Skocz do zawartości

Kabel iem


wegiel21

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, pabloj napisał:

Mieliście do czynienia z kablami Gieftu Hakugei?


Takimi jak ten:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002363547893.html

 

GIEFTU-HAKUGEI-z-oty-Bodhi-z-ota-m-dro-3

Jak z Ali to kupuj szybko bo od 1 lipca za przesyłkę , cło , vat i obsługę celną zapłacisz prawie drugie tyle :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fero415 napisał:

ja się obawiam że nawet jak w polszy twoja przesyłka pojawi się przed pierwszym lipca (ale dostarczana będzie po) to pocztusia i tak ci dowali i vat i cło (jako organ do tego uprawniony i zoobowiązany prawnie).

każdemu kupującemu obecnie (już, teraz, tydzień temu) radzę poważnie liczyć się z koniecznością zapłaty 'sprawiedliwego dwadzieścia trzy procent' przy odbiorze i przemyślenia czy zabawa dalej jest opłacalna.

 

To nie tylko 23% Vat ale i cło plus opłaty celne które wynoszą min 68 zł lub 2.5% od wyższych kwot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem ustawy ale o tych 'minimum 68 zł' pierwsze słyszę. do tej pory płaciłem jakieś (chyba) ryczałtowe koszty obsługi odprawy w przypadku wylosowania mojej paczki ale nigdy (czyli całe dwa razy) nie wyniosło to więcej niż 20 zł.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fero415 napisał:

nie czytałem ustawy ale o tych 'minimum 68 zł' pierwsze słyszę. do tej pory płaciłem jakieś (chyba) ryczałtowe koszty obsługi odprawy w przypadku wylosowania mojej paczki ale nigdy (czyli całe dwa razy) nie wyniosło to więcej niż 20 zł.

 

A jak trafi na rewizję celną to plus 100 jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, retter napisał:

Pytanie co z drobnostkami za kilka $

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Kabooom!
 

Dokładnie to samo czyli zamawiasz po 1 lipca coś za 10$ i dostajesz , cło, vat i opłaty celne. No i paczuszka za 38 zł a wysyłka robi się za 100 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczy to ktoś? przeliczam 10 zielonych wg obecnych stawek i z vatem dla założonego cła w wysokości 15% wychodzi nie więcej niż 80zł. zmieniają się koszty odprawy czy kolega wyżej żyje w fantazlandii (tak jak dowalił z tym 500+)?

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówiłem dwa te kabelki z Ali, jeden sobie zostawie co bedzie lepiej pasował do CE4, drugi pójdzie na sprzedaż zapewne :)

https://pl.aliexpress.com/item/1005002363547893.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.d6d55c0fsMjeSV

https://pl.aliexpress.com/item/1005002617825375.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.d6d55c0fsMjeSV

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności