Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping D90


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno już ktoś kupił, bo się nam sprzedają. :P

A że nikt nie chce się podzielić opinią. No cóż, bydlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhm szkoda, recenzji bardzo mało a jeszcze nie wiadomo jak im ufać - jak czytam recenzje o swoim wzmacniaczu Yulong A28 (oczywiście z lat wstecz) to jakby w ogóle nie było potrzeby go zmieniać, bo jest taki super i neutralny i w ogóle git ;)

 

Może jednak ktoś z możnych właścicieli D90 (lub może i nawet A90) by się pochwalił. 

 

Kolego D@rksid3 a jak wygląda u Was sprawa z nowymi dostawami. Ja co prawda mieszkam w UK, więc wolałbym jakoś stąd - niemniej na tę chwilę widzę że jedyna możliwa opcja to AliExpress.. 

 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostawami jest generalnie ciężko. Bo Topping nie wyrabia się produkcją. :P

Im się generalnie podoba to że Audiomagic ma takie potrzeby na ich produkty. Ale fizycznie nie są w stanie ich spełnić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

Nazywanie własnych klientów bydlakami to mistrzowskie posunięcie marketingowe, nie ma co.


Najlepsiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie porównania D70 i D90 https://www.audiostereo.pl/topic/150037-topping-d70-oraz-d90-porównanie-wrażenia/?tab=comments#comment-4835850

 

Który będzie lepszy zależy bardziej od gustów, czy wolimy bardziej wygładzony dźwięk D70 czy nie D90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie przygarnal Topping d90 na odsłuchy porównawcze z moim SMSL M400. Jeśli ktoś ma D90 to chętnie sie wymienie na odsłuchiwanie.

ps. Nie żebym był niezadowolony z M400, po prostu ciekawość i choroba ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak znamy oba. Wszystko zależy czego oczekujemy od DAC'a i jaki dźwięk lubimy, to są główne kryteria wyboru czy np. Qutest, czy D90 czy D70. Gdyż z chwilą wyjścia D90 jakoś internet zapomniał że istnieje D70, która w stosunku do D90 gra gładziej, a to dla niektórych to jest ważniejsze niż większy kick i punch na basie, bardziej zarysowane wysokie tony (D90), czy większa rozdzielczość i szczegółowość.
Ja nie lubię DACów w systemie stacjonarnym opartym na chipsecie Delta-Sigma, gdyż nie ma eteryczności w dźwięku jaką mają przetworniki multibitowe jak Chordy czy Meritium i to jest dla mnie najważniejsze kryterium. Więc czy D90 będzie gorsza czy lepsza od Qutesta wszystko zależy od tego co oczekujemy od funkcjonalności oraz od dźwięku, no i także cena, gdyż Qutest jest droższy prawie 2 razy od normalnej wersji D90, a 1,5 raza od wersji z MQA. Więc tutaj każda osoba będzie wymieniała inne wady i zalety dźwięku. Dlatego zawsze uważam że należy samemu ocenić sprzęt na swoim torze, na swojej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział raczej odwrotnie @misiekkb. Moim zdaniem o eteryczność łatwiej w DS, bo uzyskanie dobrej góry jest tam prostsze w przeciwieństwie do MB, gdzie niskie modele tych chipów mają z nią największe problemy. To o czym piszesz to są różnice po stronie analogowej. Chord to jest DS tylko, że dyskretnie zrobiona zamiast w chipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, eteryczność to nie tylko wysokie tony, to też tony średnie i niskie, sposób ich prezentacji, swobodny, nie wymuszony i to nie są różnice po stronie analogowej, tylko po cyfrowej.

I tak jak widzisz @decees nawet przy takim są inne zdania, więc co z tego że ktoś coś porówna jak inna osoba, czy my sami mamy inne zdanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem konstruktorem elektronicznych układów audio więc nie wiem co za eteryczność dźwięku odpowiada czy sekcja cyfrowa, czy analogowa. Ale z tego co piszesz to jakieś ponad 300 urządzeń jak DACi, CDki, DAPy opartych na DS jakie słuchałem ma kiepską sekcję analogową w stosunku do jakiś 15 urządzeń opartych o chipset MB (Chordy też to wliczam).

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nsk napisał:

Ja tam widzę w tym więcej marketingu niż faktycznej przewagi technologicznej. Klientom generalnie łatwiej wcisnąć nową kostkę (czy jej brak) lub pomiary niż to jak zbudowany jest analog albo zasilanie.

 

 

Na odległość nie da się stwierdzić czy to marketing i czy istnieje przewaga technologiczna. Trzeba wypożyczyć i posłuchać samemu wtedy można mówić co jest jakie i ile to jest warte.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

 

 

Na odległość nie da się stwierdzić czy to marketing i czy istnieje przewaga technologiczna. Trzeba wypożyczyć i posłuchać samemu wtedy można mówić co jest jakie i ile to jest warte.

 

Dokładnie samemu trzeba sprawdzić to na własne ucho i wtedy powiedzieć jakie jest "czy jest lepszy czy gorsze dla mnie", ale to tylko dla mnie, gdyż kto inny może mieć zupełnie inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem użytkownikiem Qutesta a D90 miałem u siebie wypożyczony do testów. Qutest ciekawszy na średnicy, fajniejsza barwa,  bardziej muzykalny. Scena nie imponująca ale poprawna (zyskiwała dopiera przy zasilaczu Tomanka i transportem USB M2Tech Evo Two). D90 gra bardziej zwiewnie, swobodnie. Większe akcenty na basie i na górze,  prezentacja z wyraźnie większym napowietrzeniem i obszerniejszą sceną. D90 może jednak na dłuższą metę męczyć sterylną barwą. W swojej cenie jednak myślę, że jest godnym polecenia sprzętem.

Edytowane przez dj1978
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie zgadzam się z tym co @dj1978 napisał. Tylko co do opisu tym że D90 gra bardziej swobodnie niż Qutest to mam inne zdanie, gdyż dla mnie właśnie Chord gra bardziej swobodnie, to jest właśnie to co napisałem o DS i MB, ale to jest kwestia tego co rozumiem pod względem swobody dźwięku. Podobnie będzie z tą muzykalnością, dla jednych będzie bardziej Qutest, a dla drugich D90. Tak samo jest że część klientów woli D70 niż D90, gdyż dla nich jest gładziej, bez akcentu na basie, czy wysokich przez co dla nich jest bardzie muzykalnie i naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności