Skocz do zawartości
  • 0

Sony MDR-1A a MDR-1AM2 - różnice.


ICTC

Pytanie

Cześć.

 

Miałem dwukrotnie słuchawki Sony MDR-1A, niepotrzebnie je sprzedałem. Grają dobrze, bez szału ale przyjemnie, ciepło - tak jak lubię. Najwygodniejsze słuchawki nauszne jakie miałem na uszach a parę lat wstecz przerobiłem tego sporo.

 

Do rzeczy: widzę, że ten model nie jest już produkowany. Można go jeszcze kupić. Następca to MDR-1AM2. Moje pytanie jest następujące: czy dźwiękowo coś się zmieniło? Ma ktoś z Was porównanie? Z wyglądu te nowe są bardziej plastikowe, boję się że księgowi nie tylko na tym zaoszczędzili.

 

Póki co skłaniam się do zakupu starego modelu. Będę wdzięczny za podjęcie dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AM2 są inne. Pady są mniejsze, a konstrukcja odczuwalnie lżejsza (pod względem wagi ideał).  Nie wyglądają super-solidnie, ale z drugiej strony starszy model też nie był jakiś pancerny. Sprawdz jeszcze B&O H6v2 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dźwiękowo się dużo zmieniło, właściwie M2 to zupełnie inne słuchawki. Najbardziej odczuwalna zmiana to scena i wysokie tony. Scena mniejsza a wysokie tony są ostre.

Miałem 1A, dokupiłem 1AM2 bo myślałem że są po prostu poprawione. No nie są, wróciłem do 1A.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hesus666, starszy model był przede wszystkim świetnie wykonany. Taki wstęp do segmentu premium. H6 zdaje się że kiedyś testowałem lub nawet przez chwilę posiadałem. Wolę Sony. 
 

Lord Rayden, cecha kompletnie dla mnie nieistotna. 
 

Andi, bardzo dziękuje! Potwierdzasz to co mówią w recenzjach z tym, że ja YT nie ufam. Ponoć czystość dźwięku jest w nowej wersji zauważalnie lepsza. Jak dla mnie jeśli chodzi o kategorię przenośną to jakość w tej mierze była w pełni zadowalająca. Natomiast nie zgadzam się na kastrację basu i krzykliwe wysokie tony bo od tego mam inne słuchawki do innej muzyki. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

świetnie wykonane to są Z7 albo wlasnie wspomniane H6v2 :) nie zrozum mnie źle, ja te słuchawki bardzo lubię, ale no to lepsze wykonanie starszego modelu imo robi głównie masa i troche mniejsza ilosc plastiku - są cięższe i wydają się solidniejsze, ale nie sadze ze to sie znacząco przekłada na trwałość :)Jakby AM2 miały pady z pierwszego modelu, to bym je chyba zatrzymał, a tak poszły w swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem MDR-Z7 bo po troszku jestem fanboi’em Sony i IMO nie warte swojej ceny. Wykonanie pierwsza klasa. 
 

Nowej wersji H6 nie miałem w ręce. Przypomniałem sobie dlaczego sprzedałem V1, z powodu dużego nacisku pałąka no i jednak wówczas preferowałem MDR-1A. 
 

Jakieś trzy lata temu odszedłem całkowicie w stronę słuchawek dokanałowych. Te Sony chyba po prostu chcę mieć. Tym razem nie sprzedam. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności