Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Małe monitory na biurko


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję teraz małych monitorów na biurko - aktywne głośniki z wejściem analogowym (chcę do nich wychodzić z DACa a nie po USB z laptopa). Będą stały bezpośrednio przy ścianie więc muszą z tym sobie jakoś radzić. Trochę googlałem i na razie zerkam w kierunku KRK ale może macie jakieś typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "małe"?

Ja mam w biurze Erisy na oknie a w domu przy biurku Tannoye ale 8-calowych za małe chyba uznać nie można?d83a049bb1b96cbcbeb849654d914206.jpg

 

Te są całkiem ok:

 

https://mp3store.pl/studio-dj/monitory-studyjne/fostex/2017180442979002822/4995090307008/fostex-pm04c-white-para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używam Mixarsów MXM-5. Fajnie grają, bassport z przodu, więc mogą być bliżej ściany, można włączyć lub wyłączyć tryb czuwania i brzmią całkiem sensownie za względnie nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Dali Zensor 1 AX? 

U nas koło 3k, na niemieckim Amazonie około 1.5k za parę. Zresztą do dostania w każdym pewnie zachodnioeuropejskim kraju za ok. 1.5k... My zawsze jesteśmy wyjątkowi :)

 

https://www.amazon.de/dp/B014W1UPTS

 

Pytanie jakiego analogowego wejścia potrzeba? Tu masz jacka, jak w większości aktywnych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co proponujecie to chyba nie są aktywne? Nicodemowi chodzi chyba o takie z wbudowanym wzmacniaczem i wejśćiem RCA lub XLR.

Sam się może o takie pokuszę jak zmienię biurko choć nie wiem czy monitory mi podpasują dźwiękowo.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ma ktoś jakieś porównanie do tych adamów względem edifierów 2600? 
Edifiery mają "monitorowe" brzmienie ale to nie ta klasa sprzętu (mam je na działce, grają przy kominku "do kotleta").
Adamy to monitorowe brzmienie z wygarem (od 5tek w górę). Wysokie mogą być odrobinę podobne bo 2600 grają konturowo na górze a Adamy mają wstęgę ale to inna klasa i już ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RIH napisał:

Edifiery mają "monitorowe" brzmienie ale to nie ta klasa sprzętu (mam je na działce, grają przy kominku "do kotleta").
Adamy to monitorowe brzmienie z wygarem (od 5tek w górę). Wysokie mogą być odrobinę podobne bo 2600 grają konturowo na górze a Adamy mają wstęgę ale to inna klasa i już ;)

 

A masz może porównanie serii T oraz AX Adam'a?

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A masz może porównanie serii T oraz AX Adam'a?
Nigdy nie słuchałem ich jednocześnie A/B, poza tym serii T dość krótko więc nie będę silił się na porównanie. Natomiast z tego co pamiętam T5 grały bardziej skoncentrowanie, mniej przestrzennie i bas miał mniejszy impakt ale nie były to ogromne różnice...
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności