Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Stacjonarne Wokółuszne 1000-2000 zł.


Damix

Pytanie

Cześć, szukam słuchawek stacjonarnych Wokółusznych w budżecie ok. 1000-2000 zł.

Mogą  być nowe jak i używane, otwarte jak i zamknięte (byle wygodne).

 

Jako DAC mam focusrite 6i6 z zasilaczem DIY od forumowego kolegi + Rapture AMP - czyli, równy transparenty tor. 

 

Trochę wypadłem z obiegu pod względem tego co jest ciekawego obecnie w stacjonarnym sprzecie, dlatego proszę was o radę ;).

 

Czego szukam i co słucham:

Oczekuję swobody i przestrzeni z solidną podstawą basową. Słucham starego rocka, współczesnego Rapu, trochę elektroniki - generalnej wszystkiego po trochu. 

 

Mam ochotę wrócić do nighthawk po HE560. Ale były dla mnie (w zasadzie jedne jak i drugie)trochę za mało rozrywkowe i efektowne. Tak więc na tę chwilę pierwszym strzałem są Nightowl i Argon Mk3 (choć czas oczekiwania skutecznie zniechęca do zamówienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 minut temu, Damix napisał:

Cześć, szukam słuchawek stacjonarnych Wokółusznych w budżecie ok. 1000-2000 zł.

Mogą  być nowe jak i używane, otwarte jak i zamknięte (byle wygodne).

 

Czego szukam i co słucham:

Oczekuję swobody i przestrzeni z solidną podstawą basową. Słucham starego rocka, współczesnego Rapu, trochę elektroniki - generalnej wszystkiego po trochu. 

Najbardziej pasowałby Dropowe Fostexy TH-0XX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Compton napisał:

Najbardziej pasowałby Dropowe Fostexy TH-0XX.

Musiałbym trochę poczytać bo słyszałem że starsze wersje bywały dość ostre w górze pasma.

33 minuty temu, retter napisał:

"Oczekuję swobody i przestrzeni z solidną podstawą basową. Słucham starego rocka, współczesnego Rapu, trochę elektroniki - generalnej wszystkiego po trochu."

GS1000?

- Tapatalk
 

O nie, z solidnością Grado nie będę igrał :D.

 

dodam jeszcze, że dobrze jakby sensownie pozycjonowały w grach :).

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
O nie, z solidnością Grado nie będę igrał :D.
 
dodam jeszcze, że do rze jakby sensownie pozycjonowały w grach :).
Ja wszystko rozumiem ale rze.... Myślę że idź wypij kawę.

Miałem na głowie z 12 par, 3 swoje może 1 czy dwa ale to jak wszędzie. Np widełki odpadły od tych prętów RS. SR i GS bez strachu.

Już szybciej hifimana bym się bał jak oni robią he1000se He560 i inne modele to już legendarna jakość.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, retter napisał:

Ja wszystko rozumiem ale rze.... Myślę że idź wypij kawę.

Miałem na głowie z 12 par, 3 swoje może 1 czy dwa ale to jak wszędzie. Np widełki odpadły od tych prętów RS. SR i GS bez strachu.

Już szybciej hifimana bym się bał jak oni robią he1000se He560 i inne modele to już legendarna jakość.

- Tapatalk
 

Odnośnie HifiMan też się zgodzę, moje HE560 na dzień dobry wracały do serwisu na wymianę, bo jeden przetwornik był nie do końca sprawny. 

 GS1000 musiałbym gdzieś je dorwać na odsłuch bo nie wiem jak z wygodą u nich. W SR60 małe gąbeczki były w porządku, ale tylko na krótki odsłuch. Te większe w GS1000 nie grzeją ucha ani nie "gryzą" skóry? 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowe gryzą bo są nowe. Ale to jak chiński welur nowy to gryzie. Zamienniki są mniej gęste niż oryginalne.

 

Na allegro wiszą i chyba są to Gs1000i czyli chyba najlepszy wypust, a cena bardzo spoko jeśli to i. Patrz okazję allegro.

 

Maja swoje wady ale do rocka już nic mi tak nie gra. Ale to warto samemu zobaczyć posłuchać.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie Fostexy TH-0XX idą trochę na bok bo w tej chwili nie są dostępne na Massdrop, ewentualnie się rozejrzę za używanymi TH610. 

Brainwavz Alara już wykraczają poza budżet niestety.

Z używanych na allegro widzę jeszcze AKG K812, które nie zdobyły u nas nigdy popularności ale kompletnie nie wiem jak grają. 

Mogę jeszcze polować na używane Focal Elex lub Audeze LCD2 classic 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Compton Właśnie ta góra mnie martwi w K812, a jestem na to naprawdę wrażliwy. W kilku recenzjach faktycznie jest ten temat powtarzany. 

Jeszcze w dość przyjemnej cenie na Drop są AEON OPEN X, ale tutaj też niektórzy narzekają na górę w zakresie 7-8Khz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K812 imponują głębokością sceny. W tej cenie nie spotkałem tak odczuwalnej głębii, ale to może wynikać z niezbyt pokaźnej szerokości ;) Efekt jest taki, że sprawiają wrażenie grania po odwróconej elipsie. Potwierdzam, góra jest na tyle gorąca, że stawiałbym je u boku HD800 w tym aspekcie. 

Używane Elear? Z odrobiną szczęścia będzie blisko 2k zł, a warunki chyba spełniają, poza sceną.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.01.2020 o 16:34, retter napisał:

A takstar planar jak ten model?

Takie tanie lcd2c o ile dobrze pamiętam.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

Takstar HF580? 

Muszę poczytać o nich ale nie wiem czy to będzie zmiana na plus po HE560. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.01.2020 o 12:41, Damix napisał:

Oczekuję swobody i przestrzeni z solidną podstawą basową.

 

Denon D7000, ewentualnie TH610. Aeony i Eleary nie grają przestrzennie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

Denon D7000, ewentualnie TH610. Aeony i Eleary nie grają przestrzennie.

D7000 cięzko raczej dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Lord Rayden napisał:

D7000 cięzko raczej dostać

 

Na ebayu pojawiają się regularnie za 2000-2400 zł, zależnie od stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

Denon D7000, ewentualnie TH610. Aeony i Eleary nie grają przestrzennie.

Orientujesz się jak wypadają względem D7200?

Miałem okazję ich posłuchać i w sumie przestrzenią nie porywały jakoś szczególnie, ale to może dlatego, że słuchałem nieco wcześniej HD800 i ether 2 :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D7000 mają większą przestrzeń, jest sporo powietrza, ale oczywiście HD800 to to nie są pod tym względem, jednak miażdżą je uniwersalnym i muzykalnym/przyjemnym brzmieniem, imo. ;)

 

Gs1000 słuchałem na AVS i zupełnie mi nie podeszły, takie HF-580 uważam za o wiele lepszy wybór, jeżeli pominąć ich sporą wagę.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, Damix napisał:

Orientujesz się jak wypadają względem D7200?

Miałem okazję ich posłuchać i w sumie przestrzenią nie porywały jakoś szczególnie, ale to może dlatego, że słuchałem nieco wcześniej HD800 i ether 2 :D.

 

Z pamięci co najwyżej... D7200 ostrzejsze w wyższej średnicy, może trochę mniejsza scena. D7000 przyjemniejsze i gładsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
D7000 mają większą przestrzeń, jest sporo powietrza, ale oczywiście HD800 to to nie są pod tym względem, jednak miażdżą je uniwersalnym i muzykalnym/przyjemnym brzmieniem, imo.
 
Gs1000 słuchałem na AVS i zupełnie mi nie podeszły, takie HF-580 uważam za o wiele lepszy wybór, jeżeli pominąć ich sporą wagę.
GS1000 na avs, ile lat temu??
Wiesz od jak dawna gs1000 nie są produkowane?

Od kilku lat są GS1000e jedna literka a tak dużo zmienia. Niby detal ale bardzo ważny.

Najlepiej Gs1000i, a od gs1000e z daleka się trzymać.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, retter napisał:

GS1000 na avs, ile lat temu??
Wiesz od jak dawna gs1000 nie są produkowane?

Od kilku lat są GS1000e jedna literka a tak dużo zmienia. Niby detal ale bardzo ważny.

Najlepiej Gs1000i, a od gs1000e z daleka się trzymać.

Nie pamiętam teraz, które to były, pewnie "E", ale nie wierzę, żeby zmiana była tak diametralna, bo to by oznaczało odejście od firmowego dźwięku Grado, co raczej mijałoby się z celem. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie pamiętam teraz, które to były, pewnie "E", ale nie wierzę, żeby zmiana była tak diametralna, bo to by oznaczało odejście od firmowego dźwięku Grado, co raczej mijałoby się z celem.
To uwierz albo poczytaj skąd biorą się narzekania na nowe wypusty serii E.
Po za sr60e bo tym akurat to pomogło poprawili zamulone sr60.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności