Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel iem


wegiel21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy ktoś z was ma doświadczenia z kabelkiem Dunu Hulk lub jakimś 8 żyłowym w połączeniu z iem'ami? 

 

Pytam głowinie o wygodę użytkowania bo podobno Dunu ciężki i mało elastyczny a 8 żył grube i ergonomia do D... a i lepiej nie grają 8 żylaki od 4 ... Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hulka, jedyna wada to to że to kawał liny okrętowej i ciąży na małżowinie usznej. Ale jest wygodniejszy niż filigranowy Reference 8 od Alo. Nawet z okularami się zgrywa :) Jedyne co to brakuje mi jakiegoś klipsa do niego - w fanklubie Dunu było rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @santin korzystam obecnie z Hulka w połączeniu z dk4001. Kabel dość ciężki( w sumie na wagę duży wpływ ma spliter),Ale nie wpływa negatywnie na ergonomię.  Klips na pewno by pomógł, ale nie jest źle. Co do wymienionych kabelkow od satin audio i ego audio ,to ergonomia nie powinna byc zla. Mają 8,ale cięższych zylek. Taki ibasso cb12s mimo 8 żył jest naprawde wygodny,wiec tu powinno byc podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość żył nie ma znaczenia przy ergonomii. Dla mnie jest to dość istotny czynnik. Głównie słucham przy pracy, gdzie ułożenie kabelka jest dla mnie bardzo ważne.

Mogą być kable sztywne i twarde jak Ares II+ x4 a mogą być kable jak sznurki 8 żyłowe np. hybyda srebro+miedź CB13.

 

CB13 jest dla mnie punktem odniesienia dla ergonomii - super się układa, a można nawet powiedzieć, że leży jak go położysz jak sznurówka. Kabel od Smoka, a konkretnie pełna złocona miedź x4 jest ciekawym kabelkiem. Sprężysty i elastyczny ale chodzi swoimi drogami :D Trzeba go okiełznać i nauczyć się dopasowywać pod siebie. 

 

Kable Satin Audio podobno są bardzo przyjemne w użytkowaniu. Miękkie i elastyczne. Jestem nimi zainteresowany ale mają pojawić się też kabelki CMcable w PL, które pod względem ergonomii są podobno niezłe.  Ergonomia na fajnym poziomie jest podobno jeszcze w kabelkach PlusSound'a i PWaudio- tych nie miałem niestety w rękach. Ego są elastyczne ale splitter mają ciężki.

 

Ergonomia to niestety rzecz względna. Każdy ma inne wymagania. Musisz sam sprawdzić co Ci bardziej odpowiada.

 

Edytowane przez mszysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ego bardzo fajnie się układają i nie mają efektu pamięciowego (miętosiłem każdy przy okazji robienia zdjęć). Rzeczywiście splitter ciut duży, ale w miarę fajnie wyprofilowany, żeby nie zahaczać o ubranie. Plussound też rewelacja, na żywo robią mega wrażenie. CM Cable dopiero mam w drodze, ale jak dobrze pamiętam to ergonomię też miały na wysokim poziomie. Tutaj może @Methuselah najwięcej podpowiedzieć, bo ma podejrzewam wszystkie w/w u siebie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyła żyle nierówna... są chińczyki 16x cieńsze od solidnych 4x

 

8x dobrze wykonane nie sprawia żadnych problemów w ergonomii - najważniejsza jest cienka i bardzo elastyczna otulina oraz takie odpowiednie użycie materiałów na splot, żeby był jednocześnie wytrzymały mechanicznie i elastyczny

 

hulk jest gruby, ciężki ale giętki

 

najlepszy kabel jaki ostatnio używam to satin audio athena - ekstremalnie wygodny, giętki, lekki, nieduży, a sonicznie bardzo wysoki poziom i dość bezpieczne brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iemach jak nigdzie indziej w audio to wygoda ma największe znaczenie i wyznacza granice standardy.

Nader wszystko śmieszą mnie splitery i inne udziwnione dodatki, przerost formy nad treścią. Ale ludzie kupują oczami i tak to już będzie.

Ale coś co jest też pomijane to trwałość w czasie tego co kupujemy, kupujemy elastyczny a za rok mamy sztywny.
Effekt audio początkowo fajny a po pół roku można używać jak druta efektem pamięci. Jak nic zachęta do kolejnego zakupu.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, chico99 said:

@Loke13 powinien coś tu mądrego dodać.

Ja miałem hulka na testach. Mam też 8-żyłowca do iemów od @Jimmi Dragon a.

Nie przeszkadzała mi jakoś ich grubość, czy ciężar.

 

Grubość i ciężar nie, ale np mój od Jimmiego jest bardzo sztywny i to trochę czasami irytuje. Generalnie - jak ze wszystkim, trzeba przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chico99 napisał:

@Loke13 powinien coś tu mądrego dodać.

Ja miałem hulka na testach. Mam też 8-żyłowca do iemów od @Jimmi Dragon a.

Nie przeszkadzała mi jakoś ich grubość, czy ciężar.

A to dziwne bo mi Jimmi Dragon napisał że nie robi 8 żył ze względu na brak ergonomii...

4 godziny temu, mykupyku napisał:

żyła żyle nierówna... są chińczyki 16x cieńsze od solidnych 4x

 

8x dobrze wykonane nie sprawia żadnych problemów w ergonomii - najważniejsza jest cienka i bardzo elastyczna otulina oraz takie odpowiednie użycie materiałów na splot, żeby był jednocześnie wytrzymały mechanicznie i elastyczny

 

hulk jest gruby, ciężki ale giętki

 

najlepszy kabel jaki ostatnio używam to satin audio athena - ekstremalnie wygodny, giętki, lekki, nieduży, a sonicznie bardzo wysoki poziom i dość bezpieczne brzmienie

Athena to już chyba 1600 zł więc sparawo jak dla mnie za kabelek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wegiel21 napisał:

A to dziwne bo mi Jimmi Dragon napisał że nie robi 8 żył ze względu na brak ergonomii...

 

Jednego zrobił na specjalne zamówienie, nie moje rzecz jasna ale kabelek w sumie do mnie trafił.

Kuba chciał już go przerobić, z jednego zrobić dwa ...

Nie pozwoliłem na to, egzemplarz ma wartość kolekcjonerską he, he

 

7 minut temu, Nicodem napisał:

Grubość i ciężar nie, ale np mój od Jimmiego jest bardzo sztywny i to trochę czasami irytuje. Generalnie - jak ze wszystkim, trzeba przetestować.

 

Masz w tej czarnej otulinie? Te nowe w otulinie już nie są takie sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Masz w tej czarnej otulinie? Te nowe w otulinie już nie są takie sztywne.
Srebro w przeźroczystej otulinie


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma znaczenie tylko mniej lub więcej.
Masz cienkie i sztywne, grube a elastyczne kwestia wykonania i doboru materiałów.

Jedyna pewna właściwość to im bardziej solid core a mniej linka tym sztywniejszy i tego bym unikał w mobilnym audio jak diabeł wody święconej.

Mam 8 żył awg 26 i jest wygodnie tylko trzeba to umieć zrobić.
Możesz mieć 4 żyły a sztywne więc wygoda słaba.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 żyłowego LC-2,5C od Fiio i używam go z FH7. Jest miękki i dobrze się układa i nie jest jakiś mega ciężki. W każdym razie waga nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrócę z 2 pytaniami do Was :)

 

Czy przy zakupie kabla iem z Azji też muszę liczyć się z nałożeniem cła i VAT oraz czy mieliście styczność z kablami z wyższej półki od PENON Audio jak np GS849?

 

Czy w ogóle jest sens zakupu takiego kabela nie z Polskiej dystrybucji czy jednak zostać przy wuborze Ego Audio whiskey / Satin Audio Athena ( słuchawki to Aether R ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 50usd ryzykujesz.

Niektóre kable są nie rozbieralne, a KAAAŻDY kabel ma swój okres używania. Niektóre firmy nie serwisują innych produktów niż swoje. Czasami swoich także nie naprawiają (bo są robione na taiwanieitd itd) i zapraszają po nowe.

Zostaje ci ogólny serwis tyle że mniej specjalistyczny.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, retter napisał:

Powyżej 50usd ryzykujesz.

Niektóre kable są nie rozbieralne, a KAAAŻDY kabel ma swój okres używania. Niektóre firmy nie serwisują innych produktów niż swoje. Czasami swoich także nie naprawiają (bo są robione na taiwanieitd itd) i zapraszają po nowe.

Zostaje ci ogólny serwis tyle że mniej specjalistyczny.

- Tapatalk
 

I tu pojawia się kolejne pytanie bo Ego Audio i Satin Audio to dość młode firmy i firmy azjatyckie, więc raczej nikt nie będzie wiedział chyba jak to w ich przypadku wygląda z serwisem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał:

Kupując tani laptop płacisz więcej za serwis, tak jest w wielu rzeczach.
Czasami naprawa starego kabla nie ma sensu jeśli cenimy komfort używania.

Twoja kasa twój wybór.

- Tapatalk
 

A to Ego i Satin to tanie " laptopy " myślałem że "laptop" w granicach 1500 zl to juz taki tani nie jest ... No ale jak to porównać do "laptopa" za 8000 zl to fakt ten o ktorym pisze wyglada na chinola z biedry 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mieliście do czynienia z kablami Gieftu Hakugei?


Takimi jak ten:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002363547893.html

 

GIEFTU-HAKUGEI-z-oty-Bodhi-z-ota-m-dro-3

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności