1217 robi bardzo ciekawe wzmacniacze, a u nas cisza...

To zaczynamy: http://garage1217.com 

Ich obecny flagowiec Project Ember 2.1 - Tube Headphone Amplifier and Pre-Amplifier

 

image.png

To co charakteryzuje ich wzmacniacze, to regulowana impedancja wyjściowa, pozwalająca dostosować wzmocnienie praktycznie do każdych słuchawek. Dalej standard w wielu wzmacniaczach  lampowych, czyli auto bias, raz wkładasz lampę a bias sam się dostosowuje pod lampę i jej proces starzenia. Co wyróżnia te konstrukcje, to bias dostosowuje się do rodzaju lampy, którą do niego włożysz. I to jest najlepsze, przyjmuje praktycznie każdą podwójną triodę, bez różnicy czy ta lampa ma napięcie żarzenia 6 czy 12V (dokładnie 6,3, 12,6V). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro miałem wziąć się za założenie tematu. Przeanalizowałem cały układ i powiem szczerze, że to bardzo dobra i przemyślana konstrukcja, warta klonowania. Oczywiście (czy jak kto woli oczywgipsie) 🙃 będziemy tutaj omawiać tą tematykę. Jedyne co mnie trapi to zajekurdejszatan rozrzut lamp 🙂 to lata na wszystkim niczym stare 1.6d na wysmażonym oleju z frytek w McDonald's 😁 

Jestem pozytywnej myśli że całość w stanie uruchomionym zamknie się w połowie kwoty którą życzą sobie garaże 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karmazynowy napisał:

A ktoś od nas go w ogóle słuchał?

To raz.

A dwa, to ja to bym był ostrożny od takich przypadkowych składaków.

Nie lepiej jest dopłacić parę groszy i kupić coś ówcześnie złożonego?

Jak nie znacie produktu, to może być loteria i to gruba!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Compton napisał:

To raz.

A dwa, to ja to bym był ostrożny od takich przypadkowych składaków.

Nie lepiej jest dopłacić parę groszy i kupić coś ówcześnie złożonego?

Jak nie znacie produktu, to może być loteria i to gruba!

 

 

ostatnio zaglądałem w maju do wątku Hifimana, bo ich oferta jest tak czytelna jak ich alfabet... i się nie jaram, chyba że wyjdzie HE2000 to zerknę

 

ale myślałem, że żeście tam wzmaka obmacali, a tu się okazuje, że to widmo?

 

ale ciekawa konstrukcja - i wygląda na solidnie polepione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Compton napisał:

To jasna sprawa, co obmacane i polepione.

Ale przypadkowy składak od przypadkowej osoby?

Co wiesz co Ci wstawi?

Czy płytka, to chiński oryginał czy pakistańska podróba?

 

Spojrzałeś chociaż na schemat ideologiczny ? Czy od razu walisz Chinami ? Któreś PCB nie jest robione przez duże firny, które lecą hurtem, że tak ciśniesz po płytkach ?  Złożyłeś coś kiedykolwiek ? Eagle ? CiCad ? raster jaki ?

 

Tak gwoli ścisłości jak już wszczynasz mordobicie po twarzoryjach to tu poruszamy temat klonów a nie zakupu. Wnosisz coś konkretnego, alternatywne propozycje ? Coś teges ? Jakaś techniczna gadka ?

Edytowane przez STi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

Proszę zaprzestać przepychanki.

Proponuję wydzielić temat klonowania do osobnego wątku w zakładce DIY. Pomijam kwestie prawne, bo jak coś nie teges, to może rzeczywiście lepiej, żeby głównym miejscem takich inicjatyw była nadal elektroda.pl. Tutaj jak rozumiem, powinna się znajdować dyskusja o produktach Garage1217. Wtedy nie będzie napięć między chcącymi kupić oryginał z poszanowaniem pracy wytwórcy, a chcącymi zaoszczędzić z małej kwoty za pomocą lutownicy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Proponuję wydzielić temat klonowania do osobnego wątku w zakładce DIY. Pomijam kwestie prawne, bo jak coś nie teges, to może rzeczywiście lepiej, żeby głównym miejscem takich inicjatyw była nadal elektroda.pl. Tutaj jak rozumiem, powinna się znajdować dyskusja o produktach Garage1217. Wtedy nie będzie napięć między chcącymi kupić oryginał z poszanowaniem pracy wytwórcy, a chcącymi zaoszczędzić z małej kwoty za pomocą lutownicy.

Dokładnie. Tym bardziej, że to są wzmacniacze, które u nas chyba w ogóle nie występują, a może to być ciekawa alternatywa dla niewątpliwie tańszych, ale jakościowo ciągle wątpliwych chińskich wynalazków. Dlatego głupio byłoby zaczynać znajomość od "ataku klonów" :) 

W każdym razie u mnie Ember II jest na liście zakupów na ten rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności