Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przejściówka z kabla zbalansowanego 2.5 na zwykłe wejście 3.5


krzysztof A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję jakiejś taniej przejściówki jak w temacie aby tylko na chwilę sprawdzić różnicę miedzy dwoma wejściami. Wiem że jest ibasso CA01 ale trochę zbyt drogie aby użyć go tylko przez kilka minut. Znacie może jakąś tania przejściówkę?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej wyjdzie samemu sklecić ;) nikt raczej sie nie podejmie zrobienia takiej przelotki za mniej niż to ibasso

Tani jack np neutrik - 7pln
Gniazdo 2.5 na kabel nt to (jimmy mi polecal kiedyś) - 7pln
kabelek... hmm np kupisz metr canare za kolejne 7pln i tez bedzie ok ;] 
do tego koszty wysylek... i jesteśmy blisko ceny tego ibasso xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi troszkę o coś innego chodziło:). Mam takie coś jak na zdjęciu i chciałem sprawdzić czy słyszę różnice  miedzy złączem zbalansowanym a niezbalansowanym:). Pomyślałem że będę tylko przepinał adapter. Szkoda kupować to Ibasso na 10 minut zabawy:)

 

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi troszkę o coś innego chodziło:). Mam takie coś jak na zdjęciu i chciałem sprawdzić czy słyszę różnice  miedzy złączem zbalansowanym a niezbalansowanym:). Pomyślałem że będę tylko przepinał adapter. Szkoda kupować to Ibasso na 10 minut zabawy:)
 
9.thumb.jpg.8cfbb4f893b6e32b3a75cf62fe89e3ee.jpg
O ile dobrze rozumiem to masz kabel Jack 2.5mm i gniazdo w odtwarzaczu takie samo? To po co ci przejściówka?
Ogólnie to mówi się że 2.5mm ma(w skrócie)lepsze parametry niż 3.5mm

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że lepsze. Chciałem po prostu sobie porównać miedzy jednym i drugim tak z ciekawości i oczywiście zostać przy zbalansowanym. Myślałem że są takie adaptery w cenie do 20 zł.
Są,sprawdź aliexpres

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Są,sprawdź aliexpres

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Tu masz za 3zł
#Aliexpress US $0.75 8%OFF | Wysokiej jakości 1pc złota 2.5mm męski na 3.5mm żeński adapter audio stereo konwerter wtyczki wtyczka słuchawkowa
https://a.aliexpress.com/_UMXNy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Przyszło mi do głowy że o ile wiem to powinno spalić DAPa przy takiej kombinacji,tz. jak zamienić 3.5 na 2.5 to nie ma problemu ale na odwrót spala odtwarzacz bo dochodzi do zwarcia(mniejwięcej) Sam nie rozumiem na jakiej podstawie wyprodukowali ten adapter do ktylink przesłałem. Może ktoś się wypowie o co tu chodzi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale czy napewno to będzie działać? :). Ja kupiłem taki wtyk:

https://allegro.pl/oferta/vention-adapter-audio-hifi-jack-2-5mm-3-5mm-7774796816 

i okazało się że on jest zły. Działa tylko jeden kanał. Oczywiście sam adapter jest sprawny ale łączy 2.5 standard z 3.5 standard a powinien być 2.5 bal z 3.5 standard. Napewno taka przejściówka jest to ibasso ca01:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Monków zbalansowanych była taka przejściówka. Zatakuj @bigmarasa niech zrobi porządek na półkach, moze znajdzie te monki. Bedziesz miał i kabelek odpowiedni i zbalansowane pchełki za sto parę złotych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysztof A napisał:

Wiem że lepsze. Chciałem po prostu sobie porównać miedzy jednym i drugim tak z ciekawości i oczywiście zostać przy zbalansowanym. Myślałem że są takie adaptery w cenie do 20 zł.

 

Masz porządne iemy, więc nie bądź kutwą. Kup u @bigmaras-a. Porządna przejściówka zawsze się przyda.

A czy zostaniesz przy zbalansowanym to się okaże ... Ja często słucham andromed z dziurki 3,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności