Skocz do zawartości

DAC/AMP do HD600, K702


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam dzisiaj Sennheiser HD600 z kablem Audeos Deluxe OCC 7N. Siedzę, słucham i zadaję sobie pytanie: "Dlaczego tak późno?" Podobno miały być nudne. Wręcz przeciwnie - są angażujące, z pięknymi wokalami. W skandynawskim jazzie nadal królują u mnie AKG, ale w wokalach Senki są zdecydowanie górą. Po zakupie Shure SRH840 polubiłam takie wypełnione granie z mocniejszym basem. HD600 potrafią czarować. Kabel wyciąga z nich pięknie wokale i, co mnie mocno zaskoczyło, potrafią być momentami ostre. Słucham nadal na Styleaudio z PCM1792(A), OPA2134 (jakoś nie potrafię się go pozbyć). Słuchałam również dzisiaj Senek na IFI nano iDSD Black Label. Miał być podobno analogowy w brzmieniu, z dobrym basem, a dla mnie jest ostry, cyfrowy, bas rozlazły. Było bardzo nieprzyjemnie. Zdecydowanie nie ta droga. Na Caracie jest o wiele lepiej, ale to też nie ideał. Słychać, że brakuje mu mocy. Szukam czegoś do 1100zł, co nieco zaokrągli dźwięk, nada mu jeszcze więcej analogowości i lepiej ogarnie bas. W/g recenzji najlepiej do moich preferencji będą pasowały układy Asahi Kasei. Czy xDuoo TA-10 będzie dobrym kierunkiem? Powinien ocieplić i lepiej wysterować AKG, ale co zrobi z Senkami? Oczywiście jestem świadoma, że stockowa lampa jest kiepskiej jakości. Będzie mnie zatem czekać wymiana. I tu powstaje kolejne pytanie - na co? Może Psvane Treasure Mark II 12AU7-T?

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa nigdy nie jest dobrym kierunkiem. Co do tematu analogowości. Lepiej kupić sobie magnetofon, trochę dobrych kaset i z tego słuchać. Ja ostatnio w większości słucham z decka.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDuoo TA-10 jest na pewno dobrym kompanem do K702 ale nie do HD600, bo je zamuli jeszcze bardziej.

Tu raczej potrzebowałabyś złotego środka, w postaci organicznie grającego kombo z dobrym dołem i górą.

Jak możesz, to dołóż trochę do Bursona Playmate w wersji Basic. Nowy to koszt ok 1800 zł, ale można indywidualnie ustalić niższą cenę.

Ten klocek nawet w podstawowej wersji zrobił na mnie spore wrażenie.

Wyciągnie obie pary słuchawek do poziomu o jakie byś je nie podejrzewała ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Play jest dostępny jako używka i mieści się w budżecie ale niestety słuchałem.

Jak możesz napisz jak się ma taki Burson w wersji basic do xDuoo TA-20? Zainteresowałeś mnie takim modelem Bursona mimo, ze tranzystor.

Kurde mocy ma dużo, byc może gra z wyższą kulturą, technicznie lepszy skoro tania lampa lubi w sumie zamulać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Aro91 napisał:

Jak możesz napisz jak się ma taki Burson w wersji basic do xDuoo TA-20? Zainteresowałeś mnie takim modelem Bursona mimo, ze tranzystor.

Kurde mocy ma dużo, byc może gra z wyższą kulturą, technicznie lepszy skoro tania lampa lubi w sumie zamulać?

Burson to dynamit. Gra szybciej, dynamiczniej, jaśniej, precyzyjniej, cały czas nie przekraczając granicy ostrości czy wysuszenia barwy.

 

7 minut temu, czarna1412 napisał:

@Compton czy zmiana lampy w TA-10 nie uratuje sytuacji, czy tak czy owak Senki będą zamulone?

Uratuje częściowo. Ja słuchałem xDuoo właśnie na Psvane i dla mnie nadal to był ciepły miękki dźwięk.

Może efekt finalny tego połączenia będzie dla Ciebie satysfakcjonujący, ale to byś sama musiała sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton jestem ciągle zdziwiona jak zmieniły się moje preferencje przez ostatnie 5 lat. Preferowałam dźwięk analityczny, chłodny, przestrzenny, a teraz coraz bardziej idę w stronę ciepła i miękkości. Trudno kupić bez odsłuchu, ale to zawsze frajda potestować nowy sprzęt :) Przemyślę, poczytam jak zawsze. Nic innego w zasadzie i tak nie brałam pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieć istnieje ale to nadal półśrodek, posłuchaj hd600 z typowych OTLi  WBA, esprresiwo.

 

Kiedyś testowałem różne tory tranzystor, hybrydy i pełne lampy, dopiero w ostatnim było sporo czaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarna1412 Na OLX jest fajny wzmacniacz WBA z tym, ze kosztuje 1200zł używany, ciekawe jak by HD600 zagrały na tamtym lampiaku, bardzo mnie interesował do czasu gdy zauważyłem, ze nie specjalnie sobie radzi z słuchawkami o niskim oporze.

 

Co do preferencji to ja miałem tak samo jak Ty, dawno przeleciałem kilka modeli AKG, są fajne ale to nie moje granie, raczej nigdy nie będzie moim graniem, zdecydowanie przeciwieństwo AKG były Beyery Dt150 które też zachwalam, przeciwieństwo analityki, jasnego, nieco chudego grania.

Co ciekawe dawno miałem jakiś czas HD555 i przyznaję, że miały fajny momentami czarujący, gęsty dźwięk mimo, że technicznie nie pobiły by nigdy K702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 na razie spłukałam się dzisiaj na Senki z kablem :) U mnie jest nieco inaczej, bo AKG to wybitnie moje granie i nie wyobrażam sobie słuchania małych jazzowych składów ze Skandynawii na czymś innym. Niestety AKG nie przekazują tak intymnie i pięknie jak Senki. Nie potrafię żyć z jedną parą słuchawek, ale na moje i mojego portfela szczęście, jak już coś kupię, to tak szybko nie zmieniam. K702 mam już 4,5 roku i na pewno nigdy się z nimi nie rozstanę, prędzej się rozpadną ze starości :) Mam HD600 na uszach odkąd przed 18 zawitał do mnie z nimi sprzedający i coraz bardziej je lubię. Nie są tak analityczne jak K702, ale to też ma swój urok i nie jest męczące. Tutaj po prostu słucha się całości, a nie wyłapuje detale, chociaż to też bardzo lubię. Jak tu żyć :) Trzeba zacząć zbierać na wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności