Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meze Empyrean w Łodzi - zapraszamy na odsłuch


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

MEZE EMPYREAN

Połączenie najwyższej jakości materiałów, wykwintnego kunsztu i szczegółowości bezsprzecznie czyni Meze Empyrean jednymi z najbardziej innowacyjnych technologicznie planarnych słuchawek na świecie.

PONADCZASOWE DZIEŁO HI-FI

“Empyrean zrodziły się z pasji, ciekawości i innowacji. Jako firma, pozwoliliśmy sobie na swobodę eksperymentowania i podejmowania ryzyka w poszukiwaniu idealnego dźwięku. Aby wygenerować coś naprawdę niezwykłego, trzeba odważyć się badać i to właśnie zrobiliśmy z Empyreanami. Przesunęliśmy i udoskonaliliśmy standardy branżowe i osiągnęliśmy prawdziwy przełom dla audiofilów.” - Antonio Meze, projektant i założyciel Meze Audio

Słuchawki Empyrean to produkt dwóch firm pasjonatów, które wspólnie poszukują możliwości wykraczających poza ich indywidualne możliwości. Rezultatem są bezkompromisowe słuchawki, które ucieleśniają śmiałe podejście estetyczne i zorientowane na użytkownika Meze oraz doświadczenie Rinaro w zakresie badań i rozwoju w dziedzinie przetworników ortodynamicznych.

 

IMG_20200123_095914.thumb.jpg.979d362a23235781391a7b81d8a64a85.jpgIMG_20200123_095942.thumb.jpg.49b97ad1dd25765639bda3924520e6ed.jpgIMG_20200123_100013.thumb.jpg.0f0ac736a52d7b9f19b7dccd9018ada1.jpgIMG_20200123_100020.thumb.jpg.f05d2f2a1006afe8f1206a803c8af39b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziś byłem, słuchałem. Czegoś się dowiedziałem.

Meze grały z Fiio Q5 (AM3D) przez jakiś czas(naprawdę Nie spodziewałem się, że zagra to tak dobrze), potem przez resztę czasu z A&K Kann Cube. Nawet jeśli to tylko przenośne grajki, to i tak jak dla mnie pozamiatały słuchane tego samego dnia wcześniej ADX 5000 i LCD 3 na DAC215, a pamięcią sięgając również ten sam zestaw słuchawek ale z Pathosem Aurium, obie słuchawki podobały mi się, ale Meze wygrały. Już od pierwszych minut usłyszałem,  że to jest to czego szukam, a do tego granie na tyle uniwersalne, że zagrało świetnie wiele gatunków. Strach pomyśleć co zrobią na stacjonarnym torze, gdzie już z DAP-em grało to wspaniale.


Królik znaleziony, mam nadzieję kiedyś go złapać. Na ten moment poszukiwania end gamowych słuchawek mogę uznać za zakończone. Ewentualnie zostaje szukać alternatywy tańszej, gdyby jednak nie było mi dane zakupić Meze w przyszłości. 
Teraz zostaje zastanowić się nad torem stacjonarnym i potem sukcesywnie zbierać fundusze i kupować po kolei. Ale jestem chociaż bliżej niż dalej, bo znalazłem w końcu coś co mnie zadowoliło w 99,5% i nie miałem poczucia, że czegoś mi brakuje, a takie uczucie jednak było zarówno przy ADX5000 i LCD3.
 


 

@WojtekC dziękuję jeszcze raz za miłe spędzone 2h przy Meze i chwilę na porozmawianie. I faktycznie za taką cenę, próżno szukać czegoś lepszego, co być może nie istnieje, a jedynie szukałoby się tylko innego brzmienia. Ale jak to w audio, do wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia subiektywizmu. 
Muszę przyznać, że to pierwszy sklep audio w którym czułem się dosyć swobodnie, bez takiego jakiegoś napięcia w powietrzu. Szkoda, że wcześniej nie bywałem, tylko dopiero teraz. A pamietam jeszcze jak około 3 lata temu przyszedłem do MP3Store osobiście z paroma banknotami kupić swoje pierwsze słuchawki z prawdziwego zdarzenia AKG K240 STUDIO.
A możesz mi przypomnieć co to za utwór jazzowy puściłeś mi na samym początku? I o tych słuchawkach konkretnie mówiłeś 
OBRAVO HAMT-3 MKII?

 

Edytowane przez Nehero
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Jaka miedziana?

Są dwie wersje kolorystyczne Empyrean. Dokładnie wersje kolorystyczne grila, czarna i miedziana. Ta w mp3store co przyjechała, to miedziana jak na zdjęciach wyżej.

https://mezeaudio.eu/products/meze-empyrean-black-copper

 

Edit: Tak w sumie dodam, że jak czytam sobie o tym Kann Cube, to naprawdę ciekawy DAP i bardzo dobrze grało to jako zestaw z Meze. Ale to zasługa Wojtka, że akurat mogłem  takiego zestawu posłuchać, bo sam wybierał kompana do Meze.

Choć muszę przyznać, że dosyć wielka krowa z tego Kann Cube, w sumie to moja pierwsza styczność z DAP-em tej klasy, ale jestem pozytywnie zaskoczony, bo jednak miałem mieszane uczucia co do takich DAP-ów, jeśli chodzi o ich sens. A się okazało, że potrafią naprawdę dobrze zagrać. Sam Kann Cube choć tak duży to o dziwo dobrze leżał w dłoni i nie było żadnych problemów z trzymaniem go. Nagrzewał się na tyle, że idealny do ogrzewania dłoni w zimie. 

Edytowane przez Nehero
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 19:44, Nehero napisał:

 Dziś byłem, słuchałem. Czegoś się dowiedziałem.

Meze grały z Fiio Q5 (AM3D) przez jakiś czas(naprawdę Nie spodziewałem się, że zagra to tak dobrze), potem przez resztę czasu z A&K Kann Cube. Nawet jeśli to tylko przenośne grajki, to i tak jak dla mnie pozamiatały słuchane tego samego dnia wcześniej ADX 5000 i LCD 3 na DAC215, a pamięcią sięgając również ten sam zestaw słuchawek ale z Pathosem Aurium, obie słuchawki podobały mi się, ale Meze wygrały. Już od pierwszych minut usłyszałem,  że to jest to czego szukam, a do tego granie na tyle uniwersalne, że zagrało świetnie wiele gatunków. Strach pomyśleć co zrobią na stacjonarnym torze, gdzie już z DAP-em grało to wspaniale.


Królik znaleziony, mam nadzieję kiedyś go złapać. Na ten moment poszukiwania end gamowych słuchawek mogę uznać za zakończone. Ewentualnie zostaje szukać alternatywy tańszej, gdyby jednak nie było mi dane zakupić Meze w przyszłości. 
Teraz zostaje zastanowić się nad torem stacjonarnym i potem sukcesywnie zbierać fundusze i kupować po kolei. Ale jestem chociaż bliżej niż dalej, bo znalazłem w końcu coś co mnie zadowoliło w 99,5% i nie miałem poczucia, że czegoś mi brakuje, a takie uczucie jednak było zarówno przy ADX5000 i LCD3.
 


 

@WojtekC dziękuję jeszcze raz za miłe spędzone 2h przy Meze i chwilę na porozmawianie. I faktycznie za taką cenę, próżno szukać czegoś lepszego, co być może nie istnieje, a jedynie szukałoby się tylko innego brzmienia. Ale jak to w audio, do wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia subiektywizmu. 
Muszę przyznać, że to pierwszy sklep audio w którym czułem się dosyć swobodnie, bez takiego jakiegoś napięcia w powietrzu. Szkoda, że wcześniej nie bywałem, tylko dopiero teraz. A pamietam jeszcze jak około 3 lata temu przyszedłem do MP3Store osobiście z paroma banknotami kupić swoje pierwsze słuchawki z prawdziwego zdarzenia AKG K240 STUDIO.
A możesz mi przypomnieć co to za utwór jazzowy puściłeś mi na samym początku? I o tych słuchawkach konkretnie mówiłeś 
OBRAVO HAMT-3 MKII?

 

 

Słuchawki o których ci mówiłem:

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/obravo/2019470920881192421/4713530440548/obravo-hamt-3-mkii-amtplusdynamic-driver

 

Utwór: Black Beauty 

 

IMG_20200123_100013.thumb.jpg.973e07a85d37d997c9b81145c45d6822.jpg

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, radzik55 napisał:

Czytałem kiedyś że pracują by obniżyć koszty , coś o  cenach  poniżej 10 tys ,ciekawe czy jest w tym trochę prawdy :)

Ale, że obniżyć koszty produkcji Meze?

Gdyby się tak stało, to ojojojoj. 😋

1 godzinę temu, WojtekC napisał:

Dzięki za linki. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności